Біатлоніст з Тернополя Віталій Мандзин та екс-тернополянка Олександра Меркушина стали бронзовими призерами юніорських змагань «Talent Team Challenge» в межах «Різдвяної гонки» в Німеччині

У середу, 28 грудня, на стадіоні «Шальке» на Veltins-Arena у німецькому місті Гельзенкірхен проходило щорічне біатлонне шоу «Різдвяна гонка». Це комерційні змагання з біатлону, які проводяться з 2002 року, і впродовж двох минулих років відбувались без глядачів через ковід. Складається гонка з двох частин змішаної естафети – масстарту і переслідування. Переслідування стало вирішальною гонкою та визначило переможців.

Цьогоріч першими змагалися команди талановитих молодих біатлоністів. І в змаганні Talent Team Challenge, що проходили в межах «Різдвяної гонки» серед юніорів, український дует Олександра Меркушина та Віталій Мандзин дуже добре себе проявили. Наші спортсмени за результатами гонки посіли третє місце! А перемогу в юніорській «Різдвяній гонці» святкувала пара з Норвегії - Марен Баккен та Мартін Улдаль. Друге місце завоювали чеські біатлоністи Тереза Воборнікова та Йонас Маречек

Talent Team Challenge

1. Марен Баккен та Мартін Улдаль

2. Тереза Воборнікова та Йонас Маречек

3. Олександра Меркушина та Віталій Мандзин

Додамо, що 17-річна Олександра та 19-річний Віталій мають чи не найменший загальний вік серед усіх пар учасників. 17-річна Олександра цього сезону дебютувала у збірній України на етапах Кубка світу. Українка фінішувала 72-ю у спринті на етапі в Гохфільцені. 19-річний Віталій Мандзин взяв участь у двох спринтерських гонках у Гохфільцені та Ансі. Віталій Мандзин - студент факультету фізвиховання ТНПУ ім. В. Гнатюка та ЗУНУ, представляє обласну ШВСМ (тренер Назарій Бурик). Олександра Меркушина - студентка ЗУНУ.

Коментуючи завоювання бронзи в юніорській «Різдвяній гонці» для сайту «Tribuna.com», Віталій Мандзин сказав: «Якщо чесно, то дуже приємно, що нам дали таку можливість виступити, показати себе на такому старті. Звісно, це шоугонка, це не є чемпіонат світу чи Олімпійські ігри, але дуже крутий досвід. Цікавий формат гонки, мені сподобався. Така атмосфера, вболівальників дуже багато. Не так, як на біатлонних стадіонах, тут вони виключно на стадіоні, вся увага прикута до тебе, інших команд. Важкого нічого не було на дистанції. Там немає куди бігти, коло маленьке, нічого складного не було. Чи розуміли, що можемо поборотися за високі місця? Розраховували на це. Шляхом того, що коло маленьке, треба влучно стріляти й шанси на це були».

А ось якими враженнями від «Різдвяної гонки», яка стала його першою шоу-гонкою у кар’єрі, Віталій Мандзин поділився в інтерв’ю.

- Це ваша перша гонка такого формату, чи вдалося насолодитися атмосферою біатлонного свята?

- Тут дуже круто, якщо чесно, емоції просто переповнюють. Це дуже цінний досвід - виступати перед такими трибунами, такою кількістю людей, які розміщуються не по всій трасі, а тільки на стадіоні. Тут вся увага прикута до тебе, твоєї стрільби. Вважаю, що це був дуже гарний досвід для нас двох.

- В чому різниця для Вас між шоу гонкою та звичайними змаганнями, складніше бігти такі гонки чи ні?

- Напевно різниця в проведенні такої гонки, це нестандартний формат, адже після кожного рубежу ми змінювали один одного.

З одного боку фізично легше: коло маленьке, і ти маєш хвилинку відпочинку, а от морально важче: при таких трибунах складно стримувати свої емоції. Відмінність, на мій погляд, і в тому, що тут дуже багато людей, це хвилює.

- Що робили після гонки?

- Спостерігали за виступами дорослих, вболівали.

- Які плани надалі, що робитимете після шоу гонки?

- Ми сьогодні ночуватимемо тут, у Німеччині, а завтра вирушаємо рано вранці до Поклюки, будемо там святкувати Новий рік, там же проведемо збір. Потім я переїду до Америки на Універсіаду, ми туди вирушаємо 10 січня.

Що ж стосується Кубка світу, то поки не знаю, буду бігти в Поклюці чи ні. Поки не узгоджував це з тренером. Хотів би звісно пробігти, якщо буду добре себе почувати і буду у гарних кондиціях.

Ще хочу одне відзначити. Дуже приємно було побачити тут на арені наших вболівальників, прапор України, це дуже круто, така шалена підтримка вболівальників! Це справді круто, і ми щиро вдячні за це, - сказав Мандзин.

Додамо, що серед дорослих спортсменів перемогу у цьогорічній «Різдвяній гонці» здобула збірна Франції. Україна, яку представили Юлія Джима та Антон Дудченко, - на восьмому місці. У масстарті українці стали 9-ми. У гонці переслідування вони показали 8-й результат.