images/stories/logosait_new.jpg

 

"Там досі ходять російськомовні монахи, продається російська література", - Филипович про Почаївську Лавру

"Там досі ходять російськомовні монахи, продається російська література", - Филипович про Почаївську Лавру
Минуло тижня на території Почаївської Лаври були проведені обшуки працівниками СБУ.

А також Тернопільщина вперше в історії виселила з собору московський патріархат.

У Почаєві обшуки вирішили провести після того, як представники лаври опублікували на сайті монастиря публікацію, у якій "ображали національну честь та гідність юдеїв, а також розпалювали релігійну ворожнечу до представників усіх церков, окрім УПЦ".

Також у тому ж дописі священнослужителі поставили під сумнів існування України як суверенної держави окремо від росії.

Натомість, віцепрезидентка Української асоціації релігієзнавців Людмила Филипович розповідає про те, що в Почаєві до сьогоднішнього дня продаютьросійську літературу та живуть російськомовні монахи.

"За моїми даними, там майже нічого не змінилося. Минулої п’ятниці туди їздили студенти з Тернополя. Як стояла Лавра, так і стоїть. Як ходили там монахи російськомовні, так і ходять. Як продавалася російськомовна література, так і продається. Навіть на роздачі в Трапезному храмі жіночка питає в людей, що вони будуть «кушать». Студенти просто не розуміють, як на Тернопільщині ще й досі функціонує структура, яка живе за власними законами", - відзначила Людмила Филипович.

За словами релігієзнавиці у Почаєві створили свою власну державу, і захищають зараз там не релігію чи віру, а гроші.

"От вони закрилися за стінами Почаївської лаври й створили там державу в державі. Так не може бути. Церква є соціальним інститутом. Вона має дотримуватися законів, які продукує держава. Тому що держава є гарантом інтересів не якоїсь окремої спільноти, а всього українського народу. Коли ми бачимо, що захищаються вузькі корпоративні інтереси Української Православної Церкви, то виникає питання, чи законно приносити в жертву інтереси цілого народу заради цієї структури? Я думаю, що відповідь очевидна. Треба якось навчити балансувати, особливо в умовах війни. Тим більше, що в мене складається враження, що там захищають не свободу совісті чи віросповідання, а статки",написала Филипович.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер