images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Продавці-аферисти ошукали жителів області

Середа, 10 серпня 2022, 10:56

Одним із найпоширеніших видів шахрайства в інтернеті є фішинг. За допомогою фішингових ресурсів шахраї отримують, зокрема, дані банківських карток. Такі відомості вони можуть використати для привласнення грошей або продавати дані іншим шахраям.

Від такого роду злочину потерпіло одразу троє мешканців області. Потерпілі купували через сайти-оголошень бажаний товар. Аферисти надсилали громадянам фішингові посилання з-за допомогою яких отримували конфіденційну інформацію банківських рахунків. Житель Теребовлі позбувся 24960 гривень, тернополянин 2149 гривень, а мешканка Збаражчини 8400 гривень.

розслідувань відповідно до ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці наголошують про прості правила, як не стати жертвами інтернет-шахраїв:

- перевіряйте інформацію про продавця, почитайте відгуки про нього в інтернеті;
- при надходженні товару перевірте його на пошті;
- використовуйте функцію післяоплати;
- не повідомляйте реквізити вашої картки, які маєте право знати лише Ви: термін дії карти, коди, одноразові паролі, які приходять на телефон.

У разі, якщо ви стали жертвою шахраїв, звертайтеся до поліції за номером «102»

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області


 

Псевдооператор мобільного зв’язку ошукав тернополянку на чималу суму.

Середа, 10 серпня 2022, 10:49

Кримінальне провадження за фактом шахрайства відкрили працівники Тернопільського районного управління поліції вчиненого щодо жительки міста 1956 року народження. Жінка повірила додзвонювачу й як наслідок стала жертвою афери.

Вона розповіла, що до неї зателефонував невідомий чоловік й представився співробітником мобільного телефонного зв’язку. Він повідомив потерпілій про можливість убезпечити мобільний зв’язок та рахунок краянки від шахраїв. Аби активувати дану послугу аферист попросив повідомити чотирьох значне число, яке надійшло жінці на мобільний. Тернополянка без роздумів зробила, що її попросили, а за лічені хвилини отримала сповіщення про списання з банківського рахунку майже 17 000 гривень.

Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці просять бути обережними та не повідомляти нікому вміст смс-повідомлень й всієї інформації, що стосується ваших електронних гаманців. Окрім цього аферисти практикують випадки блокування і перевипуску сім-карт.

Підробивши сімку, шахраї реєструються в мобільному додатку банку. Як тільки вони отримують доступ до рахунку жертви, відразу переказують гроші на свої рахунки інших банків. Банк надсилає одноразові паролі та смс-повідомлення про операції вже на новий фінансовий номер, який зареєстрував шахрай.

Аби вберегти себе від такого роду махінацій найкраще здійснити реєстрацію мобільного номера. Чим точніше ідентифікують особу, якій належить сім-карта, тим менший ризик. Є два варіанти: перехід на «контракт» або прив'язка свого pre-paid номера до паспорта.

Щоб здійснити заміну сім-карти, необхідно переконатися, що вона дійсно належить абоненту, який звернувся у відділення оператора зв’язку. Контрактні абоненти показують паспорт, а незареєстровані pre-paid абоненти, проходять багатокрокову процедуру ідентифікації. Для цього користувач повинен назвати секретне слово, встановлене абонентом, два номери, на які він дзвонить найчастіше, серійний номер sim-карти інші додаткові питання.

Також ви можете уточнити інформацію у вашого оператора про можливу послугу: блокування самостійної заміни вашої SIM-картки сторонніми особами. Саме завдяки цьому громадяни можуть якнайкраще убезпечити свої кошти від рук невідомих осіб.

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області


Радіаційний фон у Тернополі та області перебуває в межах норми

Середа, 10 серпня 2022, 10:26

ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» надав актуальні дані щодо рівня радіаційного фону на території Тернополя та області.

Так, станом на 09:00 год. ранку 10 серпня радіаційний фон має наступні показники:

  • м. Тернопіль - 13 мкР/год;
  • м. Кременець - 10 мкР/год;
  • м. Чортків - 12 мкР/год;
  • м. Борщів - 10 мкР/год;
  • м. Заліщики - 12 мкР/год;
  • м. Бучач - 10 мкР/год;
  • м. Теребовля - 12 мкР/год;
  • смт. Козова - 11 мкР/год.

За проведеними замірами потужності поглиненої в повітрі дози гамма-випромінювання показники природного радіаційного фону на вказаних територіях знаходяться в межах величин фону, який характерний для даних територій і не перевищує багаторічних значень природного радіаційного фону на території Тернопільської області 0, 16 мкР/год.

 

З бюджету Тернопільської громади додатково спрямовано 10 мільйонів гривень на ремонти укриттів у закладах освіти

Середа, 10 серпня 2022, 10:25

На засіданні виконавчого комітету внесено зміни до бюджету Тернопільської міської територіальної  громади  на  2022 рік.

Зокрема:

  • спрямовується 1 млн грн на придбання обладнання для військових формувань в межах «Програми забезпечення    обороноздатності   військових  формувань   Тернопільського  гарнізону   та  військового  призову  Тернопільської  міської  територіальної  громади  на  2022 рік»;
  • додатково спрямовано 10 млн грн на облаштування укриттів в закладах освіти (5 млн грн – для ремонту укриттів у закладах дошкільної освіти, 4,5 млн грн – на ремонти сховищ у загальноосвітніх закладах, 50 тис. грн – на ремонти укриття у спецзакладі для дітей, котрі потребують  корекції  фізичного  та/або  розумового  розвитку і 440 тис. грн – на ремонт укриттів у закладах професійної (професійно-технічної освіти));
  • спрямовано кошти управлінню ЖКГ для виконання невідкладних заходів з благоустрою міста у сумі 20 млн грн;
  • на управління транспортних мереж та зв’язку спрямовується 12 млн грн, у т.ч. на компенсацію за пільговий  проїзд  у міському громадському транспорті окремим категоріям громадян.

Відповідно до рішення, вносяться також зміни в кошторисні призначення управління культури і мистецтв  Тернопільської міської ради, завдяки чому спрямовуються кошти на ремонти укриттів в Тернопільській музичній школі № 1 та в Тернопільській музичній школі №2.

Нагадаємо, на початку липня виконком уже спрямовував 24,5 млн грн на проведення ремонту укриттів у закладах освіти.

Для мобільного стоматологічного кабінету, що поїде на передову, міська рада передала пальне та шини

Середа, 10 серпня 2022, 10:24

На засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради прийнято рішення про передачу шин та 400 л дизельного палива для автомобіля Mersedes-Benz Sprinter, який є мобільним стоматологічним кабінетом.

Уже найближчими днями цей стоматкабінет поїде на фронт надавати нашим захисникам ургентну стоматологічну допомогу.

Мобільний стоматологічний кабінет обладнано стоматологічною установкою, стерилізаційним відділенням, кондиціонером і усім необхідним для того, щоб проводити терапевтичне та хірургічне лікування у польових умовах. Заплановано укомплектувати кабінет й устаткуванням для ортопедичної допомоги пацієнтам.

Нагадаємо, реалізувати проєкт – стоматологічний мобільний кабінет допоміг один із місцевих виробників – фірма «Галіт», що займається виробництвом стоматологічного устаткування.

 

Сторінка 588 з 1430

«ПочатокПопередня581582583584585586587588589590НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер