images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Учасники АТО та їхні сім'ї мають можливість отримати житло від держави

П'ятниця, 26 червня 2015, 07:33

Учасники бойових дій, які є інвалідами І-ІІ групи, а також члени сімей загиблих воїнів під час проведення АТО, що потребують поліпшення житлових умов, мають можливість отримати житло за державною програмою.

Про це повідомив директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський під час засідання Ради підтримки бійців АТО 24 червня.

Рада підтримки бійців АТО

«Важливо, щоб люди стали на облік в органах місцевого самоврядування. Жителі сіл можуть це зробити у містах чи районних центрах, поки ще не запровадили облік у їхніх населених пунктах», - зазначив він.

Очільник області Степан Барна закликав голів РДА спільно із волонтерами проводити активну роз’яснювальну роботу щодо прав бійців АТО, зокрема, стосовно даної програми поліпшення житлових умов.

«Моніторинг потреб на місцях – це завдання керівників. Для підсилення ефективності роботи і функціонують у кожному районі Ради підтримки учасників АТО. Спільно з волонтерами представники влади мають змогу подвоїти результати роботи даного напрямку», - додав Степан Барна.

Рада підтримки бійців АТО

Джерело: www.oda.te.gov.ua

 

Тарас Демкура отримав орден «Лицар Вітчизни»

П'ятниця, 26 червня 2015, 04:43

Рішенням Президії Асамблеї ділових кіл та Науково-експертної Ради Програми «Лiдери XXI століття» віце-президент з регіонального співробітництва ІСС Ukraine, радник голови Тернопільської обласної державної адміністрації і успішний бізнесмен Тернопілля Тарас Демкура удостоєний Почесного звання «Лицар Вітчизни» із подальшим врученням йому ордена «Золотий хрест честі i звитяги «Лицар Вітчизни» (державний реєстраційний номер 90101), іменного диплома, іменної зброї (оригінальної лицарської шаблі) та нагрудного знака «Лицарський Легіон України», пише Моя газета.

Цю високу нагороду Тарасу Володимировичу присудили за високу національну гiднiсть та активну участь у збереженні та захисті української держави, вiдповiднiсть його життєвих основ Кодексу лицарської честі та Статуту ордена «Лицар Вiтчизни». Оргкомітет визнає його, як людину, яка щоденною кропіткою працею підтримує соціально-економiчну та військову міць України, безпосередньо бере участь у загальносуспільних процесах, має високу здатність до самоуправління та ефективне управління підприємством, віддана своїй справі, послідовна та принципова в утвердженні добра, справедливості та найвищих загальноприйнятих людських цінностей.

Вищезгадані відзнаки Тарас Демкура отримає під час офiцiйної церемонії вручення, яка відбулася 25 червня 2015 року в Державній резиденції - Малому Mapiїнському Палацi (м. Київ, вул. Грушевського, 22) під час засідання ділової громадськості України.

Процедура нагородження здійснюється відповідно до найвищого церемоніального протоколу під Державним прапором України з почестями військової почесної варти.

Що треба знати про вручення повісток під час чергової хвилі мобілізації

Четвер, 25 червня 2015, 13:56

119 червня розпочалась шоста хвиля мобілізації.

Цього разу мобілізовуватимуть і військовозобов’язаних, які до цього не служили.

Однак процедура вручення повісток в законодавстві детально не прописана.

Види повісток

У Генштабі пояснюють, що отримання повістки – це не 100% призов на службу.

Оскільки військовозобов’язаному можуть виписати повістку з пропозицією з’явитися до військкомату для звірки облікового запису або співбесіди.

Також є повістка з вимогою з’явитися до військкомату для проходження медкомісії.

І повістка з вимогою (наказ) з’явитися з речима у зазначений пункт збору (для військовозобов’язаних , які пройшли співбесіду, медкомісію і отримали мобілізаційне розпорядження).

Мобілізаційне розпорядження

Мобілізаційне розпорядження — документ, що видається військовозобов’язаному, визнаному медичною комісією придатним до несення військової служби. Воно вклеюється у військові квитки. У мобілізаційному розпорядженні вказується номер призовної команди, адреса призовного пункту, куди належить з’явитися на першу ж вимогу для розподілу у військові частини.

Бувають випадки, що після вручення мобілізаційного розпорядження військовозобов’язаного ще якийсь час можуть не викликати до армії. Однак неприбуття на збірний пункт у зазначені терміни загрожує кримінальним покаранням на строк від 2 до 5 років.

Розпорядження військового комісара є документованою вказівкою конкретному військовозобов’язаному (військовослужбовцю) вчинити певну дію, акт (вибути у відрядження, приступити до виконання обов’язків тощо).

Оформлення повістки

У повістці повинно бути вказано прізвище, імя та по батькові мобілізованого, його адреса. Також військова спеціальність повинна співпадати зі спеціальністю записаною у військовому квитку. Крім того, в повістці повинні бути вказані дата, час, адреса місця прибуття та перелік документів, які мобілізований має мати при собі. Повістка повинна бути скріплена печаткою та з підписом військового комісара.

Корінець від повістки з підписом військовозобов’язаного повинен зберігатись у військоматі.

Отримання повістки

Повістку вручають особисто в руки військовозобов’язаного. Він повинен розписатись у ній особисто. Підпис третіх осіб (родичів, сусідів, представників ЖЕКів та інших) не вважається дійсним.

Якщо ж у військовозобов’язаного виникнуть питання щодо достовірного підпису на повістці, то справу можливо вирішувати в судовому порядку.

Повістки надіслані поштою, залишені в поштовій скриньці, під дверима, або передачі через членів сім’ї чи третіх осіб, не можуть вважатись належним повідомленням. Також не є належним повідомлення по телефону.

Документи при врученні повістки

Детально процедура вручення повістки не прописана у законодавстві. За словами юриста Віктора Пальнюка, офіційні документи, які засвідчують особу, та на підставі, яких можуть видати повістку, це паспорт та водійські права. Робоче посвідчення —можливе у разі отримання повістки на робочому місці. Студентський квиток, пенсійне посвідчення чи інший документ у цій ситуації не підходять, і тому вручення повістки на основі цих документів може визнатись незаконним.

Хто має право вручити

Військовий комісаріат у межах своєї компетенції вправі здійснювати вручення повісток військовозобов’язаним через уповноважених осіб, зокрема органи місцевого самоврядування (районних та селищних рад) та місцеві виконавчі органи. А от вручення повісток начальниками ЖЕКів чи ОСББ юристи трактують по-різному.

Зокрема, як розповів військовий комісар Київського міського військового комісаріату Володимир Кидонь, для того, щоб потрапити та надати керівнику підприємства повістки для працівників, які підлягають мобілізації, комісаріат створює комісію за участі представників районних держадміністрацій, МВС, прокуратури, СБУ та громадськості.

Місце вручення

У законодавсті не вказана норма, що повістки видають лише за місцем проживання. Тому були відомі випадки, коли повістки вручали прямо на дорогах.

Однак за словами юриста Пальнюка, повістку можна отримати лише у двох місцях, де можна встановити особу — за місцем проживання або за місцем роботи. Вручити повістку на вулиці, в громадському транспорті, в магазинах не можна. Представники комісаріату або уповноважені особи не мають підстав перевірити у громадян документи в громадських місцях.

Правоохоронці

Згідно з законодавством представники МВС чи ДАІ мають право перевіряти документи, однак не мають права вручати повістки. Це можуть зробити військові комісари, або уповноважені ними особи, однак повістки, при врученні в такий спосіб, вже повинні бути оформлені належчим чином.

Крім того, правоохоронці можуть перевіряти документи лише у випадках вказаних в законодавстві. Зокрема, якщо є підозра про вчинення злочину, поява в стані спяніння та інше. Вони повинні представитись та назвати причину перевірки.

Ухилення від мобілізації

Під час мобілізації громадяни, які підлягають призову на військову службу, зобов’язані з’явитися на збірні пункти в строки, зазначені в отриманих ними документах – мобілізаційних посвідченнях, повістках або розпорядженнях військових комісарів.

Поважними причинами неприбуття на збірний пункт визнаються:
– хвороба, яка позбавляє можливості з’явитись;
– смерть чи важка хвороба близького родича;
– перешкода стихійного характеру або інші обставини, які позбавляють можливості з’явитись на збірний пункт.

Причини неявки повинні підтверджуватись документально.

За неявку у військкомат за повісткою при повній або частковій мобілізації ухильників загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 119 грн. За ухилення від призову за мобілізацією в ст. 336 Кримінального кодексу України прописана відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Відповідальність за ухилення може наставати у разі, якщо особа була належним чином повідомлена про те, що вона підлягає мобілізації.

Судове рішення

У разі порушення процедури видачі повістки, або заповненої неналежним чином повістки юристи радяться звертатись до суду.

Джерело: Телеканал новин “24”

 

На «Файне Місто» їдуть хендмейкери зі всієї країни

Четвер, 25 червня 2015, 09:34

Близько 100 хендмейкерів приїдуть в Тернопіль на фестиваль «Файне Місто». Відтак відвідувачі зможуть взяти участь у творчих майстер-класах та придбати оригінальні сувеніри на творчій ярмарці, пише сайт Культурно.

- У нас буде спеціальна зона, де зберуться українські хендмейкери. Загалом чекаємо майстрів з Харкова, Одеси, Івано-Франківщини та інших куточків країни. З Тернополя буде також близько 8 майстрів. На ярмарці можна буде купити прикраси з дерева, шкіри, срібла та вовни, будуть футболки з вишивкою і патріотичною символікою, торби з льону і кераміка. Також продаватимуть вишиванки, рюкзаки та інші цікаві речі, - розповіла координатор ярмарки Оля Биндас.

Щодня для відвідувачів фестивалю будуть організовувати кілька майстер-класів, де можна буде безкоштовно виготовити собі виріб чи навчитись новій техніці.

З графіком майстер-класів можна ознайомитись на офіційній сторінці фестивалю у соцмережах або під час самого фестивалю у волонетрів.

На свято Купала тернополяни мають шанс виграти сімейний відпочинок

Четвер, 25 червня 2015, 07:42

На Свято Купала тернополяни зможуть виграти відпочинок у Буковелі. 07 липня пастерія “Фламінго” святкує 5 -ту річницю. Окрім гастрономічного задоволення, гостям обіцяють море усмішок та подарунків, пише Моя газета.

На Вас чекає:
– казкове сімейне свято;
– професійні аніматори;
– майстер-клас та виступ з
Школи вуличного танцю Nino (https://vk.com/public67050457)
– веселі конкурси та смачні подарунки;
– супер-приз – сімейний відпочинок у Садибі “#Грибова_хата” (#Буковель)!

Для юних мешканців міста, #‎Стоматологія_Олексюка‬ на Дні народженні пастерії‪#‎ФЛАМІНГО‬ :
проводить безкоштовний огляд дитячих зубів, навчає правильній гігієні порожнини рота, перевіряє якість чищення зубів гостей, дарує усім корисні подарунки.

Резервуйте столики за номером:
25-17-17, 067 350 73 03.
м. #Тернопіль, вул.Збаразька 1а

9786_832311076852755_6951343712383817998_n

 

Сторінка 1432 з 1535

«ПочатокПопередня1431143214331434143514361437143814391440НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер