images/stories/logosait_new.jpg

 

За несвоєчасно виплачену зарплату при звільненні вимагайте компенсації

В Україні роботодавців змусили платити працівникам компенсації за несвоєчасну виплату зарплат під час звільнення. Згідно з рішенням Верховного суду, компанія повинна видати працівнику його трудову книжку і повну зарплату в день звільнення.

“Всі гроші повинні видати одразу. За кожен день прострочення компанія, згідно з рішенням ВСУ, зобов’язана виплатити додаткову компенсацію (вираховується денний заробіток, виходячи з суми місячного окладу.). При цьому неважливо, працює людина фактично чи ні, компенсацію все одно нарахують”, – розповів “Вестям” старший партнер адвокатської компанії “Кравець та Партнери” Ростислав Кравець.

За словами юристів, якщо роботодавець відмовляється платити, українці можуть сміливо йти до суду. ВСУ зобов’язав суди нижчих інстанцій ставати на бік працівників, а не роботодавців.

Правда, експерти попереджають, що компанії зроблять все, щоб заплатити менше. “Вони можуть оскаржувати розміри виплат навіть у тих випадках, коли та чи інша виплата та її сума належать за законом. Як, наприклад, вихідна допомога під час звільнення”, – сказала юрист ЮФ “Астерс” Інеса Летич.

Роботодавець може опротестувати пункти навіть власного трудового договору. “Вона (компанія) має право заперечувати розрахунки працівника і аргументувати, чому такі суми потрібно зменшити. У кожному випадку суд зобов’язаний визначити остаточний розмір стягнення”, – говорить юрист ЮФ “Можаєв і Партнери” Костянтин Цуперяк.

Крім того, роботодавці можуть звинувачувати в прогулах, запізненні на роботу і навіть профнепридатності. Юристи запевняють, що і в цьому випадку відстояти свої права можна. “Можна опитати колег-свідків, які підтверджують, що людина була на роботі в дні, коли її звинувачували в прогулах. Можна навіть залучати експертів, здатних оцінити якість роботи працівника, звинуваченого в профнепридатності”, – зазначив Кравець.

За матеріалами ТСН.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер