images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Новий COVID-штам "Омікрон" несе глобальну загрозу для світу – ВООЗ

Понеділок, 29 листопада 2021, 14:15

Новий варіант COVID-19 "Омікрон" має близько 32 мутацій і становить "дуже високий" ризик для світу.

Він може поширитися і спричинити сплеск хвороби.

Про це йдеться у доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я, повідомляє The Guardian.

"Омікрон" має безпрецедентну кількість мутацій, які несуть загрозу з огляду на їхній потенційний вплив на траєкторію пандемії.

Загальний ризик для світу від нового небезпечного варіанту вірусу оцінюється як дуже високий", – попереджають у ВООЗ.

Фото: Cebas1/Depositphotos

Мутації "Омікрона" викликають занепокоєння через можливий ризик повторного інфікування, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності вакцинного захисту.

Водночас носіння масок, соціальна дистанція, провітрювання приміщень і миття рук залишаються основними методами запобігання поширенню усіх штамів COVID-19, навіть якщо з'являються нові варіанти, наголошують у ВООЗ.

Наразі невідомо, наскільки "Омікрон" стійкий до вакцин і як він впливає на перебіг хвороби.

Відповідні дослідження мають бути готові за кілька тижнів.

Нагадаємо, у Єврокомісії заявили, що вакцину Pfizer мають адаптувати до нового штаму.

 

Чорна п'ятниця: як витратити гроші безпечно і з максимальною користю

П'ятниця, 26 листопада 2021, 15:01

Чорна п'ятниця прийшла до нас зі США.

Там продавці щороку влаштовують день шалених знижок у четверту п'ятницю листопада.

Для багатьох – це чудова можливість купити речі, які раніше собі не міг дозволити. Ще хтось – вирушає на полювання за новорічними подарунками.

Водночас, Чорна п'ятниця – це спокуса витратитися на речі, які тобі насправді непотрібні, але продаються з хорошою знижкою.

Аби нічого не зіпсувало вам радість від шопінгу, ось підготували 7 порад від Digital Security School 380, як не стати жертвами онлайн-шахрайства.

Фото Depositphotos/Igor_Vkv

Наприклад, не варто хизуватися своїми покупками онлайн. Ваші друзі й так про них дізнаються, а от потенційним зловмисникам про це знати не варто.

Також не лишитися після шопінгу з пустим гаманцем – наш ТОП-порад для звичайного шопінгу та інтернет-покупок.

ЙДУ В ТОРГОВИЙ ЦЕНТР

Напишіть список покупок

Це допоможе сфокусувати свою увагу і менше відволікатися на знижки. Уникайте купувати те, що не планували.

Встановіть чіткий бюджет

З'ясуйте, скільки готові витратити на покупки. Визначте скільки коштів маєте на шопінг та яку ви плануєте витратити максимальну суму.

Фото Depositphotos/pressmaster

Купуйте подарунки та речі, які ви точно повинні будете купити пізніше

Подарунки вам так чи інакше доведеться купувати вже за тижнів два. Краще зробити це дешевше. Крім того, варто закупити те, що довго не псується – побутову хімію та предмети гігієни. Так вам справді вдасться заощадити.

"Забудьте" вдома кредитку

Якщо ви використовуватимете кредитку – є загроза того, що покупки на розпродажу вам обійдуться навіть дорожче, ніж звичайні. Витрачайте тільки ті кошти, які запланували заздалегідь.

Фото Depositphotos/thandra

Відслідковуйте свої транзакції за допомогою мобільного банкінгу

Шахраї теж люблять Чорну п'ятницю. Будьте обачні під час розрахунків карткою.

Хочете уникнути черг і закупитися зі знижками просто з улюбленого дивана? Більшість інтернет-магазинів теж будуть влаштовувати розпродажі.

Ловіть поради від The Telegraph, як зробити свій інтернет-шопінг безпечним.

КУПУЮ В ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНІ

Купуйте у магазинах, якими користуєтеся зазвичай

Або це можуть бути платформи, якими користуються ваші друзі чи знайомі. Головне – щоб ви були впевнені в тому, що сайт справжній і там немає шахраїв.

Фото Depositphotos/Subbotina

Якщо вже купуєте з незнайомого сайту, слухайте свою інтуїцію та здоровий глузд

Звертайте увагу на те, наскільки якісні фото, яку інформацію просять надати у бланку замовлення. Уникайте сайтів, які виглядають непрофесійно, мають мало товарів та занадто багато реклами чи спливаючих вікон. Читайте відгуки покупців про сайт, перевірте його рейтинг в Google.

Уникайте незахищених з'єднань

У захищеного веб-сайту адреса починається з https://. Це означає, що платформа пройшла сертифікацію, а її шифрування досить сильне для захисту вашої приватності. На таких ресурсах загроза того, що дані вашої картки потраплять в руки шахраїв, – мінімальна.

Не розголошуйте особисту інформацію

Звісно, є дані, які необхідні для того, щоб зробити замовлення. Це ваше ім'я, номер телефону або електронна пошта. Шахраї можуть просити у вас додаткову інформацію електронною поштою. Ні в якому разі не переходьте за надісланими вам сумнівними гіперпосиланнями та не надсилайте особистої інформації. Особливо, після обробки вашого замовлення.

Обирайте складні паролі та встановіть ліміт витрат на карту

Про паролі варто подбати для всього – особистого кабінету на сайті, мобільного банкінгу, картки. Щодо ліміту – це дозволить вберегти кошти в разі, якщо ваші дані таки потраплять до шахраїв.

Не робіть покупки з мобільного, під'єднаного до незахищеного Wi-Fi

Шахраям легко "витягувати" звідти вашу особисту інформацію.

Фото Depositphotos/sdecoret

Заздалегідь перевірте умови надання послуг

З'ясуйте, як вам отримати покупку, як її повернути в разі, якщо вона не підійде. Чи можна повернути гроші у повному обсязі, якщо товар не підійшов? Чи має він гарантійний термін?

Маєте сумніви – телефонуйте у службу підтримки

Так, ми знаємо, у тому й сенс інтернет-покупок, що не потрібно контактувати з продавцем. Однак, іноді, коли маєте сумніви щодо його чесності, не завадить почути, з ким маєте справу.

Людмила Панасюк

Співчуття з приводу смерті ексдепутата Тернопільської обласної ради Юрія Івановича Дзюбана

П'ятниця, 26 листопада 2021, 11:07

Співчуття з приводу смерті ексдепутата Тернопільської обласної ради Юрія Івановича Дзюбана

Сьогодні передчасно зупинилося серце депутата Тернопільської обласної ради VI скликання, підприємця, мецената, щирого патріота, авторитетної та порядної Людини, яка все своє життя вболівала за розвиток і добробут рідного краю – Юрія Івановича Дзюбана.
0Життєвий шлях Юрія Івановича розпочався у селі Боричівка на Теребовлянщині. Його становлення як справжнього господарника, а згодом – мудрого та виваженого керівника відбулося теж на теренах нашої області. Невтомно й наполегливо все своє життя працював Юрій Дзюбан на благо рідної Теребовлянщини і загалом Тернопільщини.
Від імені голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка та всього депутатського корпусу висловлюємо щирі співчуття родині Юрія Івановича.
Важко змиритися з такою втратою, але добрі справи Юрія Івановича будуть ще довго жити, творячи Йому світлу пам'ять!
 

У Тернопільському ОКІППО надали методичні рекомендації щодо проведення заходів для вшанування жертв Голодоморів

П'ятниця, 26 листопада 2021, 11:06

У Тернопільському ОКІППО  надали методичні рекомендації щодо проведення заходів для вшанування жертв Голодоморів

День пам'яті жертв Голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні. Цього року 88-мі роковини Голодомору в Україні, жертв якого вшановують 27 листопада. Ми згадуємо усіх людей, які загинули під час  голодоморів у ХХ столітті.

0Вперше пам'ятна дата була встановлена у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років був визнаний геноцидом.

Цей день покликаний закарбувати в народній пам'яті страшну трагедію української нації, вшанувати жертви Голодомору зберегти і передати прийдешнім поколінням трагізм геноциду українців комуністичним режимом. У ХХ столітті  українці пережили три голодомори: 1921–1923, 1932–1933 і 1946–1947 років. Голодомор 1932–1933 років став національною катастрофою, він  мав на меті знищити українську націю. Вимирали цілі села, родини, живі і ненароджені.

Слова про Голодомор та внутрішній опір українців – це завжди біль та тяжкі спогади про минуле. Це був той страшний час, коли свідомість нашого народу тодішня влада мала на меті зламати та повністю підкорити, а поняття «особистість» викорінити взагалі. Людина повинна була просто дякувати за те, що її не вбили за знайдений при дорозі пшеничний колосок чи жменю зерна.

Знищити українців, як націю – мета організаторів голодомору. Остаточно ліквідувати мову, культуру, історію, все те, що робить нас унікальними в цьому світі.  Українці мали забути, хто вони, ким були їхні предки, що мають зберегти для світу їхні нащадки. Цей акт масового винищення людей підірвав генофонд української нації, а свідчення про нього стали нашою генетичною пам’яттю.

Ця трагедія відбулася на родючій, найкращій в світі, українській землі. Чому так сталося? Бо режим Сталіна бачив єдину можливість закріпитися в Україні ціною мільйонів життів.

Геноцид–Голодомор став одним із найжахливіших злочинів в людській історії. Голодомор намагалися приховати,  хотіли знищити рештки пам’яті про нього. Цей голод був спробою поставити українців на коліна, відібрати в нас гідність, знищити нашу національну ідентичність, умертвити надію на право творити власну долю на власній землі. І в такий спосіб імперія намагалася зруйнувати основи волелюбної української нації, підірвати нашу духовну культуру та етнічну самобутність. Парламенти багатьох країн, в тому числі і Конгрес Сполучених Штатів Америки визнали цей злочин геноцидом.

Цього року у фокусі інформаційної кампанії – діти, як найвразливіша категорія жертв сталінського геноциду. А також, те, як розмовляти з сучасними дітьми та підлітками про Голодомор, щоб не травмувати, але водночас передати пам’ять про трагедію наступним поколінням.

«Навіть через 90 років Голодомор має безліч «білих плям» та не до кінця досліджених тем – спротив комуністичній політиці, рятівники людей під час геноциду, діти, як найвразливіша категорія жертв штучного голоду.  Саме тому цьогорічну інформаційну кампанію з вшанування жертв Голодомору 1932–1933 років ми присвячуємо дітям, які стали жертвами «людиноненависницької» політики більшовиків. Близько 1,5 мільйона дітей до 10 років загинули внаслідок штучного голоду. Ті ж з дітей, хто вижили, стали носіями шокуючого досвіду та правди, яку десятиліттями намагалася приховати радянська пропаганда. Їхні історії, свідчення, життєвий досвід – це неоціненний внесок в збереження національної пам'яті українського народу, невід’ємна складова пізнання Голодомору як одного з найжахливіших злочинів проти людства у XX столітті», – зазначив голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович.

Але наш народ не здолати, який прагне правди, свободи, демократії та миру на своїй землі та у своїй державі.

1

26 листопада, напередодні «скорботної суботи», в усіх закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти мають проводитися виховні заходи, покликані активізувати ген історичної пам’яті, об’єднати всі покоління хвилиною мовчання та свічкою пам’яті за душі загиблих українців, – розповідають у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педпгогічної освіти.

Мета проведення заходів з ушанування пам’яті загиблих від Голодомору:

-поглибити знання учнів про Голодомор як геноцид Українського народу, його причини, перебіг і наслідки;

- акцентувати на тому, що Голодомор 1932–1933 років був наслідком не стихійного лиха, а спланованих системних заходів тоталітарного комуністичного режиму, був злочином геноциду;

- наголосити на сміливому чині Людей Правди та особливостях їх внеску у викриття злочинів комуністичного режиму;

- сприяти розвитку всіх видів інтелекту (академічному, практичному, креативному, емоційному й соціальному) як головної умови всебічного розвитку особистості, її самореалізації як громадянина України;

- виховувати почуття стурбованості долею невинних жертв тоталітарного режиму, навчати сприймати чужу біду та біль як свій власний;

- залучати учнівську молодь до меморіальних заходів із вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу.

Рекомендовані форми проведення заходів:

- урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…»;

- флешмоб у соціальних мережах «А що ви знаєте про Голодомор?», «Обличчя Голодомору»;

- комбінований урок: «Злочин влади – трагедія народу», «Колективізація і Голодомор в Україні: події, факти, уроки»;

- круглий стіл на тему: «Як говорити з дітьми про Голодомор» за інформаційними матеріали про Голодомор;

- музейні, меморіальні та віртуальні екскурсії до місць пам’яті жертв Голодомору;

- історичний проєкт із залученням учнів до збору свідчень про Голодомори, документальних і наукових матеріалів: «Родинні спогади про Голодомор», «Я – дослідник історії Голодомору свого міста / селища / села»;

- круглий стіл: «Уроки Голодомору і сучасна Україна», «Перерване буття українського села»;

- соціодрами: «Завжди є ті, хто говорять правду», «Ваші мертві вибрали мене…» (вид уроку у формі гри з елементами драматургічного моделювання проблемної ситуації на важливу суспільно-політичну тему з метою подолання наслідків колективних травм, відновлення історичної пам’яті та формування особистісної оцінки у ситуації вибору; застосовується переважно серед учнів старшої школи);

- відеоконференції: «Табу на правду. Чому в СРСР забороняли говорити про Голодомор», «Демографічні зміни України внаслідок Голодомору. Вплив на сьогодення», «Голодні очі. Змарноване дитинство»;

- семінари: «Кривава ціна українського хліба 20-30-х років ХХ століття», «Упокорення голодом»;

- урок пресконференція «Вони не мовчали, щоби світ знав»;

- відеозустріч із дослідниками/очевидцями Голодомору;

- відеоурок з обговоренням «Жнива скорботи»;

- фестиваль презентацій «Розірваний круг життя. Монументальне мистецтво світу на знак вшанування жертв Голодомору в Україні»;

- написання творів і рефератів на одну з тем: «Голгофа голодною смертю», «Чорна дошка пам’яті», «Люди Правди»;

- перегляд кінофільмів «Голод-33», «Гіркі жнива», «Діти великого голоду», «Голод до влади» та подальше їх обговорення;

- застосування інтерактивних методів навчання, наприклад: «Відкритий мікрофон», «Портфоліо», «Займи позицію»;

- створення соціальних роликів про вшанування жертв Голодоморів.

Також учні можуть стати учасниками Відеолекторію.

Проєкт «Відеоісторія» – це цикл відеолекцій про події історії України ХХ століття. Відеолекція «Голодомор. Чому злочин став можливим» триває приблизно 18 хвилин. Відеолекцію «Голодомор. Чому злочин став можливим» можна переглянути за посиланням.

Особливу увагу слід звернути на акцію «Запали свічку». Цього року, 27 листопада 2021 року, о 16:00 год., Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом. Важливо, щоб учні розуміли значимість цієї акції і відчули себе частиною всього українського народу.

У суботу, 27 листопада, помолімося та запалімо свічки пам’яті за тими, хто загинув голодною смертю, ставши жертвами репресій тоталітарного режиму.

Обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького запрошує на фотовиставку

П'ятниця, 26 листопада 2021, 11:05

Обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького запрошує на фотовиставку

В Обласному літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького експонуються кременецькі фотопейзажі Володимира Чумакевича.
0«Володимир Чумакевич — знаний фотомитець, постійний учасник фотографічних пленерів, що відбуваються в рамках Діалогу Двох Культур. Його роботи неодноразово демонструвалися на післяпленерних виставках у музеї Юліуша Словацького та в польських музеях-співорганізаторах Діалогу, — розповідають у музеї. — Пан Володимир — неперевершений автор міського фотопейзажу. Нещодавно він щедро поділився з нами авторськими світлинами, зробленими у рамках, оголошеного музеєм Словацького, фотопленеру. Дві роботи будуть надруковані у річнику «Діалог Двох Культур — 2021».
У музеї висловлюють слова вдячності фотохудожнику та запрошують краян разом помилуватися осінніми краєвидами.
12
 

Сторінка 765 з 1430

«ПочатокПопередня761762763764765766767768769770НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер