images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Соціальну картку тернополянина можна оформити у ЦНАПі та управлінні соцполітики

Четвер, 17 серпня 2017, 07:23

У Тернополі триває впровадження «Соціальної картки тернополянина». Ця карта дасть змогу тернополянам їздити за дешевшим тарифом у маршрутках та тролейбусах міста, а також згодом отримувати знижку на інші муніципальні послуги.

«Соціальна картка тернополянина буде впроваджена у місті з 1 жовтня. До цього часу плануємо оформити та роздати картки для пільгових категорій населення та пенсіонерів за віком, а також учням та студентам. Проте пільговим категоріям тернополян не варто переживати. Оскільки, якщо пільговики не встигнуть оформити картку до цього терміну, вони будуть ще певний час їздити за посвідченням, - пояснює міський голова Сергій Надал. - Інші категорії тернополян, щоб їздити у громадському транспорті за нижчим тарифом, повинні будуть оформити персоніфіковану соціальну карту тернополянина або купити проїзний квиток. За цими документами вартість проїзду залишиться незмінною, а от при розрахунку готівкою вартість проїзду буде вищою».

Пільговики та пенсіонери за віком можуть подати документи на виготовлення «Соціальної карти тернополянина» і в управлінні соціальної політики, і у ЦНАП. Ті пільгові категорії громадян, які не встигнуть оформити до жовтня картку, ще до Нового року зможуть їздити у громадському транспорті міста за посвідченням.

Учні та студенти, які вже подали документи на оформлення проїзних наприкінці попереднього навчального року, отримають картки на початку вересня. Ті ж учні та студенти, хто не оформив картку, зможуть подати документи на її виготовлення у навчальних закладах, у ЦНАПі або в управлінні соціальної політики.

Інші категорії тернополян. Тернополяни можуть оформити персоніфікований електронний квиток через ЦНАП, управління соцполітики, або ж придбати проїзний квиток у спеціальних пунктах продажу (*перелік цих пунктів буде оприлюднено додатково). При використанні персоніфікованого електронного квитка або проїзного квитка тариф на проїзд залишиться незмінним. А при розрахунку готівкою за проїзд доведеться заплатити більше.

Документи на оформлення «Соціальної карти тернополянина» можна подати:

  1. · у ЦНАПі (Центрі надання адміністративних послуг) за адресою вул. Князя Острозького 6, тел.40-41- 93.
  2. · в Управлінні соціальної політики міської ради за адресою: вул. Лисенка 8, І поверх, 36 каб. тел. 23-53-43;
  3. · в Оператора електронних систем за адресою вул. Тролейбусна 7, тел.40-03-50, 0672400356.

 

Термін виготовлення персоніфікованого квитка становить до 20 робочих днів.

 

Мільярд до бюджету – від тернопільців

Четвер, 17 серпня 2017, 07:08


Про наповнення Зведеного бюджету держави податковими платежами впродовж семи місяців цього року інформував в. о. начальника Тернопільської ОДПІ Сергій Бабій. Він зазначив, що платниками обласного центру та Тернопільського району протягом вказаного періоду було внесено до казни 1 мільярд 39 мільйонів гривень.

Значну частину у надходженнях склав податок на доходи фізичних осіб, якого поступило 734,5 млн грн, ще 179,4 млн грн надійшло податку на додану вартість, 102,9 млн грн – єдиного податку, 61 млн грн – плати за землю, 78 млн грн – податку на нерухоме майно.

За матеріалами Тернопільської ОДПІ


До кінця року з’явиться ще 7 нових груп у дитячих садочках Тернополя

Середа, 16 серпня 2017, 09:30

Міський голова Сергій Надал разом з начальником управління освіти Ольгою Похиляк побували у дитячому садочку №20 на Східному масиві, у якому днями відкрилася ще одна ясельна група. Зі слів очільника Тернополя, до кінця року у місті планується облаштувати загалом сім нових груп у дитсадках в різних мікрорайонах міста.

«Щороку у Тернополі народжується все більше дітей, тому ми розуміємо, що потрібно створювати нові дитячі групи у дитсадочках у різних мікрорайонах міста. Також чи це будуть групи ясельні, чи старші групи – усе залежить від потреб, - пояснює міський голова. – Наприклад, тут, на Східному масиві відкрито ясельну групу, яку будуть відвідувати до 30-ти дітей. Загалом вартість ремонту приміщення з придбанням необхідної техніки вартувало приблизно 300 тисяч гривень».

Начальник управління освіти зазначає, що у місті діє програма із заміни обладнання у дошкільних навчальних закладах на енергозберігаюче, тривають ремонти пральних та кухонь, оновлюються приміщення закладів та триває асфальтування заїздів та території дитячих садків.

 

Учасники бойових дій їздять у громадському транспорті Тернополя безкоштовно

Середа, 16 серпня 2017, 09:29

Учасники бойових дій (УБД), при наявності посвідчення, мають право їздити у громадському транспорті Тернополя безкоштовно та без обмежень. Здійснюється перевезення УБД відповідно до Закону «Про статус ветеранів війни та гарантії їхнього соціального захисту» та рішення виконавчого комітету «Про затвердження примірної форми договорів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом в м. Тернополі».

Зі слів начальника управління транспорту, комунікацій та зв’язку Ігоря Мединського, у договірні умови між перевізниками та замовником (Тернопільською міською радою) були внесені відповідні зміни. Відтак, УБД та ліквідатори аварії на ЧАЕС І та ІІ категорії безкоштовно та без обмежень їздять у громадсько-пасажирському транспорті Тернополя. За їх пільговий проїзд у міському бюджеті перебачено компенсаційні витрати перевізникам.

«До сьогодні у міську раду жодної скарги щодо перевезення учасників бойових дій у громадському транспорті Тернополя не надходило, - зазначає Ігор Мединський. – А за міжрайонні перевезення відповідає обласна державна адміністрація. Тому зі скаргами, у тому числі й щодо випадку, коли 11 серпня перевізник відмовився перевозити учасника бойових дій з автовокзалу, просимо звертатися у обласну державну адміністрацію та до керівництва автовокзалу».

Консультація від податкової

Вівторок, 15 серпня 2017, 06:18

Підприємець планує вирощувати свиней в одному із сіл району. Чи буде він звільнений від сплати податку на нерухоме майно за свинарник, площею близько 400 квадратних метрів, як сільгоспвиробник?

Податковим Кодексом, а саме статтею 266, визначено, що не є об’єктами оподаткування податком на нерухоме майно будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Однак, стаття 14 Кодексу дає визначення, що сільськогосподарський товаровиробник – це юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби та її переробкою на власних чи орендованих потужностях.

Таким чином, фізична особа-підприємець, власник об’єкта нежитлової нерухомості, призначеної для використання у сільськогосподарській діяльності, не може належати до сільгоспвиробників у розумінні норм Податкового кодексу і, відповідно, повинен сплачувати податок на нерухоме майно, якщо інше не передбачено рішенням органу місцевого самоврядування при затвердженні ставок даного податку.


 

Сторінка 1009 з 1437

«ПочатокПопередня1001100210031004100510061007100810091010НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер