images/stories/logosait_new.jpg

 

Медична реформа на 400 млн перетворює швидку допомогу на звичайну машину

Закон про "Екстрену медичну допомогу", який лежить в основі реформи швидкої допомоги в Україні, набув чинності з нового року.

Незабаром в Україні повинні будуть з'явитися центри екстреної медичної допомоги, що складаються з відділень екстреної допомоги і єдиної диспетчерської служби з системою GPS-навігації. Але самі лікарі побоюються, що реформа виявиться профанацією, пише "Фокус".

Головний акцент реформи - створення диспетчерської служби з окремим проектом "Своєчасна допомога", на яку з Державного бюджету в 2013 році буде виділено 300 млн гривень. А в цілому проект обійдеться країні в 400 млн гривень.

Для порівняння - на поліклініки, амбулаторії та швидку допомогу у 2012 році було витрачено 692 млн гривень.

Служба буде доступна громадянам за номером 112, за яким можна буде також викликати міліцію і МНС. Цікаво, що вже навіть зазначені терміни прибуття медиків на виклик - 10 хвилин у місті і 20 хвилин - у сільській місцевості. Також виклики хворих будуть поділені на два види: екстрені і не екстрені.

Як стверджує директор Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я Володимир Юрченко, це зроблено для того, щоб ефективніше використовувати ресурси служби.

Проте, за словами голови Вільної профспілки медичних працівників Олега Панасенка, незважаючи на декларації про успіх реформи, пацієнти не можуть дочекатися швидкої допомоги більше години. Причина - брак бригад швидкої, як у селах, так і у великих містах.

Крім того, GPS-навігатори навряд чи глобально допоможуть медикам, адже їх поставлять тільки для контролю місцезнаходження бригад.

Але найдивніше, що реформа підкріплена фінансово однобоко, стверджує Панасенко. Гроші на односторонню навігацію є, а на будівництво нових станцій і необхідне обладнання - немає.

Тільки у Сумах на новий центр треба виділити 2 млн гривень, але в обласному бюджеті грошей на це немає.

Експерти вважають, що поверхнева реформа може перетворити швидку допомогу на простий транспортний засіб, який буде просто довозити хворих до лікарень, і повністю знищить безкоштовну швидку. Адже акцент робиться на швидкості прибуття медиків, а не на якості їхньої роботи.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер