images/stories/logosait_new.jpg

 

Рейтинг 50 кращих українських шкіл

ТСН та журнал "Фокус" склали рейтинг 50 кращих українських шкіл, а також окремо вирахували найкращі школи у регіонах, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.


В Одесі це Рішельєвський ліцей, у Донецьку - інтернат "Ерудит", у Харкові - фізико-математичний ліцей №27, у Львові - фізико-математичний ліцей при університеті І.Франка.

Читайте: Київські школярі краще за всіх знають українську, а дніпропетровські розбираються у біології

Проте за якісну підготовку до ЗНО у найкращих школах України діти "платять" обов'язковими понаднормовими заняттями, шестиденним робочим тижнем і майже повною відсутністю часу на відпочинок.

Так, номер один у загальному рейтингу, Києво-Печерський ліцей "Лідер", має репутацію закладу, що у навчанні висотує з дітей усі соки.

"Я раніше ходив на танці, шахи, іспанську мову, але я тепер через брак часу покинув", - розповів учень 11 класу ліцею "Лідер" Дмитро Безущак.

Від занять для душі відмовляються і в одеському Рішельєвському ліцеї. "Я займалася хобі, танцями. Захоплення було протягом 9 років, тільки в цьому році закінчилися", - зізналася учениця Катерина Ковальчук.

У Львівському фізико-математичному ліцеї та Донецькому ліцеї "Ерудит" додається ще й життя у гуртожитку, адже тут збирають талановитих дітей з усієї області. Такий відрив від родини нелегко дається і дітям, і їхнім батькам.

Читайте: Рейтинг кращих шкіл України: Київ та Львів обійшли всіх за якістю освіти

"Звичайно, сумую, переживаю. Звичайно, хотілося, щоб він залишився вдома. Але я розумію, що людина повинна рости, до чогось прагнути", - вважає мати учня ліцею-інтернату "Ерудит" Світлана Куніна.

Однак деякі діти не витримують - або підводить здоров'я, або надто сумують за родиною.

Водночас на практичному занятті з хімії у львівському ліцеї стає зрозуміло, чому діти жертвують своїм дитинством. Викладачів ці школярі слухають у прямому сенсі з відкритими ротами.

Учень 10-класу Львівського фізико-математичного ліцею Андрій Савчук - родом із райцентру Броди, а зараз мешкає у гуртожитку при ліцеї. Він пояснив, що обрав навчальний заклад через те, що тут дають високий рівень знань.

"Перевага хороших знань - це самостійність. Те, що я далеко від дому, не є такою важливою проблемою для мене, але хороші знання це дійсно важливо зараз у нашому світі", - наголосив десятикласник.

Кореспондент ТСН Олена Усенко.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер