images/stories/logosait_new.jpg

 

Переказ із-за кордону – поштою

Нині на об’єктах поштового зв’язку УДППЗ «Укрпошта» здійснюється приймання та виплата міжнародних поштових переказів, до того ж не тільки в національній валюті. Детальніше про це розмовляємо із заступником директора з питань технології послуг тернопільської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Ігорем СЕРДЮКОМ.

— Ігоре Васильовичу, я правильно зрозуміла: не тільки через установи банків можна переказати або одержати іноземну валюту?

— Так, для здійснення міжнародних електронних переказів «Укрпошта» використовує Міжнародну фінансову систему Всесвітнього поштового союзу відповідно до підписаного договору ліцензії та надання послуг між Всесвітнім поштовим союзом та УДППЗ «Укрпошта». Також із першого серпня цього року впроваджено двосторонній обмін міжнародними електронними переказами за міжнародною системою «Єврожиро» з Іспанією, Польщею, Хорватією, Латвією.

— Де саме можна здійснити або одержати переказ коштів в іноземній валюті?

— Для здійснення або одержання грошового переказу в іноземній валюті в дирекції організовано десять автоматизованих робочих місць, а саме, в обласному центрі у відділеннях поштового зв’язку Тернопіль, 1 (вул. Чорновола, 4), Тернопіль, 11 (вул. Слівенська, 15), Тернопіль, 24 (проспект Злуки, 45), Тернопіль, 25 (вул. Руська, 35), Тернопіль, 27 (вул. Просвіти, 6) та в центральних відділеннях поштового зв’язку в Бучачі, Козовій, Кременці, Теребовлі, Чорткові.

— В які країни світу і в якій валюті можна здійснити переказ коштів?

— У доларах США приймаються електронні перекази, що адресуються до Росії, Казахстану, Азербайджану, Молдови, Білорусі, Узбекистану і Таджикистану (Душанбе). В євро приймаються електронні перекази, що адресуються до Вірменії, Естонії, Литви, Іспанії, Польщі, Хорватії та Латвії.

— І дорого обійдеться споживачу оплатити цю послугу?

— Оплата послуги із пересилання міжнародного переказу в іноземній валюті за межі України здійснюється відповідно до тарифів на інші послуги поштового зв’язку, затверджених наказом УДППЗ «Укрпошта» від 23 грудня 2010 року №659 у національній валюті. При цьому розмір плати визначається із застосуванням курсу гривні до іноземної валюти, що встановлюється Національним банком України на момент надання послуги. До 500 грн. включно — 6,0%, понад 500 грн. і до 1000 — 5,0%, понад 1000 грн. — 4,0% (при цьому додатково нараховується 20% ПДВ). Водночас повідомлю читачам, що у вищезазначених об’єктах поштового зв’язку можна одержати грошові перекази, відправлені за міжнародними платіжними системами Money Gram, Western Union, BLIZKO, «ЮНИСТРИМ».

— В якій валюті можна одержати міжнародний грошовий переказ?

— Виплата грошових переказів з-за кордону здійснюється в доларах США та євро. Плата за одержання такого переказу з одержувача не стягується.

— Що потрібно для того, аби отримати такий переказ?

— Для отримання грошового переказу одержувач повинен заповнити відповідний бланк заяви на одержання готівки та пред’явити паспорт або документ, що його замінює. Зазначити довідковий восьмизначний номер переказу, очікувану суму грошового переказу, вид валюти, країну відправлення. Сума одного міжнародного переказу, що виплачується фізичній особі в один операційний день, не повинна перевищувати 50000 гривень.

— Спасибі вам, Ігоре Васильовичу, за бесіду.

А ви, шановні читачі, якщо маєте рідних, знайомих, друзів за кордоном і хочете переказати їм кошти або одержати від них грошовий переказ, завітайте в одне з відділень поштового зв’язку, в якому здійснюється приймання та виплата переказів в іноземній валюті. Працівники пошти будуть раді обслужити вас та надати потрібну вам інформацію.

Валентина УДИЧ, газета "Вільне життя"

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер