images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Житель Тернопільського району поцупив чужий велосипед

Вівторок, 28 липня 2020, 08:10

Штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до трьох років загрожує 21-річному жителю одного сіл Тернопільського району.
До працівників територіального підрозділу звернувся місцевий мешканець. Чоловік поросив розшукати невідомого, який поцупив дитячий велосипед, який знаходився біля крамниці.
Правоохоронці одразу вийшли на слід зловмисника. Ним виявився односельчанин заявника. Причину свого поступку підозрюваний пояснити не зміг.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ст. 185 ККУ «крадіжка».
Працівники поліції звертаються до жителів краю бути обачними та пам’ятати, що декілька хвилин вашого часу може допомогти вберегти ваше майно від крадіїв.
Ви можете навіть не зауважити той факт, як за вами будуть спостерігати крадії та чекати слушної нагоди, аби поцупити ваше майно.
Як показує практика на злочин ідуть особи, які шукають легкий спосіб збагатитись. Викрадене зловмисники реалізують в ломбарди, аби виручити готівку.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/zhitel-ternopilskogo-rajonu-poczupiv-chuzhij-velosiped/

 

Новий формат комплектування бібліотек області

Вівторок, 28 липня 2020, 08:09

Новий формат комплектування бібліотек області

0

У 2020 році державна установа «Український інститут книги» проводитиме відбір книжкової продукції для поповнення фондів публічних бібліотек України за новими принципами та правилами, які передбачають новий механізм співпраці з публічними бібліотеками.

В рамках цього відбору відділ підтримки книговидання Державної установи «Український інститут книги» організував онлайн-практикум щодо роботи в персональному кабінеті бібліотеки «Автоматизована система відбору та розподілу книжкової продукції» для працівників бібліотек, які в подальшому проводитимуть консультування бібліотек-учасників програми. Участь у даному заході взяли і працівники Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки: завідувач відділу комплектування фонду Надія Крицак та головний бібліотекар відділу Алла Гошівська. Відеоконференція проходила на онлайн-платформі Google meet.

Під час практикуму були розглянуті питання роботи бібліотек в новому форматі, ознайомлено з проектом порядку відбору книжкової продукції для закупівлі з метою поповнення фондів публічних бібліотек, презентовано роботу бібліотек в персональному кабінеті бібліотеки «Автоматизована система відбору та розподілу книжкової продукції» та інші організаційні питання. Бібліотекарі мали можливість безпосередньо поспілкуватися з працівниками Державної установи «Український інститут книги» з проблемних питань щодо розподілу книжкової продукції в регіонах. Плануються також наступні зустрічі.

http://library.te.ua/

28 липня - День Хрещення Русі-України

Вівторок, 28 липня 2020, 08:09

28 липня -  День Хрещення Русі-України

0

Це благословенне свято  відзначається   у день Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, який зробив доленосний вибір - прийняв християнство сам і охрестив країну.  Відтоді наш народ консолідується навколо духовних ідеалів справедливості, милосердя, любові до ближнього та правди.

Запровадження християнства на наших теренах  - це не тільки свято християн, це свято торжества української державності, духовного і культурного злету, запорука успішної демократичної модернізації українського суспільства.

Майже два роки тому українці здобули ще одну перемогу – постала Єдина Помісна Православна Церква, як це було понад тисячу років тому. Томос про автокефалію довершив утвердження незалежності і самостійності нашої держави, укріпив релігійну свободу та став ще одним символом нашої незалежності та національної безпеки.

У ці дні ми молимося за єдність українського народу, за мир і благополуччя кожного. Нехай віра була, є і буде для наших людей життєдайною силою, яка допомагає вистояти, зберегти свої традиції та ідентичність.

Бажаю всім добра і мудрості, Божої Благодаті у ваших трудах і починаннях. Нехай Бог береже усіх нас і нашу Державу!

 

Голова Тернопільської обласної ради    Віктор Овчарук

 

67% машин швидкої допомоги не встигають на виклики вчасно – МОЗ

Понеділок, 27 липня 2020, 11:06

Дві треті пацієнтів вчасно не отримують екстрену медичну допомогу.

Й лише у 17-18% випадках виклику "швидкої", машина вкладається у визначений час приїзду

Про це на пресбрифінгу заявили міністр охорони здоров'я Максим Степанов та заступниця міністра Ірина Садов'як.

"Ті нормативи, які встановлені, вони складають 10 хвилин по місту та 20 хвилин за містом", – сказав Степанов.

Він також додав, що не менше 75% машин швидкої допомоги повинні доїжджати до хворого у межах 10 хвилин в місті та 20 хвилин за містом.

"З загальної кількості випадків, а це 6.8 мільйона викликів – 4.7 мільйона з них є невчасними.

Це дуже погані показники" додала Ірина Садов'як.

Лише у 17-18% випадках виклику "швидкої", машина вкладається у визначений час приїзду й приблизно дві треті пацієнтів вчасно не отримують екстрену допомогу.

Вона уточнила, що наразі на підконтрольних уряду територіях працює 25 регіональних центрів екстреної допомоги та медицини катастроф.

Садов’як каже, що виклики швидкої допомоги можна поділити на такі категорії:

Критична категорія. Швидка має приїхати протягом 10 хвилин.

Категорія екстрених викликів. Передбачає прибуття протягом 20 хвилин.

Неекстрені виклики направляються до відповідного закладу охорони здоров'я, що надає первинну медичну допомогу.

Якщо такої можливості немає, то машину швидкої допомоги, яка не виконує критичні чи екстрені виклики, направлять до пацієнта.

Голограми, велосипед з квадратними колесами та космічні подорожі: в Києві відкриють музей науки

Понеділок, 27 липня 2020, 11:05

Восени 2020 року Мала академія наук України відкриє в столиці перший інтерактивний простір "Музей науки"

Тут можна буде покататися на велосипеді з квадратними колесами, вирушити в космічну подорож, побачити двометрову голограму та 60-кілограмовий кристал, скласти з атомів воду та сіль у доповненій реальності, дізнатися, як побудований організм людини.

Загалом на відвідувачів чекає понад 120 інтерактивних експонатів та інсталяцій.

Над експозицією, що складається з 7 блоків, працювали команди з України, Канади, США, Польщі та Швеції.

Зокрема, тут представлена виставка "Дивна матерія" канадського Ontario Science Center, одного з найвідоміших наукових і дослідних центрів світу.

Восени 2020 року Мала академія наук України відкриє в столиці перший інтерактивний простір "Музей науки"
Фото: monkeybusiness/Depositphotos

Виставки "Великі винаходи", "Людина", "Акустика" та "Оптика" розроблені спеціально для "Музею науки" польською компанією Strong Interactions, команда якої працювала над створенням знаменитого Центру науки "Коперник" у Варшаві.

А один із ключових експонатів приїхав до Києва з Музею математики в Нью-Йорку. Це трицикл із квадратними колесами, таких у світі всього чотири.

Павільйон музею

"У Малій академії наук навчаються понад 150 000 дітей з усієї України, — розповідає директор МАНУ Оксен Лісовий. — За останні півтора року наші юні науковці вибороли 80 нагород у найбільших міжнародних наукових олімпіадах і конкурсах.

Велика амбіція МАНУ — виховати нову плеяду українських фахівців і повернути Україну на карту провідних наукових країн світу. Інтерактивний простір — ще один наш крок до популяризації науки. Частина експозиції мобільна.

В наших планах експонувати її в інших містах і, зрештою, створити такі музеї по всій країні.

В "Музеї науки" ми намагаємося, перш за все, зацікавити, оживити беземоційні терміни з підручників, перетворивши їх на об’єкти й інсталяції, показуємо, як формули та закони працюють у повсякденному житті.

А всіх юних відвідувачів, які хочуть знати більше, одразу запрошуємо до тематичних гуртків на поглиблене вивчення тієї чи іншої науки".

Концепцію проєкту організатори описують одним словом — "спектр".

Спектр наук, відкриттів і вражень: від запуску блискавки в котушці Тесли та керування роборукою до можливості побачити власний голос, потрапити всередину гігантської мушлі та в дзеркальний тунель з оптичною ілюзією. Зокрема зона простору буде присвячена українським ученим.

Найбільшим інтерактивним експонатом стане скляна стеля, яка змінює колір, коли відвідувачі вводять на планшетах правильні відповіді на питання зі сфери науки.

Символічно, що проєкт відкривається в ревіталізованому павільйоні "Наука" на ВДНГ.

Побудований у 1958-му для проведення наукових виставок, сьогодні простір знову відчиняє свої двері всім, кому цікаво, як влаштований світ.

Під час карантину в просторі передбачено посилені заходи безпеки, рекомендовані МОЗУ, а саме: вхід у масках, обмеження кількості відвідувачів завдяки завчасному придбанню квитків із фіксованим часом, дезінфекція інтерактивних елементів експонатів й інших поверхонь.

"Музей науки" створений Малою академією наук України в колаборації з агенцією Gres Todorchuk і за підтримки Міністерства освіти й науки України.

 

Сторінка 10 з 1149

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер