images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


“Національно-патріотичне виховання як невід’ємна складова освітнього процесу”

П'ятниця, 29 травня 2020, 07:12

0

Такою була тема On Line вебінару  для педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти області, організований Світланою Буняк, методистом центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.

Спікерами заходу були педагоги з Бережанського району, Кременецького району та м.Тернопіль.

Про Музейну педагогіку як елемент системи морально-патріотичного та духовного виховання особистості, розповіла Лілія Мудрик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІПППО, та наголосила про важливість духовного виховання сучасної молоді.

Із досвідом місцевої влади у організації національно-патріотичного виховання серед учнівської молоді на прикладі КП “Вишкільно-оздоровчий табір “Лисоня” імені Івана Гавдиди, поділився великий патріот, побратим Івана Гавдиди, у минулому учитель, а сьогодні сільський голова Саранчуківської ОТГ  Володимир Петровський.

Оксана Лещук, методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Бережанської міської ради, яка багато років життя присвятила організації та проведенню різноманітних патріотичних заходів у Бережанському районі та місті Бережани,  виступила  із доповіддю на тему: “Шкільний музей як центр національно-патріотичного виховання”.

Учасником заходу була педагог-організатор Попівецької ЗОШ І-ІІ ступенів Кременецького району, сестра громадського активіста, патріота України Олександра Капіноса, який загинув на майдані у 2014 році, Наталія Капінос  із темою: “Роль учнівського самоврядування у формуванні громадянської свідомості учнівської молоді”.

Про формування соціальних і громадянських компетентностей учнів на засадах педагогіки партнерства розповіли заступник директора з навчально-виховної роботи  Світлана Куцкір та педагог-організатор  Тетяна Заверуха (ТНВК «Школа-колегіум Патріарха Йосипа Сліпого»).

Щодо форм та методів реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Куропатницькому НВК “ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ” виступила заступник директора з виховної роботи Куропатницького НВК “ЗНЗ І-ІІІ ступенів –ДНЗ» Бережанської районної ради Ольга Жайворонко.

Учасником вебінару стала учителька історії Потуторського НВК “ЗНЗ І-ІІІ ступенів -ДНЗ” Бережанської районної ради  Мар’яна Щур, яка виступила із змістовною та цікавою доповіддю на тему: “Формування національної самосвідомості учнів через використання у роботі місцевого краєзнавчого матеріалу”.

У час інформаційних технологій велику роль відіграє гурткова робота у національно-патріотичному вихованні за допомогою технічних та наукових засобів здійснюється цей напрямок діяльності. Саме керівник дитячої радіостанції “Лисоня” Центру дитячої та юнацької творчості Бережанської міської ради Ігор Грицишин та його колега-керівник мультимедійної студії “Равлик”  Мар’яна Мороз поділилися здобутками та напрацюваннями у гуртковій роботі (“Національно-патріотичне виховання засобами гурткової роботи”.)

Учасники вебінару мали нагоду почерпнути багато корисної та цікавої інформації, яку в подальшому будуть використовувати у своїй роботі.

http://ippo.edu.te.ua/

 

Онлайн зустріч кафедри іноземних мов Кременецької гуманітарно-педагогічної академії

П'ятниця, 29 травня 2020, 07:11

0

Відбулась онлайн відео-зустріч в режимі Zoom-конференції викладачів кафедри іноземних мов та методики їх викладання Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка із стейкходерами-випускниками та стейкхолдерами-роботодавцями. Предметом обговорення стали проєкти 2020 року освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів із спеціальностей «Середня освіта (Мова та література (англійська)/Середня освіта (Мова та література (німецька)», які оприлюднені для відкритого обговорення на офіційному сайті академії.

Мета зустрічі - зробити програму підготовки вчителів англійської та німецької мови більш ефективною та привабливою для майбутніх здобувачів та роботодавців.

http://www.kogpi.edu.te.ua/

 

Бюджет участі реалізовується в одному із сіл Шумської громади

П'ятниця, 29 травня 2020, 07:10

0

У грудні 2019 року с. Обич здобуло ІV місце у конкурсі Бюджет участі за проект «Облаштування стадіону в с. Обич». Проектом передбачалося встановлення огорожі навколо усього поля, 2 піднавісів-роздягалень для учасників змагань, лавок для глядачів, смітників, заміна сітки футбольних воріт.

Активні жителі були не лише у голосуванні, а й у його реалізації. На даний час уже територію стадіону зарівняли, розміри футбольного поля розширили. Реалізацію ще не завершили, але результати уже вражають, зроблено частину металевої огорожі, здійснюються роботи щодо встановлення літніх роздягалень.

Бюджет участі передбачає можливість громадян долучатися до розподілу коштів міського бюджету. Тому такий конкурс показує, що жителі громади здатні вирішувати, як ці кошти мають використовуватися.

https://shumska-gromada.gov.ua/

 

Центр Довженка залишився без грошей: працівники без зарплати, майно арештують

Четвер, 28 травня 2020, 09:53

Національний центр Олександра Довженка від початку року не отримує держфінансування.

Він не може виплачувати заробітну плату працівникам. А претензії кредиторів задовольнятимуть, арештувавши майно центру.

Про це йдеться в заяві, яку Центр опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Від початку 2020 року Центр не отримав плановане державне фінансування за бюджетною програмою, оскільки Міністерство фінансів не затвердило проєкт паспорту програми.

У Центрі однією з причин незатвердження паспорту називають саботаж керівництвом Держагентства з питань кіно своїх обов'язків у частині організації бюджетного процесу та подання в Мінфін занижених показників фінансування Центру.

"Оскільки бюджетними коштами покривається 70% заробітного фонду Центру, станом на травень невиплаченою лишається заробітна плата працівників за січень та лютий 2020.

Зважаючи на відсутність фінансування, адміністрацією Центру було прийнято рішення переведення всього особового складу в простій в березні-травні зі збереженням 2/3 окладу", - повідомляють у Центрі.

Весь дохід від господарської діяльності за березень-квітень організація спрямувала на виплати заборгованості по зарплаті за відповідні місяці.

Також Центр власним коштом оплачував необхідні податки та збори, комунальні послуги та охорону, забезпечуючи збереженість фільмофонду, архівного та музейного фондів Центру.

"Однак через введення на території України карантину основний дохід Центру, який на 70% складається з доходу від оренди нерухомості та проведення заходів, в березні-квітні було повністю втрачено", - пояснюють у Центрі.

Обігові кошти підприємства вже вичерпано і з кінця травня Центр більше не може сплачувати обов'язкові податки та існуючі зобов'язання за договорами.

Адміністрація Центру зробила все, що в її силах, щоб стримати катастрофічну ситуацію, що склалася через відсутність бюджетного фінансування та тотальну втрату доходів через дію карантинних обмежень, впродовж 5 місяців забезпечуючи функціонування інституції. На жаль, ресурси Центру повністю вичерпано.

За словами представників Центру, підприємство навіть кризовий перший квартал 2020 року завершило з прибутком.

"Однак, нам, на жаль, не вдалося забезпечити інституційної сталості Центру, а запасу міцності та власних резервів вистачило лише на 5 місяців.

Нам шкода, що історія інституції завершується в такий сумний спосіб.

Ми сподіваємось, що наша діяльність надихнула багатьох людей культури в Україні на якісні зміни та нові проекти", - додають у Центрі.

За словами представників центру, поновлення бюджетного фінансування в зв'язку з незатвердженням паспорту бюджетної програми найближчим часом не прогнозується.

А звернення до Мінкульту та Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики з проханням поновити гарантоване законом бюджетне фінансування інституції (і всієї кіногалузі) результатів не дали.

Санепідемслужбу як окремий орган відновлювати не будуть – Степанов

Четвер, 28 травня 2020, 09:52

Міністерство охорони здоров’я не планує відновлювати Державну санітарно-епідеміологічну службу як окремий орган. Хіба що створити її у складі міністерства.

Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу 28 травня.

"Щодо виділення в окремий орган центральної виконавчої влади, таке питання ми наразі не розглядаємо, ми розглядаємо створення протиепідеміологічної служби саме в складі МОЗ, яка б виконувала дуже чіткий функціонал",розповів Степанов.

За його словами, служба має виконувати такі функції: "проведення всіх заходів, встановлення, зокрема, інфекційного контролю, реагування на відповідні ситуації силами тих фахівців, які повинні бути в цієї служби".

Нагадаємо, Кабмін вирішив ліквідувати СЕС ще у 2017 році.

Це була дуже корумпована структура.

Очільник МОЗ Максим Степанов. Фото: Катерина Хорощак

У 2016 році головного санітарного лікаря Святослав Протаса затримали на хабарі.

І це не був поодинокий випадок.

За час спостереження поліцією було задокументовано 11 фактів вимагання та отримання Протасом від підлеглих хабарів.

У березні 2020-го ексміністр МОЗ Ілля Ємець заявив, що планує відновити санепідемслужбу. Але не встиг, бо пробув на посаді лише місяць.

"Ми відновлюємо систему протиепідемічного захисту України.

Сьогодні прем’єр-міністр погодив моє прохання поновити Державну санітарно-епідеміологічну службу, яка була зруйнована протягом останніх декількох років", – зазначив він.

 

Сторінка 2 з 1082

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер