images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Оновлений перелік аптечних закладів-учасників програми «Доступні ліки» у Тернополі

Четвер, 14 лютого 2019, 08:27

У 2019 році в Тернополі триває реалізація урядової програми «Доступні ліки», яка стартувала в Україні в квітні 2017 року.

За цією програмою пацієнти мають змогу отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

Для отримання лікарських препаратів тернополянам необхідно звернутися до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини та прийти до аптеки, яка бере участь у програмі і обміняти рецепт на ліки.

Перелік аптечних закладів у Тернополі, що беруть участь у програмі «Доступні ліки»:

 • Аптека «Фарм - лік»;
 • Аптека «Калина плюс»;
 • Аптека «Сімейний лікар»;
 • Мале колективне підприємство «Фармако»;
 • Тернопільське обласне виробничо-торгове аптечне об»єднання;
 • Тернопільська обласна міжлікарняна аптека №126;
 • ТОВ «Подорожник»;
 • Аптека «Калина плюс»;
 • ТОВ «Медфарм»;
 • ТОВ «Лідер-Захід»;
 • ТОВ «Ваша аптека»;
 • Аптека «Матері і дитини»;
 • ТОВ «Фармастор»;
 • ТОВ «Фарма-СІТІ»

Перелік аптечних закладів, які відпускають інсулін безкоштовно за рецептами:

 • Тернопільська обласна міжлікарняна аптека №126;
 • ТОВ «Лідер-Захід»;
 • ТОВ «Медфарм».
 

На Тернопіллі до бюджету сплатили 214,4 млн грн митних платежів

Четвер, 14 лютого 2019, 07:47

Впродовж січня цього року Тернопільською митницею ДФС до Державного бюджету України перераховано 214,4 млн грн митних платежів. Про це повідомила начальник відомства Оксана Антонович. «Варто зазначити, що порівняно з відповідним періодом минулого року цьогорічні надходження зросли на 118,6 млн грн або на 124 відс. За аналогічний період  2018 року було адміністровано 95,8 млн гривень».

Найбільше перераховано податку на додану вартість: 116,2 млн грн цьогоріч проти 83,7 млн грн минулорічних. Суттєво зросли надходження від мита: 23 млн грн, що на 13,9 млн грн більше, ніж у січні 2018 року. Акцизного податку сплачено 63,5 млн грн, що на 60,8 млн грн або у 23 рази більше, ніж у звітному минулорічному періоді. У 75 разів зросла плати за здійснення митних формальностей та інших платежів, а це 11,6 млн грн у січні 2019 року, що на 11,4 млн грн більше, ніж у січні 2018 року.

«Значний ріст надходжень акцизного податку та плати за здійснення митних формальностей пояснюється активізацією громадян, які поспішають розмитнити свої транспортні засоби, що перебувають на іноземній реєстрації. Адже до завершення періоду, коли можна скористатися пільговим розмитненням, залишилися лічені дні», - пояснила Оксана Антонович.


Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області


Щосуботи у Тернополі проводитимуть сільськогосподарські ярмарки

Середа, 13 лютого 2019, 07:57

Враховуючи звернення жителів масиву «Дружба» та з метою забезпечення населення широким асортиментом сільськогосподарської продукції, товарами підприємств харчової та переробної промисловості, виконавчим комітетом Тернопільської міської ради надано дозвіл на проведення сільськогосподарських ярмарків щосуботи до кінця 2019 року.

Ярмарки, під час яких тернополяни матимуть змогу купити весь асортимент сільськогосподарської продукції за цінами виробника, проходитимуть на перетині вул. Миру – Дружби.

 

У Тернополі розпочався процес переходу на роздільне сортування побутових відходів

Середа, 13 лютого 2019, 07:56

У Тернополі триває підготовка до впровадження роздільного сортування твердих побутових відходів. Мешканці багатоквартирних будинків здебільшого схвально ставляться до цієї ініціативи та готові до позитивних нововведень у місті.

Загалом перший етап переходу на сортування відходів уТернополі був впроваджений ще у 2012 році, коли на прибудинкових територіях розпочали облаштувати сітки для ПЕТ-пляшок. Проте уже незабаром у дворах будинків будуть влаштовані додаткові контейнери для відсортовування скла, пластику та змішаних відходів.

Відповідні обговорення із керівниками обслуговуючих підприємств та компаній – перевізників уже проведені, відтак зараз впроваджуються перші практичні кроки для переходу на роздільне сортування – заварювання сміттєпроводів, закупівля матеріалів для виконання робіт, інформування мешканців та обговорення з перевізниками місця встановлення контейнерних майданчиків, тощо.

Станом на січень 2019 року, 124 багатоповерхівки в Тернополі були обладнані сміттєпроводами, через що їх мешканці не мали фізичної змоги проводити сортування відходів. Проте уже впродовж місяця кількість таких будинків із діючими сміттєкамерами у місті суттєво зменшилася.

Нагадаємо, перейти до роздільного сортування відходів у Тернополі заплановано до 1 червня 2019 року. Виконавцям послуг з управління, утримання, обслуговування багатоквартирних будинків, ОСББ, ОСН, СК та нежитлових приміщень необхідно переобладнати існуючі контейнерні майданчики для забезпечення роздільного сортування побутових відходів, а у багатоквартирних будинках, де наявні діючі сміттєпроводи- влаштувати на прибудинковій території контейнерні майданчики для забезпечення роздільного сортування побутових відходів.

В свою чергу, надавачі послуг із вивезення побутових відходів, відповідно до нових правил, повинні укомплектувати існуючі майданчики контейнерами для роздільного сортування побутових відходів (змішані відходи, полімери, скло).

Понад 800 мешканців Тернопілля вже задекларували доходи

Вівторок, 12 лютого 2019, 11:55

З 1 січня 2019 року розпочалася деклараційна кампанія, яка триватиме до травня. Відтак мешканці Тернопільщини, які у 2018 році отримували доходи, з яких податок не утримувався, зобов’язані задекларувати їх.

Впродовж першого місяця цього року 812 громадян вже подали податкові декларації про отримані доходи. Трохи більше половини з них, а це 410 декларацій, подали особи, які зобов’язані були задекларувати свої доходи. Решта ж, 402 декларації, надійшло від мешканців області, які вирішили скористатися своїм правом на податкову знижку. «Загалом цьогоріч уже подано на 155 декларацій більше, ніж за аналогічний період 2018 року», - розповів заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Петро Якимчук.

Загальна сума самостійно нарахованих податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб становить 1,5 млн гривень. Нараховано до сплати 380 тис. грн. військового збору.

«Найчастіше мешканці Тернопілля декларують доходи від спадщини чи дарування та від продажу нерухомого чи рухомого майна. Цьогоріч ми вже отримали відповідно 88 декларацій на суму 12,6 млн грн та 81 декларацію на суму 12,8 млн гривень», - констатував Петро Якимчук. Він також деталізував, що 53 громадяни задекларували 2,7 млн грн доходів від здачі в найм майна, 37 осіб заявили про отримання 1,8 млн грн доходів від незалежної професійної діяльності.

Лідером серед районів, де декларанти активно виконують свій конституційний обов’язок, є місто Тернопіль. Адже тернополяни подали 140 декларацій на суму 40,7 млн гривень. Їм визначили такі податкові зобов’язання: 670,4 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 175,4 тис. грн військового збору. На другому місці - Тернопільський район, де 46 осіб задекларували  майже 3 млн грн отриманого доходу, а сплатити вони будуть зобов’язані 124,2 тис. грн податку та 32,9 тис. грн військового збору. Активно декларують доходи мешканці Теребовлянщини (22 декларації на суму 889,6 тис. грн), Бучаччини (20 декларацій на суму 1,3 млн грн) та Лановеччини (20 декларацій на суму 847,6 тис. грн).


Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Сторінка 2 з 609

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Loading...
Банер
Банер