images/stories/logosait_new.jpg

 

Запровадили новації, які треба знати підприємцям

Підприємцям варто знати — ввели новації, які варто взяти до уваги.

Про банківські виписки

Узагальнюючу податкова консультація щодо використання банківських виписок як первинних документів уже затвердили. Це зробили наказом ДПС України від 05.07.2012 р. за №583, пояснили у відділі взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС в області.

У цьому нормативному документі йдеться, що виписка з особового рахунку клієнта банку може слугувати документом, що підтверджує суму витрат на оплату банківських послуг з розрахункового-касового обслуговування, за умови зазначення в ній інформації про надання банком таких послуг, сум операцій та заповнення обов’язкових реквізитів.

Узагальнююча податкова консультація: нюанси

Наказом ДПС України від 06.07.2012 р. за №590 затвердили чергову новацію. Зокрема, як пояснили у відділі взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС в області, ухвалили узагальнюючу податкову консультацію щодо включення до бази оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) і складу витрат коштів, отриманих як сума штрафу за затримку оплати товарів/послуг.

У документі йдеться: суми коштів, сплачених у вигляді штрафів та/або неустойки чи пені, втрат від інфляцій за весь період прострочення поставки, 3% річних від вартості несвоєчасно поставлених товарів/послуг (або інший відсоток встановлений договором) при затримці постачання товарів/послуг покупцю, не змінюють базу оподаткування поставлених товарів/послуг.

Щодо обов’язкової реєстрації

Ухвалили узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань, пов’язаних з обов’язковою реєстрацією осіб як платників ПВД. Зробили це наказом ДПС України від 06.07.2012 р. за №588, пояснили у відділі взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС в області.

Зокрема, там висвітили такі актуальні питання, як дата виникнення обов’язку щодо нарахування та сплати податкових зобов’язань з ПДВ у особи, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник цього податку. Вона виникає з дня, наступного за граничним днем, який встановлений для подання заяви. Тобто з 11 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто загального обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг понад 300 тис. грн і про осіб, які не подали своєчасну заяву для реєстрації як платника ПДВ.

Про порядок оподаткування ПДВ

Уже затвердили Узагальнюючу податкову консультацію щодо порядку оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) транспортно-експедиторської діяльності. Сталося це завдяки наказу ДПС України від 06.07.2012 р. за №610, пояснили у відділі взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС в області.

Зокрема, в даному наказі йдеться: базою оподаткування ПДВ у експедитора є вартість наданих транспортно-експедиторських послуг (винагорода експедитора) і вартість послуг з перевезення, за умови, що перевізник є платником ПДВ. Якщо перевізник не є платником ПДВ, то вартість наданих таким перевізником послуг не збільшує базу оподаткування ПДВ у експедитора при наданні транспортно-експедиторських послуг замовнику тощо.

Про порядок оподаткування операцій

Новації вніс і наказ ДПС України від 06.07.2012 р. за №589. Ним затвердили Узагальнюючу податкову консультацію щодо порядку оподаткування операцій постачання (передплати) видань друкованих засобів масової інформації (ЗМІ) на митній території України (пп. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 розд. V ПКУ).

Зокрема, наголошують у відділі взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС в області, в цьому наказі є чітке роз’яснення щодо операцій, звільнених від ПДВ, а саме: постачання (передплати) періодичних видань друкованих ЗМІ та книжок (крім видань еротичного характеру), учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови, доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України.

Докладніше із усіма новаціями можна ознайомитись на сайті ДПС в області: www.rsta.tr.ukrtel.net.


За матеріалами 20хвилин

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер