images/stories/logosait_new.jpg

 

В Україні підприємство хоче виробляти ліки для ВІЛ-інфікованих

Українське підприємство за два місяці збирається налагодити випуск життєво необхідних ліків для ВІЛ-інфікованих. Проте поки що йдеться про фасування медичного препарату, а не про створення його в Україні, — йдеться в сюжеті ТСН-Тижня.


Для хворих на цю недугу величезні гроші для лікування часто є непідйомною сумою коштів. Приміром, кілька років тому ціна життя для цих людей становила $ 1000 на місяць. Зараз ВІЛ-інфіковані підтримують своє життя двома препаратами, які вживають двічі на добу.

Сенсаційну заяву про те, що ліки почнуть робити вже цього року, зробила голова підкомітету парламенту з протидії Віл/СНІД Тетяна Донець. Для ТСН-Тиждень вонауточнила, що навіть не просто цього року, а вже за два місяці. Виявилося, що підприємство "Індар" хоче запустити таке виробництво в травні місяці. Тобто, за два місяці в Україні мають зробити те, чого не змогли за 22 роки Незалежності — високотехнологічний препарат від СНІДу. Виробляти його збираються на заводі, який виробляє інсулін.

Завод "Індар" позиціонує себе як один із 4 світових лідерів з виробництва інсуліну від початку циклу і до кінцевої упаковки. В Україні він забезпечує 40% хворих на цукровий діабет. Утім, широкому загалу завод більше відомий через скандали. Півтора роки тому тут голосно звільнялось керівництво, співробітники писали відкриті листи і навіть заявляли про рейдерське захоплення. Екс-голові Олексію Лазарєву закидали фінансові махінації та використання простроченої продукції.

Нове керівництво заводу пускають ТСН-Тиждень з камерою на виробництво у супроводі технологів. Вони всіляко запевняють у високих стандартах якості, що починаються з стін. Утім, деякі приміщення можна знімати лише через скло. Показують усе, що завгодно, крім цехів, де виготовлятимуть ліки від ВІЛ.

На заводі кажуть, що шлях пігулок до пацієнта коштує близько $ 1 млрд. Проте після численних уточнень, виявляється, що поки мільярду доларів немає , а анонсоване вітчизняне виробництво уже в травні – це насправді не виробництво, а упаковка. Але на заводі пояснюють, що якщо отримати препарат розсипом і будуть упаковувати на місці, то це значно знизить його ціну. А отримати технологію виробництва можна через 3-4 роки.

Про ціну препарату поки що не кажуть, бо тендеру ще не було. Проте організації пацієнтів побоюються, що дешевшими вітчизняні аналоги не будуть.

Радник Міністра Охорони здоров'я і екс-голова Держфармакнагляду Віктор Чумак переконує, що українські аналоги будуть дешевшими і якісними. Але порівнює їх "Запорожцем". Мовляв, населення забезпечать лікувальними "запорожцями", а ті у кого є гроші, нехай купує медичні "мерседеси".

ВІЛ-інфіковані переживають, аби ті "запорожці" не розвалилися. І найголовніша умова для 300 тисяч ВІЛ-інфікованих українців, щоб через нововведення чиновників ліки до них потрапляли без затримки. У іншому випадку вірус мутує і доведеться шукати вже інші таблетки, які будуть дорожчі і більш рідкісні. Поки їх підберуть, концентрація вірусу в організмі хворого може стати фатальною.  

ТСН 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер