images/stories/logosait_new.jpg

 

Замок, Троїцький собор, Вірменська церква, ратуша - це варто побачити в Бережанах

Бережани – місто архітектурних пам’яток, що й до інших днів збереглися у первісному вигляді. Місто розташоване у мальовничій пагорбистій місцевості, в долині річки Золота Липа.

Туристів приваблюють найвизначніші пам’ятки міста – замок, Троїцький собор, Вірменська церква, ратуша.

Місцевість навколо Бережан здавна була заселена людиною. На околицях міста було виявлено залишки трьох стоянок доби пізнього палеоліту. На території колишнього Бережанського повіту знайдено численні археологічні цінності, серед них і римські монети, які пізніше були передані до музеїв. 1375 рік – перша писемна згадка, коли місто передавалося князем Владиславом Опольським у власність бояринові Васькові Тептуховичу. А у 1530 році місто отримало Магдебурське право.

Славне місто пережило численні періоди історії. Воно часто змінювало свою архітектуру, оскільки правлячих вершин тут було не мало.
Культура Бережан є на високому рівні. І до наших днів тут продовжує роботу товариство «Боян», осередок товариства «Просвіта», працюють 7 народних колективів художньої самодіяльності, зокрема Бережанський народний аматорський хор «Просвіта».
Щорічні фестивалі Рурисько та Бережанського замку підвищують авторитет міста.
Цікавим виразником стилю ампір виступає цілий ряд житлових бережанських будинків з мансардами та «пухкими», за висловлюванням Г. Логвина, колонами. Час їх появи припадає на кінець XYIII-поч. ХІХ ст. Архітектурний модерн представлений у Бережанах декількома об'єктами.

Побуваючи у Бережанах кожного охоплює європейський дух. І якщо стати у самому центрі міста, біля ратуші – перед тобою відкриється незабутня краса старовинного міста. В яку сторону ти б не подивився, тебе обов’язково зустріне архітектурна пам’ятка певного періоду, і розкаже захоплюючу історію свого існування.
Історично збагаченим і славним є не лише саме місто Бережани. Безкінечно цікавим для туристів стає назва села Рай, що знаходиться неподалік. Ця дивовижна місцевість і насправді, в певній мірі нагадує рай. Сьогодні Рай є Національним парком, який потребує багато уваги до себе, адже якщо краса і існує – її потрібно вдосконалювати і дбати про неї.
Ріднем місцем Бережани стали і для таких видатних осіб як М. Шашкевича, І. Франка, Богдана та Левка Лепких, А. Чайковського, С. Крушельницької та ін. Ці люди або народилися, або вчилися, або працювали, або гостювали, або друкувалися у Бережанах [3].

Ковбасовська Віта

студентка відділення туризму Галицького інституту  імені В’ячеслава Чорновола

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер