images/stories/logosait.jpg

 

Колектори тероризують жителів Тернопільщини, які стали жертвами кредитних шахраїв

Колектори тероризують жителів Тернопільщини, які стали жертвами кредитних шахраїв
На Тернопільщині почастішали скарги на колекторів.

Насамперед, люди потерпають від дій колекторів, які вдаються до погроз, цілодобових дзвінків не лише конкретним особам, а й членам родини.

Про це зазначили у Тернопільському місцевому центрі з надання БВПД та розповіли про ситуацію однієї з клієнток – пані Галини, яка звернулась за отриманням консультації.

Жінка повідомила, що у вересні невідомі особи зламали її ID-банк, заблокували сім-карту та оформили на неї швидкі кредити у 3-х фірмах.

Жінка дізналася про це лише через 3 тижні, коли розблокувала свій телефон і почала отримувати смс з нагадуваннями щодо непогашення кредитів.

Пані Галина одразу звернулася за допомогою в поліцію, написавши відповідну заяву. Окрім цього жінка надіслала у фірми витяг з єдиного реєстру досудових розслідувань. Проте, дзвінки та смс-повідомлення не припинилися.

Що робити та як діяти в даній ситуації рекомендують фахівці Тернопільського центру з надання БВПД:

  • Коли фінансова установа порушила ваші права, ви можете написати заяву на ім`я керівника фінансової установи з вимогою припинити такі незаконні дії.
  • Якщо це ніяк не вплине на ситуацію – зверніться до Національного банку України зі скаргою, або зателефонувавши 0 800 505 240, також можна скористатися додатком телеграм/вайбер - бот nbu_contact_bot
  • Якщо колектори вдаються до погроз і цілодобових дзвінків - звертайтесь до правоохоронних органів.
  • Якщо вас вже визнано потерпілою у кримінальному провадженні і підпадаєте під категорію відповідно до статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (якщо розмір доходів не перевищує 4962 грн, або маєте статус УБД, ВПО тощо) – вам може бути надана безоплатна вторинна правова допомога.
Банер