images/stories/logosait_new.jpg

 

У ЗУНУ обговорювали функціонування центрів підтримки студентів

У ЗУНУ обговорювали функціонування центрів підтримки студентів
Міністерство освіти і науки України організувало у Західноукраїнському національному університету робочу зустріч учасників пілотного проєкту з утворення та функціонування центрів підтримки студентів.

У нараді взяли участь представники 9 закладів вищої освіти:  Київського столичного університету імені Бориса Грінченка,  Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Криворізького державного педагогічного університету, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Українського католицького університету, Маріупольського державного університету, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, класичного університету Тернополя, Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут».

– Сьогодні ми повинні говорити не лише про досягнення, а й про виклики, з якими нам потрібно боротися. Наше завдання — розробити положення, аби найкращий досвід підтримки студентів був масштабований.  Інклюзивне навчання має бути впроваджене на всіх освітніх рівнях. Разом ми зуміємо вдосконалити систему освіти України!  зазначила заступниця міністра освіти і науки України Євгенія Смірнова.

Освітяни ознайомилися з досвідом діяльності центру підтримки студентів Західноукраїнського національного університету.  Колеги мали можливість поспілкуватися з фахівцями імерсивного мультифункціонального хабу, навчально-наукового центру конверсії військових кадрів та ветеранів війни, навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки та резильєнтності, приймальною комісією Західноукраїнського національного університету, оглянути архітектурну доступність та кімнати у гуртожитках для осіб з особливими освітніми потребами, фізкультурно-оздоровчий комплекс ЗУНУ, де здійснюється фізична реабілітація.

– Ми маємо змогу разом працювати, налагоджувати контакти та обмінюватися досвідом. Наша мета — не просто надати підтримку студентам з особливими освітніми потребами, але й забезпечити усім рівні можливості для отримання якісної освіти та розвитку, зазначила ректор Західноукраїнського національного університету Оксана Десятнюк.

Фахівці центру підтримки студентів Західноукраїнського національного університету розповіли про реалізацію проєкту психологічної та фізичної реабілітації верхніх кінцівок з використанням Webex Hologram та окулярів доповненої реальності Magic Leap 2, продемонстрували можливості інноваційного простору для осіб з особливими освітніми потребами.

Також учасники зустрічі мали змогу пройти тести ментального здоров’я, які визначають рівень тривоги та депресії, стресу та вигорання у людини, що є дуже важливим у реаліях сьогодення.

Наказ МОН № 75 «Про запровадження пілотного проєкту в закладах вищої освіти з утворення та функціонування центрів підтримки студентів» від 23.01.2024 затверджено на виконання заходів із реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого постановою КМУ від 25 квітня 2023року № 372-р. Стратегію розроблено за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер