images/stories/logosait_new.jpg

 

Українці зібрали мільйон на унікальне обладнання для дитячої лікарні

Навіть одна гривня може врятувати багато життів. Це довели ініціатори доброчинної програми "Допомагати легко", ідеться в сюжеті ТСН.

Менше ніж за півроку активістам вдалося назбирати понад мільйон гривень.

Благодійників спеціально не шукали – ними ставали пересічні українці, які користувалися банкоматами "Приватбанку". Кожному пропонували переказати невелику суму на доброчинність.

У підсумку – рятувати життя в Україні стало простіше. Для Дніпропетровської обласної дитячої лікарні на зібрані гроші закупили високоякісне обладання. Зокрема, найсучасніший апарат для біохімічного аналізу крові, а також аналізатор згортання крові, який життєво необхідний дітлахам, що проходять хіміотерапію.

"Це обладнання було в операційній і працювало вже за 30 хвилин по його появі в лікарні. Я можу з абсолютною певністю сказати, що воно дає нам можливість провадити операції на світовому рівні", - розповів директор Дніпропетровської дитячої клінічної лікарні Олександр Хітрік.

Крім того, вдалося закупити електрохірургічне обладнання, яке дозволяє проводити надскладні операції і значно знизити ризик ускладнень.

"Це електрохірургічне обладнання, котре дозволяє зменшити втрату крові, робити складні операції, котрі раніше при звичайному обладнанні були неможливі", - розповів заступник директора лікарні з хірургії Сергій Інюшин.

Саме цю програму – закупівля обладнання для дитячої лікарні – найчастіше обирали пересічні українці, які переказували з банкоматів по кілька гривень на допомогу. На виконання задуму знадобилося всього 5 місяців.

"Таких людей назбиралося 48 тисяч. Це люди з усіх куточків України", - зазначив голова правління "Приватбанку" Олександр Дубелет.

Список найнеобхіднішого склали лікарі, а от турботи по закупівлі, перевезенню та монтажу обладнання взяв на себе банк, щоб не витрачати благодійницькі гроші на адміністративні потреби. Аби благодійники були впевнені, що їхні кошти йдуть за призначенням, весь процес збору коштів, вибору та купівлі обладнання тощо можна було проконтролювати на спеціальному сайті.

"Там кожен може подивитися, куди пішли його гроші. Якщо людина хоче, ми пишемо і прізвище. Бажання допомогти – це дуже важливо, а ми робимо так, щоби це було максимально просто", - пояснив голова правління "Приватбанку".

Апарати , закуплені на гроші пересічних українців, вже рятують дитячі життя. А благодійницькі проекти тривають і далі. Щоби долучитись до доброї справи треба лише не пошкодувати кількох секунд власного часу біля банкомату і кількох гривень.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер