images/stories/logosait_new.jpg

 

Європейці їздять в Україну лікувати зуби і відходити після операцій

Медичні туристи приїжджають в Україну за лікуванням через дешевизну і відносну хорошу якість обслуговування.

Як повідомляє журнал "Контракти", щороку за українською медициною приїжджають понад 30 тисяч іноземців. Здебільшого це мешканці Західної Європи і США, які з певних причин не мають медичної страховки вдома.

Як зазначає менеджер проекту "Міжнародна виставка. Охорона здоров'" Маргарита Оніщенко, лікуватися власним коштом в країнах ЄС і Північної Америки досить дорого. Тож іноземні пацієнти шукають в Україні дешевизни.

Крім того вітчизняні лікарі значно кращі ніж у країнах Третього світу. 70% медичних туристів приїжджає в Україну заради стоматології. Причин для цього кілька. По-перше ані в США, ані в Канаді, Франції, Італії чи Великобританії страховий медичний поліс, який купує роботодавець для працівника, не покриває лікування корінних зубів.

В США, зокрема, страховий поліс покриває проблеми із зубами з першого по четвертий. Навіть якщо потрібна імплантація. Решта ж зубів лікується за рахунок пацієнта. А це не дешево. Приміром, імплантувати один зуб обійдеться в 2 тисячі доларів.

Решта 30% медичних туристів приїжджають відпочивати в українські санаторії, заради репродуктивної медицини, кардіології, офтальмології та хірургії. При чому за такими послугами на Західну Україну іноземці приїжджають охочіше, ніж в Крим. Оскільки тут і ціни нижчі, і рекреаційна інфраструктура розвиненіша.

"У нашій країні є великі можливості для профілактики й лікування захворювань дихальних шляхів, сечової системи, реабілітації після травм або операцій. Ми могли б зайняти свою нішу на світовому ринку медицини. Однак для цього потрібно відповідати високим стандартам", - пояснює менеджер із медтуризму мережі "Добробут" Катерина Гриценко.

Перш за все аби привабити західного клієнта потрібен персонал, який говоритиме англійською. При цьому йдеться не лише про самих лікарів, а й про медсестер, нянь, працівників їдальні, реєстратури тощо.

Крім того потрібно звикнути працювати за протоколом. Перш ніж медичний турист ляже на обстеження в Україні, він повинен отримати протокол, в якому будуть прописані всі процедури, догляд і послуги, а також їхня вартість.

Якщо ж після обстеження в Україні раніше встановлений діагноз не підтвердиться, потрібно скласти новий протокол і ознайомити з ним пацієнта. При цьому має бути вказана точна вартість лікування.

Вся ця робота з паперами необхідна для обслуговування пацієнтів із Заходу, оскільки саме так працюють лікарі в них вдома. Якщо ж проігнорувати такі вимоги, це може призвести до судових справ.

ТСН 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер