images/stories/logosait_new.jpg

 

Поради, які дозволять убезпечити себе в натовпі

Зібрані нами поради дозволять убезпечити себе в натовпі та захиститися в разі потреби від побиття. Сподіваємось, що поради вам не знадобляться, але знати їх про всяк випадок не зашкодить.

 

Погано контрольований натовп становить загрозу не лише для оточення, а й для усіх, хто в ньому. Ми з’ясували, як діяти у випадку заворушень чи неогранізованих “рухів” у натовпі, аби зберегти речі, здоров’я, а часто і життя.

Принагідно дізналися й те, як правильно захищатися від побиття чи то руками, чи то кийками... Зважаючи на події в країні, знати таку інформацію не завадить нікому.

- Я був у Києві 30 листопада, - каже тернополянин Богдан Сенчук. - Тоді бійок і заворушень не було, але на Михайлівській площі зібралось близько 30 тисяч людей. Раніше я в такому натовпі не був. Тож коли потрапив туди, зрозумів, що в разі чого така сила може навіть убити.

Поспілкувалися ми й із киянином, який був на Євромайдані двома днями раніше, саме тоді, коли "Беркут" силою розігнав людей, аби монтувати ялинку.

- Коли люди в формі почали наступати, то натовп стиснувся і подався назад, - каже Вадим, який не назвав прізвища. - Мене стиснули з усіх боків. Я не міг рухатися і нормально дихати. Мене просто несли. Пригадую, якась дівчина впала, то люди пішли по ній. Хто встигав побачити, той переступав, а хто ні, просто наступав на бідолашну. Чи все з нею гаразд, не знаю. Насправді ситуація була страшною. Я бачив, як дорослі чоловіки від страху кричали...

 

Не впасти під ноги натовпу

Офіційні поради щодо правил безпеки в натовпі, які пропонує виконувати державна служба з надзвичайних ситуацій:

Намагайтеся уникати великих скупчень людей.

Не приєднуйтесь до натовпу, якою б не була зацікавленість подією, що відбувається.

Під час масових заворушень намагайтеся обійти натовп. Ви можете потрапити під дії співробітників спецпідрозділів.

Якщо ви потрапили у натовп, дозвольте йому нести вас у напрямку від центру до краю і намагайтеся вибратися з нього.

Глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в боки, щоб грудна клітка не була стиснута.

Намагайтесь бути подалі від високих і огрядних людей чи тих, хто має громіздкі предмети або великі сумки.

Намагайтесь втримати рівновагу, щоб не впасти.

Не тримайте руки в кишенях.

Рухаючись, піднімайте ноги якнайвище, ставте ногу на всю стопу, не робіть короткі кроки, не піднімайтеся навшпиньки.

Якщо тиснява набула загрозливого характеру, негайно, не роздумуючи, звільніться від будь-якої ноші, насамперед від сумки на довгому паску чи шарфа.

Якщо у вас щось випало, у жодному разі не нахиляйтеся, щоб підняти.

У разі падіння намагайтесь якнайшвидше підвестися на ноги. При цьому не спирайтесь на руки (їх можуть зламати). Намагайтесь хоч на мить стати на підошви чи на носки. Знайшовши опору, виринайте нагору, різко відштовхнувшись від землі ногами.

Якщо встати не вдається, згорніться клубком, захистіть голову передпліччями, а долонями прикрийте потилицю.

Потрапивши у переповнене людьми приміщення, заздалегідь визначте, які місця при виникненні екстремальної ситуації найнебезпечніші (проходи між секторами на стадіоні, скляні двері й перегородки у концертних залах тощо). Зверніть увагу на запасні та аварійні виходи, сплануйте шлях до них.

Найлегше сховатися від юрби у кутках залу або під стінами, але звідти складніше добиратися до виходу.

При виникненні паніки намагайтеся зберігати спокій і здатність тверезо оцінювати ситуацію.

 

Будь-яке скупчення людей небезпечне. Якщо йдеться про неконтрольований натовп, то є загроза і оточенню, і тим хто всередині натовпу. Навіть якщо мета зібрання — мирна, шанс постраждати все одно є
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

 

Найкращий засіб - втікати

Не менш дієві поради дає сайт інформаційно-роз’яснювальної кампанії “Антитерор”. Зокрема людям радять:

Не приєднуйтеся до мітингувальників "заради інтересу". Спочатку дізнайтеся, чи санкціонований мітинг, за що агітують промовці.

Не вступайте в незареєстровані організації. Участь у заходах таких організацій може спричинити кримінальне покарання.

Під час масових заворушень постарайтеся не потрапити у натовп як учасників, так і глядачів. Ви можете стати об’єктом, на який спрямовані дії бійців спецпідрозділів.

Якщо з діями в натовпі все більш-менш зрозуміло, то що робити, коли на тебе суне загін спецпризначенців із кийками, — відповісти не так легко. Найкраща порада, яку ми відшукали в мережі, — це втікати. Бійці, навчені діяти організовано, які знають прийоми рукопашного бою, із захисним спорядженням та спецзасобами, для пересічного громадянина — нерівний суперник. Крім того, потрібно розуміти, що правоохоронці під час масових заходів по одному не працюють...

На Майдан - з милом

Дієві поради ми відшукали на ресурсі bloggnet.info. Їх поширили й інші видання. Ми свідомо публікуємо лише поради щодо захисту від дій спецпризначенців. Те, як атакувати їх, ми упускаємо.

Витискання. “Беркут” відтісняє мітингуючих зімкнутою шеренгою, пересуваючись синхронним кроком. Іноді для психологічного ефекту б'ють палицями по щитах. Для протидії є прийом, подібний до протистояння в американському футболі. Потрібно відбігти назад на кілька метрів. Перший ряд — сильні чоловіки — бере один одного попід руки. Наступні три-чотири ряди піднімають і тримають передніх за поперек і плечі так, щоб кожного переднього тримало водночас двоє-троє людей, розміщуючись боком, аби не заважати кроку. І всі разом, дрібними кроками, рухаються вперед. Подібна «черепаха» легко відтісняє шеренги і подвійні шеренги, навіть зі щитами.

Висмикування. Не допускайте, аби людей висмикували поодинці. При наближенні спецпризначенців відразу потрібно змикати ряди в кілька шеренг. Залишати переднім вільну принаймні одну руку для захисту або піднімати їх, щоб могли захиститися ногами. Пам'ятайте, що влучний удар кийком може дезорієнтувати або оглушити навіть дужого чоловіка.

Потрібно захищати голову та обличчя. Саме на них припадають основні удари чи то кулаком, чи то кийком — адже правоохоронці б’ють зверху вниз. Захищатися виставленими вперед руками не варто — пальці можуть легко зламати. Найкраще закривати обличчя чи голову передпліччями, але при цьому залишати щілину для обзору. Це допоможе ухилятися від ударів або ж відходити вбік, якщо на вас хтось побіжить. Бити кулаками чи ногами правоохоронців не варто. По-перше, це — кримінальний злочин, а по-друге, це неефективно. Захисний одяг та шоломи надійно захищають від таких дій. Людина, яка б’є, може отримати травми.

На масові заходи, де очікують заворушень, потрібно йти підготовленим. Одяг повинен бути зручним і необмежувати рухи. Взуття краще мати таке, щоб шнурувалося. Тоді його не загубите. Не завадить також мати шарфик чи хустинку, аби в разі потреби захиститись від газу. Також у випадку протистояння знадобляться каска та прозорі окуляри з пластику.

На протестних масових заходах, де можливі конфлікти, обов’язкова аптечка. У ній повинні бути пігулки від серця та алергії, знеболююче, бинт, пластир, зеленка. Потрібні там й такі незвичні, здавалося б, речі, як оцет та мило. Розчином оцту та води (один до одного) можна змочити хустинку, яка послабить дію газу, а милом із водою — промити очі.

20 хвилин

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер