images/stories/logosait_new.jpg

 

Українці помирають від професійних хвороб, не дочекавшись компенсацій за втрачене здоров'я

Два мільйони людей у світі щороку помирають від професійних хвороб. Аби привернути увагу до цієї біди, міжнародна організація праці оголосила 28 квітня днем боротьби з професійними недугами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Нині Миколі важко піднятись навіть на другий поверх. Через спеціальну комісію – він намагається добитися від держави компенсації.

"Руки синюшного кольору, пастозні. Їх видно за кілометр. Вони типові для цієї професії", - каже лікар.

У Сергія Єсипова знайшли вібраційну хворобу – це від того, що десяток років не випускав з рук відбійного молотка, був прохідником у шахті.

Від такої праці міцний на вигляд чоловік у 50 років став немічним.

З'язок між працею і хворобою встановлюють - тут. Лікарі інституту медицини праці вже звикли доводити правильність встановленого діагнозу через суд.

"Ось цей весь талмуд - це все йде наша справа і ухвала апеляційного суду. Це все судові справи. Ні хворий ні його родина не отримали компенсацію за втрачене здоров'я при житті а в кінцевому випадку і за смерть цього пацієнта", - каже спеціаліст МОЗу.

Шахтар Валентин Зудін компенсації за втрачене здоров'я - не дочекався. Тридцять років працював у забої й захворів на рак легенів. Лікарі довели - це сталося через роботу, але чоловік помер раніше, ніж встиг подати документи до Фонду соціального страхування.

Вдова шахтаря пройшла всі місцеві суди і нині, належне її чоловікові просить віддати через Верховний.

В інституті медицини праці констатують – безпечні умови роботи надає своїм працівникам лише щочетверте українське підприємство.

Кореспондент ТСН Оксана Щербина

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер