images/stories/logosait_new.jpg

 

Курс валют: що це та від чого він залежить

Курс валют: що це та від чого він залежить
Валютний курс – це вартість грошей однієї країни у валюті іншої. Він може бути фіксованим або плаваючим (ринковим). Однак варто відзначити, що уряд кожної держави в залежності від наявних обставин має право самостійно приймати рішення про фінансову політику

Валютний курс – це вартість грошей однієї країни у валюті іншої. Він може бути фіксованим або плаваючим (ринковим). Однак варто відзначити, що уряд кожної держави в залежності від наявних обставин має право самостійно приймати рішення про фінансову політику. Саме з цієї причини сьогодні курс валют в Україні на сьогодні є фіксованим. З одного боку, це дає можливість стабілізувати ринок загалом, але з іншого – змушує великих "гравців" відкладати валютні резерви на майбутнє.

Від чого залежить курс

Вартість валюти залежить від багатьох чинників. Проте з погляду ринкових процесів найголовніший з них – це попит. Чим більше валютної маси є на ринку – тим вона дешевша. При цьому з метою стабілізації ситуації, що спостерігається, Національний Банк країни регулярно виходить на ринок, купуючи або продаючи валюту. Це також дозволяє стримувати інфляційні процеси.

Крім того, курс валюти залежить й від деяких неринкових факторів, у тому числі політичної ситуації всередині держави, надзвичайних подій та ін. Іноді саме такі чинники призводять до паніки на валютному ринку, що негативно впливає на стан економіки в цілому.

Що таке валютний режим

Під цим терміном необхідно розуміти механізми формування курсу іноземних грошей до національної валюти. Загалом виділяють 3 режими, а саме:

  1. Плаваючі. Це найбільший ринковий механізм формування вартості грошей, оскільки за нього відповідає лише співвідношення попиту та пропозиції. Також на нього не впливають державні структури.
  2. Фіксований. Найчастіше такий механізм формування валютного курсу можна спостерігати в країнах, що розвиваються, а також державах, котрі зіткнулися з надзвичайними подіями. У цьому випадку Нацбанк повідомляє учасникам ринку, у тому числі фізичним особам, про те, що валюта може торгуватися за певною ціною. Проте слід зазначити, що фіксований курс неминуче призводить до утворення так званого чорного ринку. При цьому деякі експерти вважають, що саме він відображає реальний стан справ в економіці держави.
  3. Валютний коридор. Це різновид фіксованого курсу. Але в цьому випадку Нацбанк встановлює граничну вартість продажу/купівлі валюти. В цьому діапазоні ринок може вагатися.

Що стосується безпосередньо обміну валют, то фізичні особи мають можливість продати або купити необхідні їм гроші не тільки в банках, а й в ліцензованих обмінних пунктах. Для підприємств цей процес виглядає зовсім інакше. У відповідності до чинного законодавства юридична особа повинна мати валютний рахунок у банку, а кошти, що надходять на нього, конвертуються у відповідності з наявним валютним курсом до гривні.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер