images/stories/logosait_new.jpg

 

Юристи та судді запровадили хитромудру схему позбавлення киян квартир

У столиці можна практично на рівному місці втратити власну квартиру за рішенням суду. Зловмисники розробили позірно легальну схему позбавлення киян прав власності на нерухомість, ідеться в сюжеті ТСН.


Її нещодавно викрила прокуратура. П'ятьох фахових юристів уже заарештовано.

Злочинна група працювали тільки в центрі Києва. Аферистів цікавило житло, власники котрого демонстрували дещо незвичну поведінку і яких легко було відправити до психлікарні.

Саме в такий спосіб, наприклад, злочинці набули підстав претендувати на 4-кімнатну квартиру вартістю приблизно в 500 тисяч доларів. Схема, задіяна в усіх відомих правоохоронцям 10 випадках, була однаковою: спочатку з жертвами оформлювався фіктивний договір про ремонт помешкання, а потім через третейський суд ухвалювалося рішення про стягнення квартири у рахунок нібито несплаченого боргу за ремонт.

"Це рішеня суду затверджується рішенням районного суду. За наявності рішення суду фізична особа реєструє право власності в БТІ", - розповів прокурор Шевченківської прокуратури Києва Вячеслав Мармиш.

Санкціонували рішення лише провінційні суди. Тепер прокуратура перевіряє, чи справді судді виносили такі вироки, чи документи аферистів – фальшиві. В одному з трьох судів уже вдалося довести автентичність ухвал.

Однак покарати за участь у афері суддів, котрі порушували закон, майже нереально. Заарештовані за квартирне шахрайство фахові юристи про змову із суддями – ані слова. А довести її фактами – надто складно. Виправдати будь-який сумнівний вердикт можна суддівською помилкою, каже віце-президент спілки адвокатів Петро Бойко.

В Україні є факти засудження суддів за хабарі по гарячих слідах. А от у статистиці винесення суддями завідомо неправдивих рішень – нічим похизуватися.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер