images/stories/logosait_new.jpg

 

Компанія Маска шукає людей з паралічем рук і ніг для дослідження технології "мозок-комп’ютер"

Компанія Ілона Маска Neuralink шукає людей з паралічем усіх чотирьох кінцівок для тестування своєї нової технології.

Компанія Neuralink отримала дозвіл, щоб розпочати шестирічне дослідження чипа, який буде передавати сигнали із мозку людини у комп’ютер, повідомляє The Verge.

Компанія шукає людей з квадриплегією (паралічем рук і ніг) унаслідок травми спинного мозку або бічного аміотрофічного склерозу (БАС), які старше 22 років і мають постійного та надійного опікуна для участі в дослідженні.

Дослідження під назвою PRIME має наметі досліджувати три речі одночасно:

  • імплантат N1, мозково-комп’ютерний пристрій Neuralink;
  • робота R1, робота-хірурга, який фактично імплантує пристрій;
  • додаток N1 User App, програмне забезпечення, яке підключається до N1 і перетворює сигнали мозку в дії комп’ютера.

У Neuralink кажуть, що планують перевірити безпеку та ефективність усіх трьох частин системи.

На першому етапі очікується, що учасники експерименту візьмуть участь у 18-місячному дослідженні, яке передбачає дев’ять візитів у клініку.

Після цього учасники витрачатимуть принаймні дві години на тиждень на дослідження інтерфейсу "мозок-комп’ютер", а потім зроблять ще 20 візитів протягом наступних п’яти років.

Neuralink не повідомляє, скільки людей шукає та коли планує розпочати дослідження. Компанія каже, що планує лише компенсувати "витрати, пов’язані з дослідженням", як-от проїзд до місця дослідження та назад.

Також не зрозуміло, де будуть проводитися дослідження. Neuralink лише повідомляє, що отримала схвалення від "першої лікарні".

Що не так з дослідженням компанії Маска

Дослідники вже давно тестують імплантати, які дозволяють людям з паралічем керувати комп’ютерами та іншими пристроями.

Два нещодавно опублікованих дослідження, наприклад, показали, що інтерфейси "мозок-комп’ютер" можуть допомогти пацієнтам з БАС спілкуватися, друкуючи на комп’ютері.

Також наразі йдеться не про "всеосяжний мозковий комп’ютер", про який Маск говорив роками.

Утім, дослідження є великим кроком для компанії Neuralink, яка отримала схвалення Управління санітарним наглядом за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) у травні 2023 року після відмови на початку 2022 року.

Багато питань викликало поводження компанії з мавпами, на яких робили експерименти.

Нещодавно Маск заявив, що тестування проводилося лише на "термінальних мавпах" і що жодна тварина ніколи не помирала в результаті імплантації Neuralink. Однак регулятори виявили багато проблем, пов’язаних з поводженням із тваринами.

Також йде розслідування щодо незаконного транспортування компанією пристроїв, що містять патогенні мікроорганізми, вилучених із мавп.

Яна Осадча

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер