images/stories/logosait_new.jpg

 

Як розпізнати несправжню шкіру

Аби під час купівлі зимового взуття не було, як у прислів’ї «купив кота в мішку», слід заздалегідь озброїтись знаннями. Зокрема розібратись у тому, на які деталі потрібно звертати увагу, а якого взуття взагалі не варто брати

Від вибору взуття залежить не тільки те, чи тепло та сухо буде ніжкам узимку, а й загальний стан опорно-рухового апарату, кажуть фахівці. Тож обирати зимове взуття варто скрупульозно, аби потім не плакати за марно витраченими грішми.

 

Уже давно відомою істиною є той факт, що найкраще взуття – з натуральних матеріалів. Утім, чого нам тільки можуть не запропонувати під їх виглядом. Мовляв, матеріали – натуральні, але оброблені у якийсь інший спосіб.

 

- Не секрет, що найкраще взуття - шкіряне, - каже тернополянка Олена Гаврилюк. - Ноги у ньому дихають і не мерзнуть. Але щоб знайти справді якісне, треба дуже постаратись. Особисто я розчарована у тому взутті, яке пропонують у деяких магазинах і на ринку. Вартість чобіток – не менше 600-700 гривень. А якщо придивитись, то і клей місцями проступає, і шкіра зім’ята, і шви нерівні.

 

Такі дефекти, переконана тернополянка, не просто спотворюють вигляд взуття, а й свідчать про те, що довго ходити у ньому не доведеться.

 

Замінник іноді пахне шкірою

Про те, що взуття, тим паче зимове, не повинно мати зморщок, складок, плям, а всі деталі на обох черевиках чи чоботах мають бути однакові, говорять і виробники, і продавці. Також не можна вважати якісним те взуття, у якому відшарувалась підкладка, деформована чи пошкоджена якась частина. Має значення і якість підошви – від цього великою мірою залежить, чи не мерзнутимуть ноги взимку.

 

- Перед тим, як купити зимове взуття, прискіпливо огляньте вподобану модель, - каже продавець взуття Ольга Бойко. – Краще, коли підошва товста, з рифленим малюнком. З такою підошвою ви не будете мерзнути, коли, наприклад, доведеться чекати маршрутку. А також не будете ковзати. Варто перевірити, чи є гнучкою підошва у тому місці, де згинається під час ходьби нога. Однак складати чобіток вдвоє, як це дехто робить, не варто.

 

Взуття на підборах, за словами продавця, — не найкращий варіант узимку. Якщо ж любительки підборів не згідні на деякий час розпрощатись із ними, то варто обирати невисокий і стійкий каблук. Або ж взагалі – взуття на платформі.

 

- Варто розібратись і з тим, з якого саме матеріалу взуття, - додає продавець. - Ззовні натуральна шкіра іноді схожа на штучну. Буває, що замінник пахне, як справжня шкіра. Кажуть, для такого ефекту використовують ароматизатори. Але якщо справжня шкіра просто має специфічний запах, то у несправжньої – він різкий, неприємний.

 

Перевіряють по-різному

Загалом методів перевірки, як розповідають продавці, є чимало. І не обов’язково бути майстром з пошиття чи ремонту взуття, аби знатися на якості матеріалу.

 

- Чи є шкіра натуральною, можна перевірити на дотик, - каже продавець взуття Ігор. – Якщо прикласти руку до чобітка і потримати трохи, то натуральна шкіра нагріється, а штучна залишиться холодною. Для перевірки взуття можна також його зігнути. Якщо шкіра натуральна, то заломи не залишаться.

 

Можна перевірити натуральність матеріалу, за словами продавця, і придивившись до необроблених країв. Адже справжня шкіра не розшаровується. А на зрізі штучної шкіри видно плівкове лицьове покриття, а знизу - тканину, до якої це покриття приклеїли.

 

- При купівлі варто зазирнути всередину черевичка чи чобітка, - каже пан Ігор. – Так, устілка повинна вийматися, щоб можна було її помити і просушити. Під приклеєною устілкою, як на мене, можуть бути дефекти. Також слід звернути увагу на хутро – справжнє не блищить так, як штучне. А ще у нього напрям ворсу в один бік.

20 хвилин

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер