images/stories/logosait_new.jpg

 

Під час різдвяних перепадів температур лікарі радять загартовуватися

На різдвяні дні по всій Україні синоптики прогнозують похолодання. Місцями температура опуститься до -15°С. Різкі перепади температур, які останнім часом панують в Україні, негативно впливають на здоров'я, стверджують лікарі. Як уберегтись і зробити так, щоби зміна погоди не позначилася на самопочутті, - йдеться у сюжеті ТСН.

Наталя Зима не любить зими. Що нижче температура надворі - то вище в киянки тиск.

"Зміна погоди завжди впливає на судини. Хто хворіє на серцево-судинні - знають про це, значить треба ліки приймати, може, трохи більше треба приймати", - розповідає жінка.

Боїться зміни погоди і Марія Смаль, у такі дні в неї завжди болить голова.

"Трошки сердечко пошатує. У такі моменти беру корвалол, і сплю як молода! А що ще можна робити? Стараюсь відпочивати", - говорить киянка.

Вчора, 5 січня, у столиці йшов легкий мокрий сніг, а на тротуарах стояли калюжі. Уже за день погода може змінитися - синоптики обіцяють морози.

"В період з 7 по 9 січня слід чекати поступового посилення морозів, але ці морози будуть переважно в нічні години – 3-8 градусів морозу. У північних, центральних областях і навіть на півдні в окремі ночі до 10-15 градусів морозу", - прогнозує директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

Головний лікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка зазначив, що різка зміна погоди може викликати спазми судин, підвищення артеріального тиску, загострення ішемічної хвороби серця. Важко сприймають перепади температур і хворі на цукровий діабет.

"Це може давати головні болі, навіть запаморочення, сонливість. Або людина навпаки може бути збуджена, не може сконцентруватися, у неї може розсіюватися увага. У людей, які схильні до порушень обміну речовин в суглобах, можуть виникати якісь ревматоїдні прояви", - додав він.

Особливо чутливі до перепаду температур, каже лікар, люди старшого віку. Та навіть у молодих і здорових від різкої зміни погоди міняється настрій та погіршується самопочуття. Як профілактику лікар пропонує загартовуватись.

"Можна хоча б спробувати контрастний душ, можна умивання холодною водою, облити ноги холодною водою. Тобто трошки простимулювати себе і свої судини", - пропонує спеціаліст.

За словами лікаря, від кави і міцного чаю краще відмовитися, бо вони шкідливі для нервів.

"Ви виснажуєте свою нервову систему, вона не відпочиває достатнім чином, і це може викликати розлади настрою аж до депресії, і в принципі алкоголь впливає так само", - зауважив Отто Стойка.

Отже, під час погодних перепадів слід спати вдосталь, побільше гуляти на свіжому повітрі, робити зарядку і тоді зміна погоди, якою б різкою не була, для організму мине непомітно.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер