images/stories/logosait_new.jpg

 

27 юних атлетів, серед яких і спортсмени з Тернопілля, представлятимуть Україну на зимовому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі-2023 в Італії


Вже 21 січня в Італії стартує ХVI зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль-2023 (ЄЮОФ). Змагання триватимуть до 28 січня в регіоні Фріулі-Венеція-Джулія, а також у сусідніх країнах Австрії та Словенії. Як повідомляє НОК України, попри непросту ситуацію в Україні наша Національна юнацька збірна буде представлена 27-а спортсменами, які виступатимуть у 9 видах спорту, а саме: біатлоні, лижних гонках, фристайлі, гірськолижному спорті, лижному двоборстві, стрибках на лижах з трампліна, фігурному катанні на ковзанах, шорт-треці, сноубордингу (паралельних дисциплінах та сноубордкросі). Загалом упродовж Європейського юнацького олімпійського фестивалю-2023 розіграють 53 комплекти нагород у 13 видах спорту.

Тернопілля на цьому престижному юнацькому спортивному форумі представлятимуть Руслан Шуманський та Максим Прокопюк (місто Кременець), які виступатимуть у лижному двоборстві, та біатлоністка Тетяна Тарасюк з Тернополя.

Як повідомляє Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, наші представники у лижному двоборстві Руслан Шуманський та Максим Прокопюк вже отримали нове екіпірування і готові до виступу. Змагатимуться двоборці у кластері Тарвізіо. Перегони пройдуть на арені імені олімпійської чемпіонки Габріелли Паруцці. А для стрибків з трампліна (інд. змаг Гундерсен HS 102) буде використано відомий схил, який сім разів приймав чемпіонати світу з польотів на лижах, у словенській Планиці.

Максим Прокопюк та Руслан Шуманський  - випускники ОДЮСШ із зимових видів спорту, представляють обласну ШВСМ (тренери Генюк П.М., Козлов М.М.), студенти фахового коледжу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка.

Щодо біатлоністів, то за інформацією НОК України, у біатлоні представництво найчисельніше: традиційно маємо троє хлопців і троє дівчат. У складі збірної України на зимовий ЄЮОФ-2023 серед юнаків Андрій Лисенко, Микола Грущак, Іван Стеблина, а серед дівчат Олександра Меркушина, Тетяна Тарасюк, Валерія Шейгас. Біатлоністи із Сум Олександр Біланенко та Поліна Пуцко - резерв команди. Змагання біатлоністів у межах ЄЮОФ-2023 проходитимуть у Форні-Авольтрі з 24 по 28 січня..Будуть розіграні п’ять комплектів нагород, представники цього виду спорту виступатимуть у спринті, індивідуальній гонці та змішаній естафеті.

Відтак у складі команди виступатиме тернополянка Тетяна Тарасюк, яка представляє обласну ШВСМ та КОЛОС  (тренери Назарій Бурик та Людмила Сагайдак). Тетяна вчиться у фаховому коледжі економіки, права та інформаційних технологій ЗУНУ (м. Тернопіль).

Додамо, що за інформацією «Суспільне.Спорт», за всю історію участі в зимових ЄЮОФ Україна завоювала 18 медалей: 2 золоті, 10 срібних та 6 бронзових. На минулому ЄЮОФ-2022 збірна України залишилася без нагород. Востаннє «синьо-жовті» вигравали медалі на цьому рівні в 2019 році: тоді команда здобула по «бронзі» в біатлоні (Степан Кінаш) та фігурному катанні (Анастасія Архипова).

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер