images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Чому виникає надмірна пітливість та як її позбутися. Пояснює Супрун

Понеділок, 06 липня 2020, 10:15

Пітніти у спекотну погоду – цілком нормально, оскільки це природній процес зниження температури тіла.

Піт виділяється також при швидкій ходьбі або сильному стресі.

Проте є люди, які страждають на надмірну пітливість без фізіологічних потреб. Такий процес має назву гіпергідроз.

Чому виникає надмірна пітливість та як з нею боротися, розповідає ексочільниця міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун.

Надмірне потовиділення може бути симптомом захворювання. Фото  shotsstudio/Depositphotos

 

Що таке надмірна пітливість?

Гіпергідроз може поширюватися на все тіло, а може на якусь частину: долоні, приміром, чи чоло.

Якоїсь норми потовиділення не існує, і про гіпергідроз говорять, коли мокрі долоні чи сорочка стають на заваді спокою та буденним заняттям — коли вислизають інструменти чи кермо, чи доводиться упродовж дня переодягатися чи кілька разів приймати душ.

Наслідком гіпергідрозу може стати неприємний запах.

За потовиділення по всьому тілу відповідають інші залози (екринні), ніж ті, що виробляють піт зі специфічний запахом (апокринні).

Тим не менше, якщо піт із себе регулярно не змивати, ще й їсти їжу з сильним запахом, неприємний запах все ж буде.

Гіпергідроз може погіршити стан шкіри з екземою, чи збільшити ризик запалення волосяних фолікулів.

Потіння стоп у поєднанні зі шкарпетками і спортивним взуттям на весь день може спричинити грибкове ураження шкіри стоп.

Надмірне потовиділення може стати на заваді активній соціальній чи фізичній діяльності, а в результаті зумовити навіть депресивний розлад.

Чому виникає надмірне потовиділення?

Надмірна пітливість може бути особливістю організму, зумовлена спадковістю чи надмірною активністю периферичної нервової системи.

Периферична нервова система дбає про управління роботою внутрішніх органів в залежності від наших фізіологічних потреб, в тому числі контролюють потовиділення.

Тому-то нас і кидає то в жар, то в холодний піт, коли відчуваємо страх, гнів, чи читаємо новини, що, власне, одне й те саме.

У разі первинного гіпергідрозу периферична нервова система постійно запускає потовиділення — треба це, чи ні.

В іншому випадку надмірне потовиділення може бути симптомом іншого захворювання (вторинний гіпергідроз).

Причиною сильного потовиділення можуть бути такі хвороби:

 • Вагітність;
 • Менопауза;
 • Тривожний розлад;
 • Низький рівень глюкози в крові;
 • Надмірно активна щитоподібна залозі (гіпертиреоз);
 • Ожиріння;
 • Певні ліки, зокрема деякі антидепресанти, пропранолол, пілокарпін, бетанехол;
 • Стан під наркотиками чи абстинентний синдром;
 • Туберкульоз чи ВІЛ;
 • Паркінсонізм;
 • Лімфома Ходжкіна;

Вторинний гіпергідроз починається раптово і поширюється на всі потові залози, а не на якусь ділянку.

Як позбутися надмірного потовиділення?

Якщо це вторинний гіпергідроз – варто усунути його причину, тобто потрібно позбавитися саме недуги, а не поту.

Також можна спробувати зменшити потовиділення чи його наслідки:

 

Тернополян запрошують долучитися до обговорення змін у Закони України «Про фізичну культуру і спорт» та «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»

Понеділок, 06 липня 2020, 09:28

Тернополян запрошують долучитися до обговорення змін у Закони України «Про фізичну культуру і спорт» та «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»

Міністерство Молоді і спорту України оприлюднило Проєкт Закону України «Про внесення змін до Законів України «Про фізичну культуру і спорт» та «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» щодо запровадження державних стандартів у сфері фізичної культури і спорту». Як ідеться у пояснюювальній записці до проєкту, Закони доповнюються Статтею №7 «Державні стандарти» та статтею №14 «Державні соціальні нормативи визначення основних державних соціальних гарантій щодо надання послуг у сфері фізичної культури і спорту». Ознайомитись із проєктом можна на офіційному сайті Міністерства.

Зауваження та пропозиції можна направляти до 13 липня 2020 року на електронну адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Утворено комунальну установу «Тернопільський обласний центр сприяння територіальній обороні»

Понеділок, 06 липня 2020, 09:26

0

Вирішено утворити комунальну установу Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний центр сприяння територіальній обороні» за місцезнаходженням вул. М. Грушевського, 8 у  м. Тернопіль, на майні спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області та на коштах обласного бюджету та призначити  Харольського Назарія Івановича виконуючим обов’язки на посаді директора комунальної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний центр сприяння територіальній обороні». Також затверджено статут комунальної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний центр сприяння територіальній обороні».

Сесія доручила  виконуючому обов’язки на посаді директора комунальної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільській обласний центр сприяння територіальній обороні»  Харольському Назарію Івановичуподати статут комунальної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний центр сприяння територіальній обороні» на реєстрацію державному реєстратору для проведення реєстраційних дій відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

Сесія внесла зміни і доповнення до програми розвитку цілісного майнового комплексу аеропорту «Тернопіль» на 2019 – 2021 роки

Понеділок, 06 липня 2020, 09:25

Сесія  внесла зміни і доповнення до програми розвитку цілісного майнового комплексу аеропорту «Тернопіль» на 2019 – 2021 роки

0

Розглянувши клопотанняТернопільського обласного комунального підприємства «Фірма «Тернопільавіаавтотранс»  від 17 травня 2020 року №1 –132, враховуючи  рекомендації постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань  соціально – економічного   розвитку, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку, туризму, курортно – рекреаційної та зовнішньоекономічної діяльності, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Тернопільська обласна рада

вирішила:

1.  Внести зміни і доповнення до програми розвитку цілісного майнового комплексу аеропорту «Тернопіль» на 2019 – 2021 роки,  затвердженої рішенням Тернопільської обласної ради від 26 лютого 2019 року №1327, згідно з додатком.

2. Тернопільській обласній державній адміністрації  забезпечити реалізацію та фінансування заходів, передбачених вказаною програмою.

3. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії Тернопільської обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку, туризму, курортно-рекреаційної та зовнішньоекономічної діяльності.

Депутат обласної ради Володимир Болєщук оголосив про створення депутатської групи в обласній раді "За майбутнє"

Понеділок, 06 липня 2020, 09:22

Депутат обласної ради Володимир Болєщук оголосив про створення депутатської групи в обласній раді "За майбутнє"

0

До нового обєднання  увійшли одинадцять депутатів.

Володимир Болєщук наголосив, що метою членів групи є обєднання людей, які своєю працею показують приклад іншим."Зараз як ніколи необхідно обєднуватись заради наших громадян. Майбутнє Тернопільщини залежить від кожного з нас", -зазначив депутат.

Також депутати внесли зміни до складу постійних комісій.

 

Сторінка 8 з 1125

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер