images/stories/logosait_new.jpg

 

Шахраї ловлять українців у кредитні пастки, залишаючись невидимими для закону


В Україні широко діють кредитні шахраї
В Україні діє нова кредитна пастка, потрапити до якої може кожен, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.


Надто приваблива пропозиція, кредит під 3-6% річних без застави, мінімум документів для оформлення - все це ознаки установ, які маскуються під фінансові, хоча насправді не мають жодної ліцензії.

Тим не менш зазначені установи дуже широко себе рекламують. Зазвичай із оголошень незрозуміло, де шукати щедрих кредиторів - для початку пропонують познайомитися телефоном. Під час розмови всі, як один, поспішають ощасливити: обіцянками швидких грошей та різними акціями, наприклад, нульовими відсотками за кредитом.

Щоб отримати гроші "на шару", досить візиту до офісу з копією паспорта, ідентифікаційного коду та 55 грн на оплату перевірки кредитної історії.

ТСН спорядила добровольця Вадима до однієї з таких фірм. Офіс розташований у номері одного зі столичних готелів. Співробітник - один. Він одразу просить гроші на перевірку клієнта, відмовляючись при цьому надати копію договору для ознайомлення.

"У вас там буде ціла купа часу, щоб ознайомиться з договором. Щоб вам дати, ви повинні бути нашим клієнтом офіційно, тобто ви повинні укласти цей договір", - заявив співробітник фірми-кредитора.

Вадиму призначили ще одну зустріч. Однак, втративши півсотні, журналісти експеримент вирішили зупинити. Проте, є люди, які пішли далі.

Так, Любов Хата з Донецька віднесла ділкам майже 6 тис. грн, доки зрозуміла, що обіцяного кредиту в 100 тисяч їй ніхто не дасть.

Консультанти пояснили, що двічі на місяць фірма визначає щасливчиків, які отримають кредит. А от тіло ще неотриманого кредиту і відсотки за нього треба платити вже зразу.

Такий лохотрон працював майже три роки. Аж доки в одного з позичальників не здали нерви і він не захопив заручницю. Цей випадок прогримів на всю Україну. Обдурений чоловік, який сподівався отримати позику на лікування сина, захопив і порізав співробітницю офісу.

Після цього до офісу шахраїв линула хвиля ошуканих. Проте ані людського гніву, ані телекамер керівництво фірми не злякалося.

Боятися їм і справді нічого, підтвердила міліція. Адже люди самі підписували кабальні умови. Тож міліції нема за що зачепитися.

Держкомісія, яка контролює ринок фінансових послуг теж не допоможе. Шахраї свою діяльність не ліцензували, відтак - невидимі.

"Нацкомфінпослуг не може ні перевіряти, ні щось робити з компаніями, які не внесені в реєстр", - пояснив експерт Олег Швець.

Відтак люди лишаються зі спокусою сам на сам. Єдиний помічник - інстинкт самозбереження. Для тих, в кого він слабкий - кілька практичних порад:

- завеликі суми, занизькі відсотки - перше, що видає шахраїв.

- дрібнім текстом ділки попереджають: вони лише консультанти.

- показують номер свідоцтва - якого не існує. Його варто перевірити на сайті Держреєстру.

- швидко змінюють прописку та телефони.

Кореспондент ТСН Ольга Кашпор

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер