images/stories/logosait_new.jpg

 

Серед українців стало модним вести здоровий спосіб життя

Щоранку, в сніг, в дощ і навіть в холод, Анастасія Миронова, співробітниця великого медіахолдингу, пробігає десять кілометрів. Рік тому вона розлучилася зі шкідливою звичкою - кинула палити. Зовсім відмовилася від спиртного, не вживає напівфабрикатів, та й взагалі уважно переглянула свій раціон і розміри власних порцій.


"Після тридцяти п'яти років переглянула своє ставлення до здоров'я. Стала краще виглядати, скинула десять кілограм, рідше стала застуджуватись, зникли головні болі", - розповідає про переваги "нового життя" Анастасія.

Змінити спосіб життя вона вирішила після річного навчання у Відні - європейці давно уважно ставляться до свого здоров'я.

Небезпечна обстановка

Анастасія - далеко не виняток, мода на здоровий спосіб життя вже прийшла в Україну з країн ЄС. Відкриваються нові спортзали - є попит, українці стали обережнішими у виборі продуктів - тепер як мінімум читають, що написано на упаковці, менше курять і п'ють, а в своїх споживчих перевагах зупиняються на корисних та екологічних товарах.

Так, за даними пошуку Яндекс, українці активно цікавляться в мережі пароварками, йогуртницями, різними фітнес-напрямками і методологіями правильного харчування. "Раніше українців цікавили дизайн і ціна, тепер вони хочуть знати, з яких матеріалів зроблені наші меблі, зростають продажі ортопедичних матраців", - розповіли ТСН.ua в одному з інтернет-магазинів з продажу меблів.

А в минулому році Україна пішла зі свого непочесного місця в рейтингу країн із найбільшою кількістю курців - з небезпечного четвертого місця наша держава перебралася на 29-е.

Екологічна обстановка в країні, зростання кількості різних захворювань і дорожнеча лікування дійсно змушують українців дбайливіше ставитися до свого здоров'я. Згідно з показниками Держкомстату, щодня в умовах екологічного навантаження знаходиться понад 60% українських міст. Що ж стосується конкретно кожного з нас, то 52,8% українців живуть в умовах істотного забруднення, а 7,6% - дуже сильного.

"Двадцять років тому можна було без застережень та побоювань за власне здоров'я користуватися цивілізаційними благами, сьогодні - важливо хоча б стежити за тим, що ти їси", - вважає Олена Довга, психолог.

За останні 20 років на полицях українських магазинів з'явилося багато продуктів з різними добавками, які часом представляють загрозу для здоров'я, а речові ринки заполонила дешева синтетична продукція з Китаю. "Зверніть увагу на ріст алергіків серед малюків. Такого в радянський час не було - малюки були здоровими. Хіба це не тривожний дзвінок?!"- говорить Тамара Шевченко, яка працює медсестрою в одній харківській школі.

Гіршою стає якість води - не лише водопровідної, через катастрофічне зростання обсягів побутових і промислових відходів забруднюються і підземні джерела. Так, на даний момент загальна кількість сміття в Україні перевищила 35 мільярдів тонн, полігони відходів займають площу 130 тисяч гектарів.

Дороге задоволення?

Такі сумні показники - зовсім не новина для українців, адже про стан екологічної обстановки в своєму місті можна легко дізнатися з мережі інтернет і телебачення. Однак, масово займатися своїм здоров'ям українці поки не поспішають, хоча і визнають - це основна складова комфортного життя.

За даними дослідження фармацевтичного холдингу STADA CIS, наші співвітчизники мають чітке уявлення про те, що таке здоровий спосіб життя. Так, 48% опитаних вважають, що це регулярні заняття спортом. Близько 41% переконані, що на стан здоров'я добре впливає відсутність шкідливих звичок. Третім за популярністю фактором здорового способу життя було названо правильне харчування.

При цьому майже 85% українців бар'єром на шляху до здорового способу життя вважають відсутність часу. Близько 64% переконані, що бути здоровим - це дорого. Більшість респондентів вважають, що регулярне заняття спортом, відсутність шкідливих звичок і правильне харчування - це дуже важко, складно і взагалі велике напруження для організму.

"Абонемент у спортзал коштує мінімум три тисячі гривень на рік. Натуральні продукти дорожче як мінімум на 30% від їхніх ненатуральних аналогів, нормальний відпочинок я собі не можу дозволити - просто немає часу - робота та навчання все з'їдають", - міркує Артем Коваленко, студент Київського політехнічного інституту.

"Спробуйте змусити себе сходити в спортзал після десятигодинного напруженого дня, і годинного стояння в київських пробках. Я от купила дорогий абонемент в спортзал, але ходжу, від сили, раз на тиждень", - нарікає Інна Кириченко, адміністратор салону краси.

А ось Анастасія Миронова вважає відсутність часу і коштів простими відмовками. "Я, наприклад, бігаю вранці, навколо озера. На це не потрібно грошей - тільки нормальні кросівки та спортивний костюм. На пробіжку мені потрібно всього сорок хвилин, я в змозі виділити на своє здоров'я стільки часу. Це дає такий заряд бадьорості на весь день", - розповідає Анастасія.

"Не потрібно після важкого дня тягнутися в тренажерний зал та качати м'язи до втрати свідомості. Від цього немає користі, це навіть небезпечно. Проте є йога, пілатес, плавання, різні танцювальні класи - це добре знімає стрес, підтримує серце і зміцнює імунітет", - радить Ігор Філенко, тренер з фітнесу.

Не так складно переглянути і підхід до харчування. "Не всі корисні продукти дорогі - наприклад, капуста, морква, яблука, каші - це не так дорого. До того ж, коли я відмовилася від ковбас, сосисок, чіпсів тощо, я стала просто менше їсти - мабуть навчилася слухати організм. Повірте, на продукти у мене тепер іде набагато менше грошей, ніж я витрачала два роки тому", - зізнається Анастасія Миронова.

Світлана Єрьоміна, ТСН


Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер