images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Тернопільський музичний коледж ім. Соломії Крушельницької запрошує на он-лайн Свято останнього дзвоника 2020

Середа, 27 травня 2020, 10:26

Тернопільський музичний коледж ім. Соломії Крушельницької  запрошує на он-лайн Свято останнього дзвоника 2020

0

28 травня о 12 год. 10 хв. відбудеться пряма трансляція святкового концерту на телеканалі Тернопіль 1.

В урочистостях з нагоди завершення 2019-2020 навчального року візьмуть участь музичного коледжу випускники із світовим іменем, які подарують  незабутні хвилини радості та занурять у її величність Музику.

Дати останній дзвінок освітянам краю запрошений голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

http://tmc.te.ua/

 

Триває засідання колегії Тернопільської ОДА

Середа, 27 травня 2020, 10:25

Триває засідання колегії Тернопільської ОДА

В режимі онлайн-зв'язку сьогодні, 27 травня, відбувається засідання колегії обласної державної адміністрації, на яке запрошені голови районних державних адміністрацій, міст обласного значення,  районних рад, об'єднаних територіальних громад, керівники структурних підрозділів ОДА, керівники правоохоронних органів, представники ЗМІ. Участь у обговоренні питань бере голова обласної ради Віктор Овчарук.

Порядок денний:

1. Про стан соціально-економічного розвитку області у січні-квітні 2020 року;

2. Про підсумки проходження осінньо-зимового періоду 2019/2020 року та основні завдання з підготовки об'єктів житлово-комунального господарства та соціальної інфраструктури до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років.

0123


Комісія рекомендує обласній раді погодити проект будівництва музею у с. Бишки Козівського району

Середа, 27 травня 2020, 10:24

Комісія рекомендує обласній раді погодити проект будівництва музею у с. Бишки Козівського району

01

Відбулося засідання постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку, туризму, курортно-рекреаційної та зовнішньоекономічної діяльності.  На порядок денний було винесено  майже 60 питань.  Близько десятка питань перенесено на наступне засідання.

Депутати розглянули подання  комунальної установи Тернопільської обласної ради «Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини»  погодження проекту будівництва музею у с.Бишки Козівського району та вирішили рекомендувати обласній раді погодити його. Також вирішено рекомендувати голові обласної ради затвердити акт передачі-приймання будівлі та споруд Народного історики-меморіального музею Ярослава та Слави Стецьків до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області.

Комісія розглянула подання управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації  щодо  надання звітів про використання коштів обласного бюджету за підсумками 2019 року та взяла його до відома. Також обговорені подання управління туризму Тернопільської обласної державної адміністрації щодо надання інформації  про використання бюджетних коштів  за 1 квартал 2020 року, подання департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської обласної державної адміністрації щодо публічного звітування головних розпорядників коштів обласного  бюджету Тернопільської області за підсумками І кварталу 2020 року, подання  управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської обласної державної адміністрації від щодо публічного звітування головних розпорядників коштів обласного бюджету Тернопільської області за  підсумками 1 кварталу 2020 року. Інформацію взято до відома та вирішено заслухати відповідні управління та департамент.

також постійна комісія рекомендує обласній раді надати дозвіл управлінню з експлуатації майнового комплексу Тернопільської обласної ради  на здачу в оренду приміщення в кількості трьох кабінетів Тернопільській обласній державній адміністрації для функціонування регіональної комісії з реабілітації у Тернопільській області.

Під час засідання було розглянуто ряд звернень від громадських організацій, комунальних установ, управлінь ОДА, підприємців. Зокрема, розглянуто ряд звернень від ФОП з приводу надання дозволу щодо звільнення від сплати орендної плати за орендовані приміщення. Враховуючи, що відповідно до чинного законодавства Тернопільська обласна рада не є стороною укладених договорів оренди нежитлових приміщень, депутати рекомендували заявникам вирішувати порушене питання з балансоутримувачем – стороною договору.

Обговорено також ряд господарських питань:   надання дозволів на укладення договорів оренди приміщень, списання з балансу закладів та підприємств основних засобів чи обладнання тощо.


 

Реставрація Теребовлянської ратуші триває

Середа, 27 травня 2020, 10:24

Реставрація Теребовлянської ратуші триває

0

Ремонтно-реставраційні роботи на ратуші Теребовлянської міської ради, розпочаті у 2019-му році, відновлено із настанням сприятливих погодніх умов та послабленням карантинної ситуації. Зокрема днями встановлено купол, виготовлений цієї весни, дооблаштовується фасад вежі.

Очікується також облаштування оглядового майданчика та встановлення чотиристороннього годинника, який зроблено спеціально для Теребовлянської ратуші.

2020-ий на Тернопіллі – Рік бандури

Середа, 27 травня 2020, 10:23

0

Згідно із рішенням Тернопільської обласної ради (31543 від 10 грудня 2019 року) 2020 рік на Тернопільщині оголошено Роком бандури. Заходи та події Року присвячені 100-річчю від дня народження уродженця Тернопілля, бандуриста, музичного теоретика та реставратора кобзарського епосу Зіновія Штокалка (Бережана).  Детальніше →

Бандурне мистецтво Тернопільщини своїми витоками сягає часів Київської Русі. Про виступи мандрівних та осілих музикантів свідчать записи в міських поборових реєстрах XVІ ст. м. Збаража. Історик М. Грушевський згадує про чотирьох скоморохів, зазначених у реєстрових списках поряд зі скрипниками й дударями.

У 18 ст. одним із важливих джерел побутування кобзарсько-лірницької творчості на землях краю був почаївський «Богогласник» – антологія духовних пісень морально етичного змісту. Окремі канти з «Богогласника» широко виконувались народними співцями у супроводі кобзи, ліри, бандури до початку ХХ ст.

Упродовж  1906-1912 рр. у Бучачі, Скалаті, Хоросткові, Борщеві, Заліщиках, Теребовлі, Копичинцях, Бережанах, Збаражі, Тернополі відбувалися мандрівні концерти композитора, бандуриста, письменника Гната Хоткевича.

У листопаді 1919 р. в Тернополі виступав бандурист, засновник першої в історії новітньої України капели бандуристів Василь Ємець. Ці події дали поштовх розвитку й поширенню бандурного мистецтва, формуванню двох його основних осередків в краї – західноподільського та південноволинського.

Серед імен бандуристів Тернопільщини – Кость МісевичМаргарита Боно-МісевичСтепан та Антін МалюциЗіновій ШтокалкоЯрослав БабунякМирон ПостоланАндрій ГорняткевичПавлоЮрій Свідерські та їхній родинний ансамбль, Ганна Білогуб-ВернигірВолодимир ОбухівськийВасиль ЗулякБогдан Іваноньків… Яскравий слід у мистецькому житті краю залишив кобзар, бандурист  Василь Жданкін.

Бандурне мистецтво Тернопільщини в Україні та за її межами представляють сучасні виконавці – представники львівської та тернопільської академічних бандурних шкіл Дмитро Губ’якМарія ЄвгеньєваНадія Кулик інші. Про високий рівень бандурного виконавства в області свідчать концертні виступи Струсівської заслуженої капела бандуристів «Кобзар», численних професійних та аматорських ансамблів. Відбуваються фестивалі кобзарського мистецтва.

Важливу роль у відродженні давніх кобзарських традицій, популяризації бандурного мистецтва в краї відіграє створений у 2002 р. Тернопільський обласний осередок Національної спілки кобзарів України. (Презентація від Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки - https://www.slideshare.net/Ternopil_OUNB/ss-233343005?ref=http://library.te.ua/2020/05/11/news20-068kr/ )

Упродовж Року бандури культурно-мистецькі заклади краю будуть популяризувати бандурне мистецтво, знайомити з музичною та виконавською спадщиною бандуристів, сприяти дослідницьким роботам з кобзарського мистецтва.

Читати більше онлайн:

Про відзначення 100-річчя від дня народження видатного бандуриста, музичного теоретика та реставратора кобзарського епосу Зіновія Штокалка (Бережана) : розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27 черв. 2019 р. — Режим доступу: http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/catalog/main/ua/75758/_381.pdf, вільний.

Бандура : щоквартальник / Ш кола Кобзарського Мистецтва в Нью-Йорку. — 1981. — № 3—4. — Режим доступу: http://diasporiana.org.ua/wp-content/uploads/books/16747/file.pdf , вільний.

Бандура : щоквартальник / Ш кола Кобзарського Мистецтва в Нью-Йорку. — 1998. — № 63—64. — Режим доступу: http://diasporiana.org.ua/wp-content/uploads/books/8653/file.pdf , вільний.

Дутчак, Віолетта. Творча і наукова діяльність Андрія Горняткевича (Канада) в контексті розвитку бандурного мистецтва України та діаспори / В. Дутчак // Вісник Київського національного університете культури і мистецтв. Серія: Музичне мистецтво. – Київ, 2018. — Вип. 2. — С. 106—122 : фот. — Режим доступу: http://musical-art.knukim.edu.ua/article/view/153383/155266, вільний.

Дутчак, В. Бандуристи української діаспори – вихідці з Галичини / В. Дутчак // Вісник Київського національного університету культури і мистецтва. Серія: Музичне мистецтво. — Київ, 2019. — Вип. 2. — С. 102—106. — Режим доступу: http://musical-art.knukim.edu.ua/article/view/171794 , вільний.

Євгеньєва, Марія. Формування та розвиток бандурного мистецтва Тернопільщини : дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства / М. Євгеньєва // Львівська національна музична академія імені М. В. Лисенка. — Львів, 2017. — 291 с. — Режим доступу: http://conservatory.lviv.ua/wp-content/uploads/2017/05/diss_yevhenieva.pdf, вільний.

Самчук У. Живі струни: бандура і бандуристи / Улас Самчук. — Детройт, 1976. — Режим доступу: http://diasporiana.org.ua/ukrainica/6358-samchuk-u-zhivi-struni-bandura-i-banduristi , вільний.

Весела бандура : повна збірка веселих і жартівливих пісень і приспівів до музичних інструментів і танців. — Джерзі Ситі : Друкарня «Свободи», ?. — Режим доступу: http://diasporiana.org.ua/wp-content/uploads/books/22122/file.pdf , вільний.

Штокалко, З. Кобза : збірка п’єс для бандури / З. Штокалко ; Канадський Ін-т Українозн. Студій. – Едмонтон — Київ, 1997. — Режим доступу: http://diasporiana.org.ua/wp-content/uploads/books/16747/file.pdf , вільний.

http://library.te.ua/

 

Сторінка 7 з 1082

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер