images/stories/logosait_new.jpg

 

Нова набережна у Тернополі коштує шість мільйонів

Причал, на якому швартуватимуть яхти, новий фонтан, виготовлений зі старого, і 40 флагштоків біля води - так набережна Ставу виглядатиме під час святкування Дня незалежності та Дня міста.

Також в останні дні перед святами робітники ще закінчували облаштовувати альтанку на “Острівці закоханих” та закидали каміння під берег, щоб укріпити його.

Як запевняють у міській раді, такої масштабної реконструкції у місті не було уже 15-20 років. Доступ на реконструйовану набережну тернополянам відкрили незадовго до початку святкувань.

Перше, що впадає в очі, — флагштоки. Попри парканчик, який обгороджує набережну, їх встановили сорок. Прапорів поки на них немає. Їх будуть використовувати лише під час змагань на водоймі.

- Ми розглядаємо Тернопільський став як майданчик для різноманітних змагань, - розповідає керівник відділу зв'язків із громадськістю міської ради Катерина Калуш. - Адже плануємо приймати у Тернополі змагання не лише з водомоторного спорту. Змагатимуться у нас і віндсерфінгісти, і водні мотоциклісти, і інші спортсмени.

Також для змагань будуть використовувати причал завдовжки з сотню метрів, який закінчують облаштовувати біля “Острівця закоханих”.


Якщо рухатися від причалу до “Острівця закоханих”, помічаєш, що місцями полатаний старий асфальт біля озерця “Чайка” змінюється на тротуарну плитку. Плиткою вимощений також і місток на острівці. А на самому острівці робітники ще завершують почату минулого року альтанку.

У цьому місці вже рибалять чоловіки.

- Рибалки першими зайшли на щойно відреставрований острівець, - каже тернополянин Василь Бородайко. - Я завжди полюбляв тут рибалити, як і багато інших чоловіків. А все літо доступу на острівець не було. Зараз ще поки робітники відлякують рибу своїми інструментами, але кльов усе одно хороший.

На думку чоловіка, те, що поклали плитку та укріпили берег, - це добре. Однак така кількість флагштоків — це занадто.

- Зараз воно ще гарно виглядає, - каже чоловік. - Але за рік-два нержавіюче покриття облущиться, вони почорніють. Вітер їх розхитає і виглядатиме набережна не найкраще. Думаю, насправді вистачило б і десяти флагштоків.


Йдемо з “Острівця закоханих” у напрямку озерця “Чайка”. Там робітники довгими сачками виймають із води цвіль та сміття. Трохи далі, поміж деревами, хлюпоче вода На місці старого фонтану, до якого колись швартували катамарани, з’явився новий. Утім, як виявилося, і цей фонтан не є зовсім новим — він виготовлений із фонтану “Спогад”, який ще цього літа працював на плесі Ставу.

- Фонтан “Спогад” не мав ефектного вигляду і викликав багато насмішок у тернополян, - каже Катерина Калуш. - Адже він не міг зрівнятися з тим, який працював на озері ще двадцять років тому. Тому його демонтували і перетворили на менший, проте красивіший фонтан. Витратили на це 40 тисяч гривень. А на Ставі, якщо вдасться, через два роки плануємо встановити потужний і красивий фонтан, схожий на той, що був на нашому Ставі колись.

Реконструкція набережної обійшлася місту у 6 мільйонів гривень. Та облаштування не закінчені.

- Ми плануємо отримати субвенцію з державного бюджету — приблизно на 10-15 мільйонів гривень, - каже Катерина Калуш. - На ці гроші реконструюємо усю набережну за зразком уже готової частини. Йдеться про укріплення берегу та заміну асфальту на тротуарну плитку.

Окрім того, додають у міській раді, на набережній ще встановили нове освітлення, а на “Єлисейських полях” - додаткові сходи.

За матеріалами  http://20minut.ua

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер