images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


У Тернополі встановлено розмір ставки туристичного збору

Понеділок, 25 лютого 2019, 07:17

Відповідно до змін у Податковому кодексі України, які набули чинності 1 січня 2019 року, розмір ставки туристичного збору встановлюється від мінімальної заробітної плати (станом на 1 січня 2019 року її розмір складає 4173,0 грн.) для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення у місцях проживання. Зокрема, Податковим кодексом передбачена ставка від 0,5% для  внутрішнього туризму та до 5% - для  в’їзного туризму.

Після опрацювання цих змін та враховуючи висновки бюджетної комісії і пропозиції, які надходили від суб’єктів господарювання і громадських організацій, на черговій сесії Тернопільської міської ради прийнято рішення про встановлення  наступних  ставок:

  • для внутрішнього туризму (громадян України) - у  розмірі 0,15% від мінімальної заробітної плати (6,26 грн.), якщо вартість проживання  за одну добу є нижчою, ніж 200 гривень, та  у розмірі 0,25% (це 10,43 грн.),  якщо вартість проживання  складає 200 гривень  і вище;
  • для в’їзного туризму (іноземні громадяни) - у розмірі 0, 3% (12,52 грн.), якщо вартість проживання за одну добу складає до  200 гривень та у розмірі 0,5% (20,86 грн.), якщо вартість проживання становить 200 гривень  і вище.

Нагадаємо, Законом України від 23.11.2018р. № 2628-VIII внесено зміни до Податкового кодексу, а саме до ст. 268, яка регулює порядок оподаткування туристичним збором. Закон набув чинності в Україні 1 січня 2019 року.

 

Внесено зміни до Бюджетного регламенту Тернопільської громади

Понеділок, 25 лютого 2019, 07:16

З метою приведення Бюджетного регламенту у відповідність до Бюджетного кодексу України та Статуту Тернопільської міської територіальної громади, на пленарному засіданні 32-ої сесії міської ради були внесені зміни до нього, зокрема, затверджено чіткий календарний план бюджетного процесу, який дає можливість громадськості активно долучатись до нього.

«В регламенті враховані всі стадії бюджетного процесу, починаючи від його формування і закінчуючи його виконанням, чітко прописана робота експертної ради, постійної комісії з питань бюджету та фінансів, а також інших учасників бюджетного процесу, - підкреслює міський голова Тернополя Сергій Надал. – Цей документ деталізує та конкретизує загальні норми закону, адаптуючи його саме до потреб громади. Окрім того, закріплюється механізм контролю на будь-якому його етапі».

Особливою вимогою Регламенту є публічне представлення бюджету як на офіційному сайті міської ради, так і через громадські слухання.

Мале підприємництво переважає на Тернопільщині

Субота, 23 лютого 2019, 07:59

Станом на початок лютого 2019 року на обліку в Головному управління ДФС у Тернопільській області перебувало 57 455 основних платників податків. Майже 60 відсотків із них – приватні підприємці, а це 34 427 осіб. Решта платників є юридичними особами – 23 028, що на 823 суб’єкти господарювання більше, ніж минулого року.

Впродовж січня 2019 року взяли на облік 377 платників податків. Серед них 69 юридичних осіб та 308 підприємців. Припинили діяльність у даному періоді 529 суб’єктів підприємницької діяльності, а саме: 20 юридичних осіб та 509 фізичних осіб – підприємців.

У Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків зареєстровано 1 107 255 фізичних осіб, а також 3 995 іноземців. Проте 4 740 осіб відмовилися від присвоєння ідентифікаційного номера. У січні поточного року зареєстровано 1 317 фізичних осіб та 22 іноземців.Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області


 

Коли отримана у спадщину чи як дарунок нерухомість не оподатковується

П'ятниця, 22 лютого 2019, 07:26

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, якщо у 2018 році фізична особа отримала у спадщину від батьків чи від бабусі, дідуся нерухоме майно, то дохід у вигляді вартості цього майна не оподатковується.

Тобто об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Нагадаємо, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. А членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері  і з боку батька, онуки.

Аналогічний порядок оподаткування при отриманні майна у дарунок від членів сім’ї дарувальника першого та другого ступенів споріднення. Разом з тим, слід зазначити, що для застосування зазначеного порядку оподаткування між обдарованим та дарувальником повинен бути укладений договір відповідно до норм Цивільного кодексу України.

У такому випадку подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – річна податкова декларація) не потрібно, але за відсутності інших підстав, коли подання декларації є обов’язковим. Наприклад, платник податку отримав  доходи від продажу корпоративних прав підприємства та отримав у спадщину нерухоме майно, то в такому випадку річну податкову декларацію необхідно подати.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті  прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав здійснюється у порядку, встановленому ст. 174 р. IV Податкового кодексу України.


Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області


На Тернопіллі до бюджету спрямовано понад півмільйона транспортного податку

П'ятниця, 22 лютого 2019, 07:25

Впродовж січня цього року суб’єкти господарювання Тернопільської області спрямували до бюджету 512,4 тис. грн транспортного податку. Порівняно з аналогічним минулорічним періодом надходження цього платежу зросли на 137,6 тис. гривень або 36,7 відсотків. До бюджету додатково надійшло 108,4 тис. грн транспортного податку або плюс 26,8 відсотків до очікуваного.

Надходження цього платежу від юридичних осіб порівняно з січнем 2018 року зросли на 29,6 тис. гривень і цьогоріч склали 382 тис. гривень.

Фізособи з початку 2019 року сплатили 130,4 тис. грн транспортного податку. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження платежу зросли на 78 тис. гривень або плюс 75,4 тис. грн до очікуваного.Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області


 

Сторінка 9 з 619

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Loading...
Банер
Банер