images/stories/logosait_new.jpg

 

Забудовник погрожує замурувати мешканців гуртожитку, якщо ті не виселяться

На пікет під прокуратуру вийшли мешканці гуртожитку, що у центрі Луганська. Від правоохоронців вони вимагають підтримки у боротьбі з новими власниками приміщення. Ті збираються зробити з гуртожитку елітний житловий будинок. Тоді - переконані нинішні мешканці - для них місця там не буде.

З одного боку цегляної стіни будують на продаж елітні квартири, з іншого – пліснява і холоднеча. А вкупі це – колишній гуртожиток збанкрутілого заводу. Його продали за борги разом із мешканцями, йдеться у сюжеті ТСН.

Лідія Ковальова, мешканка гуртожитку, розповіла: "Ось приходила представник, і говорить: дівчата, переселяйтеся. Ось ми намалювали вам, по яку частину буде зайнято іншим власником. А якщо не переселитеся, ми замуруємо вас стіночкою, і тоді виходьте як хочете".

Вдало розташована у центрі Луганська будівля обіцяє власникові непогані прибутки. Позбутися б лише невеличкої перешкоди – сорока сімей, які не бажають покидати своє житло.

Перший покупець гуртожитку дав мешканцям гарантію, що не зашкодить їхнім інтересам. Але відтоді будівлю перепродавали кілька разів. Зараз у неї троє власників. За 12 років судів тут залишилися найстійкіші, а надто ті, кому геть нікуди подітися.

Галина Донченко, мешканка гуртожитку, оскаржить: Ми хочемо жити нормально, як всі люди. Ми живемо, як на пороховій бочці. 11 років без опалення, світло абияке, воду відрізали газ відрізали".

Нині одне крило будинку ремонтують. На будівлі вже висить оголошення про продаж квартир. На першому поверсі споруди розмістився банк. Мешканці гуртожитку досі достеменно не знають, з ким саме воюють. Їм відомі лише назви фірм, які фігурують у документах.

"Це підставні особи, тому що за цими підставними особами стоїть більш велика фігура. Та, що фігурує в судах - це ширма, а ті, хто стоїть за цією ширмою - зовсім інші люди, які мають комерційний інтерес", - пояснила Тетяна Тумко, голова громадської організації "Луганська спілка захисту прав мешканців багатоквартирних будинків та гуртожитків".

Останній суд мешканці гуртожитку програли. Їхню вимогу скасувати акт купівлі-продажу та дозволити людям приватизувати свої кімнати суддя визнав необґрунтованою. Відтак, пішли під прокуратуру шукати підтримки. Прокурор каже – будівля ніколи не належала заводу, лише була у користуванні. Тож її взагалі не мали права віддавати за борги.

Зараз прокуратура готує апеляційний позов, щоб приміщення гуртожитку віддали у комунальну власність, а мешканцям таки дозволили приватизувати свої кімнати.

ТСН 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер