images/stories/logosait_new.jpg

 

Українцям можуть дозволити не платити "податки на штрафи" за прострочення кредиту

В Україні можуть звільнити від оподаткування штрафи за прострочення кредиту. Народний депутат Олег Царьов (Партія регіонів) запропонував Верховній Раді переглянути правила оподаткування доходу, отриманого фізособою "як додаткове благо".

Зокрема, йдеться про списання банком безнадійної заборгованості за кредитом - чинне законодавство передбачає за її списання сплату податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у розмірі 15%.

Зазначимо, оподатковується не тільки сума основного боргу і відсотків за ним, але і нараховані кредитором комісії і штрафи. Нардеп пропонує звільнити від податків штрафні санкції, а також не включати їх в основну суму заборгованості для цілей оподаткування. Під ПДФО будуть підпадати тільки основні борги за кредитом, анульовані фінансовими установами за їх самостійним рішенням.

Передбачається, що зміни дозволять скоротити ризики банківської системи і уникнути формування нової заборгованості платника. "За кілька років сума пені і штрафів може у багато разів перевищити суму основного боргу. Існує ймовірність, що громадянин сплатить податків більше, ніж складає сума отриманого кредиту", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, за даними НБУ на кінець 2012 року, банки сформували резерви під заборгованість фізосіб в обсязі 50 млрд грн. Більша частина резервів стосується кредитів, виданих ще до кризового 2008 року, на суму 143 млрд грн. В основному вони використовувалися на придбання нерухомості. Більше 80% іпотечних кредитів були номіновані у валюті, а девальвація гривні, зростання безробіття і різке падіння цін на ринку нерухомості призвели до того, що у громадян з'явилася значна заборгованість за іпотечними кредитами, зазначаэться в документі.

Зміни до Податкового кодексу дозволять банкам активніше списувати анульований безнадійний борг. У свою чергу банкіри зазначають, що таким чином вони отримають можливість домовитися з позичальниками про погашення частини коштів.

ТСН 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер