images/stories/logosait_new.jpg

 

40% жертв злочинів не повідомляють про них у міліцію - опитування

29,34% вважають, що міліція не зацікавлена в розгляді злочинів, 25,74% опитаних - що від міліції мало користі.

61,8% жертв злочинів, опитаних Харківським інститутом соціальних досліджень у співробітництві з МВС і за підтримки міжнародного фонду "Відродження", повідомили про них у міліцію. Про це свідчать результати дослідження.

За словами експерта Харківського інституту соцдосліджень Андрія Черноусова, тільки 6% опитаних стали жертвами злочинів протягом останнього року.

Якщо екстраполювати цю цифру на все населення України, то кількість потерпілих від злочинів протягом останнього року становитиме приблизно 2 307 600 осіб, зазначив він.

Одночасно із цим, за статистикою МВС, в 2011 році потерпілими від злочинів були визнані 343 159 осіб, що практично в 6 разів менше від кількості потерпілих, виявлених у ході дослідження.

Читайте також: Москаль назвав "Беркут" незаконним утворенням

У респондентів, які стали жертвами злочинів, запитали, чи повідомляли вони про це міліції. При цьому 38,2% відповіли, що не зверталися в міліцію.

Також у респондентів запитали, які причини неповідомлення в міліцію про злочини. При цьому можна було дати кілька варіантів відповідей.

29,34% вважають, що міліція не зацікавлена в розгляді таких злочинів, 25,74% опитаних - що від міліції мало користі, 22,7% думають, що розберуться самі, 21,55% вважають злочини проти них таким, що відбуваються повсюди, 20,95% не хотіли додаткових клопотів, 11,07% не звернулися в міліцію у зв'язку з тим, що збитки були незначними, 8,98% - у зв'язку з тим, що в злочині була частково і їх провина, 2,09% - побоюються міліції, 0,59% намагалися міліції повідомити про злочин, однак там не зацікавилися тим, що сталось.

У тих респондентів, які звернулися в міліцію, запитали також, чи задоволені вони тим, як міліція розібралася з їхнім випадком.

При цьому 65% опитаних задоволені розглядом міліцією їхньої справи, 29,5% - не задоволені, 5,1% не змогли відповісти.

Черноусов зазначив, що респонденти повідомляли про недостатнє інформування ходу розслідування їхньої справи, що, природно, не сприяє довірі населення до роботи міліції.

Опитування проводилося навесні-влітку 2012 року, у його рамках було опитано 15 тис. респондентів в 349 населених пунктах у всіх областях України. Статистична похибка не перевищує 0,8%.

ТСН 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер