images/stories/logosait_new.jpg

 

На ЧАЕС назвали справжню причину обвалення даху

Чорнобильська станція тріщить по швах. Дах машинного залу поблизу четвертого енергоблоку завалився, наймовірніше, через зношеність конструкцій, йдеться у сюжеті ТСН. 19:30.


Аварія сталася в локальній зоні самого об'єкта "Укриття", де навіть рівень радіації ненормований.

Наразі місця аварії з дороги не видно - все у тумані та снігу. Однак, якщо напружити зір, на боковій стіні машзалу видно дірку. Пять бокових панелей у два ряди впали під натиском зруйнованого даху. Розміри руйнації складають 600 кв. м: 12 м у ширину і 50 у довжину.

Як запевняють інженери ЧАЕС, обєкт "Укриття", що знаходиться за 80 м від аварійної ділянки, не ушкоджений. На місце обвалу наразі нікого не пускають. Там працює лише дозиметрична розвідка. Радіаційний фон нібито зріс, але несуттєво.

На ЧАЕС не приховують, що наслідки були б гірші, якби це сталося влітку. А так - ніякого радіаційного пилу.

Зруйновану частину машинного залу після аварії на четвертому енергоблоці жодного разу не ремонтували. І покрівля впала вже не через сніг, як запевняло раніше керівництво ЧАЕС, а через зношеність конструкцій.

"Вона впала за рахунок природної деградації конструкції, тому що стабілізаційні роботи на цій ділянці не виконувалися. Як скидали з вертольота на реактор всякі ... матеріали, дах пошкодили, і так стояло, воно просто примикає до обьекту "Укриття", - пояснив гендиректор ДСП ЧАЕС Ігор Грамоткін.

Остаточні причини обвалу встановлюватиме комісія. А вже потім думатимуть, що робити з руїною.

У середу, 13 лютого, на ЧАЕС працювали депутати. Після оглядин вони винесли вердикт: ситуація з обвалом може повторитися.

Депутатам продемонстрували арку, якою мають накрити четвертий енергоблок і машинний зал. Вона не дозволить руйнуватися небезпечним конструкціям далі.

"Головною гарантією буде те, коли арка надійде на четвертий блок. Вона якраз охоплює ту ділянку, яка сьогодні обвалилась, і можливі ділянки, які можуть аналогічно падати, тому що знаходяться в зоні вибуху, який відбувався на четвертому блоці", - заявив глова підкомітету ВР із питань наслідків аварії на ЧАЕС Валерій Кальченко.

Сама арка збудована лише на 20%. Термін впровадження її в експлуатацію - жовтень 2015 року. Щоправда, дату запуску вже кілька разів переносили. А французька компанія, що зводить арку, про всяк випадок евакуювала свій персонал.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер