images/stories/logosait_new.jpg

 

За участь у мітингах українці заробляли по 20 гривень на годину

Минула субота в Києві виявилася гарячою - опозиція і Партія регіонів мітингували. Журналісти ТСН теж провели свій час на вулицях Києва і з'ясували, як пов'язані мітинги і гроші. 

Спочатку вони вирушили на акцію "Вставай, Україно!". Журналісти - Христина та Віка, намагались з'ясувати, скільки коштує кілька годин боротьби з режимом. Вони знайшли опозиціонерів, які вербували тих, кого цікавлять не ідеї, а гроші. Агенти ТСН дізналися, що за участь у мітингах платять по 20 грн на годину, а стояти треба до трьох годин.

При цьому учасникам акції навіть талончики повидавали, йдеться в сюжеті програми "Гроші".

"Зараз постоїмо, дам талончики. І по закінченні відразу заплатимо", - говорить жінка, яка збирала активістів. Вона зізнається, що від бажаючих постояти за гроші немає відбою.

Через сорок хвилин опозиційна біржа праці сформувала вже кілька колон політичної масовки.

Між тим, у Маріїнському парку збирали бажаючих на інший мітинг - антифашистський. Тут вже на людях символіка Партії регіонів. Агент ТСН Марія домовилася з лідером одної з груп прийняти її у лави антифашистів і теж не безкоштовно - 15 гривень за годину.

"Взагалі зараз 20 гривень на годину. Зазвичай, я знаю, 15 гривень на годину платять. Люди приходять. Вони всі теж не за ідею - просто прийшли за гроші", - говорить учасник мітингу. На уточнююче питання, чому активіст не пішов мітингувати до опозиції, він сказав: "Останні два рази там "кинули"".

Варто зазначити, що були серед зібраних людей і справжні мітингувальники. Так, в опозиційному таборі були помічені люди з цікавим написом на грудях – "Я тут не за гроші".

Ці люди вважають, що наймати майданарбайтерів, - це безглуздя. Такий політичний театр, на їхню думку, немає жодного стосунку до справжньої політичної боротьби.

"Це просто імітація, яка не має жодного справжнього ефекту, жодного справжнього результату. Це орієнтовано тільки на створення картинки недійсної", - говорить мітингувальник.

Невдовзі були знайдені справжні активісти і в протилежному таборі.

"Я глава ветеранів Печерського району. Я нікому не плачу і мені ніхто не платить. Це все мої ветерани і їм ніхто не платить ні копійки. Ми йдемо по совісті", - сказав мітингувальник з табору антифашистів.

Між тим, щоб з'ясувати, до якої межі дух наживи проник у лави політичних бійців, журналісти прямо у розпал антифашистського мітингу спробували завербувати трьох мітингувальників попрацювати у протилежному політичному таборі.

І як не дивно, за підвищену платню троє мітингувальників без проблем залишають своє робоче місце і через декілька хвилин вже беруть у руки опозиційний прапорець.

По такій схемі журналісти вербують мітингувальників і на опозиційному мітингу. З дозволу голови групи активісти з легкістю змінюють політичні кольори і беруть ворожу символіку в руки.

Після закінчення мітингу починається роздача грошей. В опозиційному таборі мітингувальники простояли не менше 5 годин. Домовлялися вони за 20 гривень за годину, отже заробіток - сотня гривень на людину. Але їм зарахували тільки 3 години.

В антифашистів підрядилися дешевше - за 15 гривень на годину. Але їм заплатили за всі 5 годин, а отже і загальний гонорар вищий - 75 гривень.

Стався в день мітингів і безпрецедентний випадок - вночі на шосе Київ-Житомир зупинилося 20 автобусів з мітингувальниками, які поверталися додому. Більше тисячі людей відмовилися їхати далі, тому що їм так і не заплатили. І лише в 22:00 "груповоди" привезли гроші.

ТСН 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер