images/stories/logosait_new.jpg

 

З "Батьківщини-матері" демонтували другу частину радянського герба. ФОТО

У вівторок, 1 серпня, в Києві почали знімати другу частину радянського герба з монументу "Батьківщина-мати". Повністю роботи із заміни герба на український тризуб мають завершитися до Дня незалежності, 24 серпня.

Сьогодні з монументу демонтували нижній фрагмент  частину вінка з обплетених стрічкою колосків.

Демонтаж другої частини герба СРСР зафіксував фотограф УП.

На демонтажі сьогодні був присутній в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. Він зазначив, що наразі на наших очах відбуваються історичні події, бо з кожним новим знятим елементом герба країна позбавляєтьося залишків радянського минулого.

 

З "Батьківщини-матері" демонтували другий фрагмент радянського герба. Фото: Дмитро Ларін / УП

 

Ростислав Карандєєв. Фото: Дмитро Ларін / УП

 

Фото: Дмитро Ларін / УП

 

Карандєєв зазначив, що підтримує зміну назв музею та скульптури, та запевнив, що роботи завершать до святкування Дня Державного прапора та Дня незалежності України.

 

Фото: Дмитро Ларін / УП

 

Фото: Дмитро Ларін / УП

 

Фото: Дмитро Ларін / УП

 

"Ще мінус радянщина. Продовжуються роботи по демонтажу гербу срср на монументі, який скоро буде називатись "Україна-мати",  прокоментував нинішні роботи ексміністр Олександр Ткаченко.

 

Фото: Дмитро Ларін / УП

 

Фото: Дмитро Ларін / УП

 

"Батьківщина-мати" позбулася ще шматка радянського герба. Фото: Дмитро Ларін / УП

 

"Батьківщина-мати" – це найвища монументальна скульптура в Європі. Вона була збудована у 1981 році й розташована на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Демонтаж радянського герба на монументі "Батьківщина-мати" проводиться в межах проєкту "Тризуб Батьківщини". Над ним почали працювати ще з 2022 року.

У липні 2022-го у "Дії" провели опитування. Тоді 85% респондентів підтримали заміну герба СРСР на український тризуб.

Вартість проєкту "Тризуб Батьківщини" складає 28 млн грн. Однак на його реалізацію не залучали державних коштів – усе відбувається за кошти приватних інвесторів та різноманітних донорів.

Нещодавно стало відомо, що на "Батьківщині-Мати" не лише змінять герб на український тризум, але й перейменують сам монумент

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер