images/stories/logosait_new.jpg

 

Криза так і не навчила тернополян грамотно економити

Після кризи тернополяни почали масово втрачати роботу. Нову шукають не один місяць. А коли знаходять, у більшості випадків працюють «на пташиних правах» – з ненормованим графіком, без відпустки і лікарняних, за мінімальну зарплату...

Ми проаналізували перелік речей та послуг, на яких часто економлять тернополяни. Способи популярні, але... безглузді.

 

До перукарні – ні ногою

Чоловіча стрижка в Тернополі коштує у середньому 25-30 гривень; жіноча – 50-70. Навідуватися до перукаря треба як мінімум раз на один-два місяці. Тому тернополяни стрижуться у знайомих або намагаються самотужки впорядкувати безлад на голові. Бабусі стрижуть онучків, дружини – чоловіків... Як таку самодіяльність оцінить оточення (а тим більше потенційний роботодавець), складно спрогнозувати.

 

І швець, і жнець, і на дуді грець...

На чому тільки не економлять представники малого бізнесу, аби вижити! Наприклад, відмовляються від послуг юриста і бухгалтера. Але так чинять лише недалекозорі підприємці. Дешевше утримувати дві штатні одиниці, ніж кожного місяця платити нові штрафи.

 

Собі ж дорожче...

Дехто, щоб зекономити, по кілька разів використовує одноразові речі – пластиковий посуд, зубочистки, вушні палички, презервативи (і таке буває!)... Та лікування наслідків такої ощадливості коштує дорожче.

 

Скупий платить двічі

«Я не такий багатий, щоб купувати дешеві речі», – люблять повторювати британці. В тернополян – інша ментальність. Їх легко спокусити туфлями за 100 гривень. І не біда, що черевики й сезон не проносяться.

Наша порада: хочете зекономити – купуйте якісне взуття на розпродажах. Також ніколи не купуйте: дешевих засобів особистої гігієни (зубної пасти, мила, шампуню тощо) – щоб не ризикувати своїм здоров’ям; алкоголь (щоб не піти на той світ); одяг, який плануєте носити щодня (таке вбрання мусить витримати багаторазове прання); електроприлади (холодильник, посудомийну і пральну машини – краще заплатити більше за прилади економ-класу, ніж потім роками переплачувати за електроенергію). Не купуйте підробок відомих брендів. Ввести народ в оману не вдасться: Nokla – це вам не Nokia, Hike – не Nike, Daiads – не Adidas, Fuma – не Puma, Docha&Cabanov – не Dolce&Gabbana, а PenesamiG – не Panasonic. Виглядають такі штамповки жалюгідно. Крім того, підробки (особливо побутова техніка) швидко виходять з ладу. І тоді вам доведеться або витрачатися на ремонт, або знову йти на закупи.

Про запас і оптом. Якщо купите не дві пачки масла, а десять, є шанс, що ви або з’їсте більше (а це вплине на вашу вагу), або викинете масло у смітник. У гонитві за економією можна й прогадати і придбати те, що не буде довго зберігатися. Найгірше, коли люди починають скуповувати «акційний» алкоголь, цигарки чи ліки – так і віку собі можна вкоротити.

 

Не сниться їм берег турецький...

Один з найгірших способів зекономити улітку – відмовитися від повноцінного відпочинку. «Який сенс витрачатися на путівку? Краще нову «стінку» у вітальню куплю», – думає людина. І сидить у чотирьох стінах «в обнімку» з меблями. А краще б у цей час валялася на пляжі і насолоджувалася шумом прибою.

 

Адам Стрижнюк

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер