images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Попри воєнний стан в Україні, виконання плану бюджету Тернопільської громади за І квартал 2022 року склало 98,9%

Понеділок, 16 травня 2022, 12:16

16 травня на сесії Тернопільської міської ради депутати заслухали звіт про виконання бюджету Тернопільської міської територіальної громади за І квартал  2022 року.

Так, у цьому році, починаючи з 24 лютого, виконання бюджету відбувалось в умовах запровадженого державою воєнного стану та прийнятих у зв’язку з ним особливостей  функціонування економіки  і податкового законодавства, що певною мірою відзначилось  на наповненні дохідної частини бюджету.

За звітний період із запланованих 675,5 млн грн до бюджету Тернопільської громади надійшло 668,2 млн грн доходів, виконання плану склало 98,9 відсотків.

Зокрема, власні доходи загального фонду при плані 513,8 млн грн, надійшли  у розмірі 508,8 млн грн від запланованих та перевищило відповідний показник  2021-го року на 76,0 млн грн.

Основну питому вагу власних надходжень загального фонду сформували податки та збори, зокрема,  65,1% - податок на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Вагомими  складовими загального фонду також  стали: податок на майно (плата за землю, транспортний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) – 33,6 млн грн, єдиний податок – 105,3 млн грн, акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 14,0 млн грн, відрахування з державного бюджету акцизного податку з виробленого та ввезеного пального – 12,2 млн грн, плата за надання інших адміністративних послуг – 4,0 млн грн тощо.

Незважаючи на  несприятливі для економіки, а відтак й для наповнення бюджету фактори, що пов’язані із воєнним станом,  по  багатьох доходах загального фонду бюджету вдалось забезпечити виконання запланованих показників.

Перш за все, це стосується основного бюджетонаповнюючого податку – ПДФО,  який при плані 326,4 млн грн, надійшов в сумі 331,3 млн грн або 101,5%.

Додатково до плану надійшло також єдиного податку в сумі 6,6 млн грн, адміністративних штрафів та інших  санкцій – 0,2 млн грн, плати за надання інших адміністративних послуг – 1,1 млн грн та ін.

Водночас недоодержано: акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібного продажу підакцизних товарів – 4,5 млн грн (виконання – 75,%),  відрахувань з державного бюджету акцизного податку з виробленого та ввезеного пального – 8,1 млн грн (60%), податку на нерухомість – 0,6 млн грн (96%), плати за землю – 2,3 млн грн (89,7%), транспортного податку - 0,1 млн грн  (58,7%),  податку на прибуток комунальних підприємств – 2,6 млн грн (18,9%), тощо.

Спад надходжень спричинений особливостями воєнного стану: відміною з 17.03.22р. акцизу на пальне, забороною з 27.02.2022р. продажу алкоголю, погіршенням   платоспроможності платників та наданою державою можливістю відтермінувати сплату податкових  зобов’язань.

Спеціальний фонд у  доходах  бюджету громади  надійшов у сумі 24,0 млн грн або 95,8 %від плану.  В основному, це пояснюється недоотриманням запланованих власних надходжень бюджетних установ (при плані  20,3 млн грн становили 10, 2 млн грн або 50,5 відсотки),  у зв’язку із зменшенням надання обсягу платних послуг в період воєнного стану.

Внаслідок погашення заборгованості платників пайової участі у розвитку населеного пункту,  при плані 2,4 млн грн надійшло 5,2 млн грн, тобто у понад 2 рази більше.

Це дозволило збільшити дохідну частину бюджету розвитку, який, за результатами І кварталу 2022р.  при плані  2,8 млн грн, склав 11,7 млн грн.

Кошти, які надійшли до бюджету громади за І-й квартал 2022 року, дали можливість в цілому забезпечити виконання видаткової частини бюджету до річного плану на 16,9 відсотків та спрямувати на фінансування галузей – 563,3 млн грн, в тому числі по загальному фонду – 533, 5 млн грн і по спеціальному – 29,8 млн. грн.

За рахунок отриманих коштів профінансовано заклади освіти на 350,8 млн грн, охорони здоров’я – на 28,0 млн грн, культури - на 8,1 млн грн, соціального захисту – на 29,1 млн грн, на утримання житлово-комунального господарства спрямовано 45,0 млн грн, фізичну  культуру і спорт  - 15,4 млн грн.

Проведено виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетних установ та здійснено оплату комунальних послуг і спожитих у звітному періоді енергоносіїв.

Впродовж І-го кварталу 2022 року один раз проводилися зміни до бюджету міської територіальної громади. В результаті чого на утримання галузей громади було додатково направлено 165,6 млн грн.

В І-му кварталі 2022 року з  резервного  фонду  бюджету  громади  виділялись кошти для територіальної оборони та підтримки внутрішньо переміщених осіб  в  сумі  7,0 млн грн (на придбання паливно-мастильних матеріалів, систем оповіщення, придбання лікарських засобів, продуктів харчування тощо).

 

Цього тижня у Тернополі продовжаться активні ремонтні роботи на дорогах міста

Понеділок, 16 травня 2022, 12:13

Впродовж вихідних у різних мікрорайонах Тернополя проводилися роботи з поточного ремонту доріг.

Так, у суботу, 14 травня, ліквідація ямковості виконувалася на вулицях: Руська, Майдан Волі, Збаразька, Ст.Бандери, Князя Острозького, Замкова, Грушевського, С.Крушельницької, Клима Савури, Глибока, Малишка, Й. Сліпого.

Сьогодні, 16 травня, ремонтні роботи у місті продовжуються. Зокрема, нарізання ремонтних карт працівниками підрядної організації ТзОВ «Техно-Буд-Центр» заплановано провести за адресами: вул. Глибока, вул. Татарська, вул. Омеляна Польового, вул. Рєпіна, вул. Чубинського, вул. Текстильна.

Продовжується ремонт асфальтобетонного покриття й на вул. Б. Хмельницького (від вул. В. Чорновола до транспортної розв’язки вул. С. Крушельницької – вул. Родини Барвінських). Тут уже влаштовано вирівнюючий шар дорожнього покриття і наразі заплановано провести підняття люків колодязів інженерних мереж для влаштування верхнього шару асфальтобетону.

Кіт їхав 300 км на російському БТР: мешканка Бучі розповіла, як знайшла загубленого улюбленця

Понеділок, 16 травня 2022, 11:50

Долі тварин під час війни змінюються не менше, ніж у людей. Українці спостерігали за порятунком кицьки Шафи-Глорії з Бородянки, однак це не єдина історія дивовижного повернення.

Олена Кукурузка з Бучі на Київщині була змушена розлучитися зі своїм домашнім улюбленцем через війну.

Восьмирічний рудий мейн-кун на прізвисько Макс спершу опинився під окупацією, а потім – у Білорусі.

Історію повернення бучанського кота розповіло одеське видання "Думская".

Читайте також: "Вони мені як діти. Дітей же не кидають". Історія Анастасії Тихої, яка вивезла з Ірпеня понад 20 тварин

 


 

Храм на Одещині зрікся Московського патріархату і увійшов до складу ПЦУ

Понеділок, 16 травня 2022, 11:27

У Визирці, що на Одещині, місцевий храм в умовах війни з РФ вирішив зректися підпорядкування Українській Православній Церкві Московського патріархату.

Про це повідомив настоятель ставропігійного Православного приходу УПЦ Борис Нагорний.

"За результатами зборів нашої Релігійної Громади було прийнято одностайне рішення про перехід в Православну Церкву України.

Двері нашого храму, як і раніше, залишаються відкритими для кожного з Вас", – наголосив Нагорний.

Указ про перехід храму у с. Визирка до складу ПЦУ. Фото: Борис Нагорний

Напередодні протоієрей звернувся до Православної Церкви України з проханням перевести храм у селі Визирка до складу Православної Церкви України Київського патріархату.

Діана Кречетова УП.

У "Київстарі" фіксують повернення українців додому

Понеділок, 16 травня 2022, 11:15

 
OMAR MARQUES/ANADOLU AGENCY VIA GETTY IMAGES

Мобільний оператор "Київстар" зафіксував тренд до повернення українців додому після вимушеної евакуації.

Про це заявив президент "Київстару" Олександр Комаров в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми можемо підтвердити, що є тренд повернення українців додому. Ми справді бачимо всю міграцію, бачимо всі країни. За базою "Київстару", Польща прийняла 35% українців, що поїхали. Німеччина – 15%, Чехія – 7%, Італія – 5%, Молдова та Румунія – по 2%", – сказав Комаров.

Також, за даними оператора, в Україні налічується близько 8,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

"Це два типи міграцій: із великих міст у селища та зі сходу на захід. Близько 4 млн людей переїхали в інші області країни, інші перемістилися з міст у села в межах своїх областей. Внутрішня міграція такої великої кількості людей – це технічний виклик для мобільних мереж", – зазначив Комаров.

За його словами, сьогодні середня швидкість мобільного інтернету в мережі "Київстар" зменшилася приблизно з 38 Мбіт до 28 Мбіт за рахунок того, що майже 5 млн абонентів виїхали з міст у сільську місцевість.

Він також наголосив, що оператор орієнтується на дані міграції абонентів щодо розвитку мережі. Зокрема, зміни стосуватимуться планів побудови гігабітної мережі.

Якщо раніше оператор фокусувався в цій частині переважно на великих містах, то під час війни насамперед було завершено будівництво гігабітної мережі у Львові, також планується розширювати й інші ділянки мережі на заході України.

 

Сторінка 685 з 1430

«ПочатокПопередня681682683684685686687688689690НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер