images/stories/logosait_new.jpg

 

Тернопільська обласна рада профспілок та податкова адміністрація: новий етап співпраці

Про новації Податкового кодексу стосовно оподаткування неприбуткових організацій та напрями співпраці між ДПА в Тернопільській області та Тернопільською обласною радою профспілок йшлося на засіданні круглого столу, яке днями відбулося в приміщенні облпрофради за участі голів обласних галузевих профорганізацій.

Відкриваючи засідання, голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний зазначив, що зустріч невипадкова, адже профспілкових діячів та податківців об’єднують спільні завдання: дотримання суб’єктами господарювання вимог трудового законодавства, легалізація зайнятості та недопущення виплати заробітної плати найманим працівникам у «конвертах». «Ми зацікавлені в тому, щоб до бюджетів усіх рівнів надходили належні відрахування, – зазначив Андрій Присяжний. – Адже у такий спосіб буде забезпечено дотримання соціальних стандартів».

«Протидія виплаті заробітної плати в «конвертах» є важливим напрямом збільшення доходів місцевих громад, – продовжив тему голова комісії з проведення реорганізації ДПА в Тернопільській області, голова ДПА в Тернопільській області Михайло Кацан. – Заплановані показники місцевих рад по надходженнях до загального фонду податковими органами з початку року виконано на 103,1%, забезпечено надходження в сумі 658,6 млн. грн., додатково надійшло 19,5 млн. грн. Доходи місцевих бюджетів зросли порівняно з минулим роком майже на 80 млн. грн. або на 13%. Як і раніше, однією з головних складових податкових надходжень до бюджету є податок на доходи фізичних осіб – 561,3 млн. гривень». Тому основний акцент податківці Тернопільщини, зазначив Михайло Кацан, роблять на проведенні заходів щодо детінізації економічних процесів, особливо, на ринку праці. Резерви, як показує практика, тут чималі. Зокрема, у перевірених в цьому році суб’єктів господарської  діяльності виявлено майже 3,5 тисячі не облікованих найманих працівників, встановлено виплати заробітної плати «в конвертах» в сумі понад 1,5 млн. грн. За наслідками проведеної роботи з 2,8 тис. працівниками роботодавці уклали трудові договори.

Під час засідання «круглого» столу представники галузевих профспілкових організації схвально відгукнулися й про проведену роботу податківців щодо контролю за суб’єктами підприємницької діяльності, які виплачують заробітну плату нижче мінімального рівня. Адже в результаті заслуховувань на засіданнях комісій та індивідуальної роз’яснювальної роботи з керівниками підприємств, на 662 підприємствах підвищено рівень виплати заробітної плати і до бюджету надійшло 776 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Учасники засідання активно обговорили виступи начальника відділу оподаткування фізичних осіб ДПА в Тернопільській області Володимира Гузенкова та головного державного податкового інспектора відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Наталії Венгриняк про новації Податкового кодексу стосовно оподаткування неприбуткових організацій, профспілкових виплат, в тому числі дитячих новорічних подарунків тощо.

У формі дискусії з’ясовано проблемні питання з оподаткування, які виникають у роботі профспілкових організацій. Тож на завершення зустрічі сторони домовились узагальнити пропозиції, висловлені у процесі обговорення та скерувати їх у Державну податкову службу України та Федерацію профспілок України для прийняття відповідних рішень щодо удосконалення норм податкового законодавства.

 

Наталія Сорока,

головний державний податковий інспектор відділу масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА в Тернопільській області

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер