images/stories/logosait_new.jpg

 

Тернопільський сантехнік розповів, скільки заробляють майстри

Щоб рідше користуватися послугами майстрів, тернополяни мусять ретельно стежити за сантехнічними виробами, - говорить Володимир Драпя'к (55 р.). - Також я не рекомендую економити на обладнанні, бо доведеться його міняти частіше

Тернополянин Володимир Драп'ятий вчився на хіміка, але зрештою став сантехніком. За його розповіддю, він захопився цією справою, перебуваючи на заробітках в Іспанії.

Щодня, з восьмої ранку до п'ятої вечора чоловік вирішує побутові проблеми багатьох тернополян. Часто йому доводиться, прямо кажучи, колупатися у різних відходах. У декого це викликає огиду та неприємні відчуття. Хтось навіть боїться уявити себе на місці сантехніка. Однак пан Володимир каже, що анітрішки не ніяковіє. Адже переконаний, що його праця є надзвичайно важливою для більшості місцевих жителів. “Хтось мусить, вибачте, і в г...ні працювати”, - каже чоловік. Чому тернополянин обрав для себе таку важливу, але в той же час, не дуже естетичну професію, він розповів у спілкуванні з нашими журналістами. Окрім того, ми з'ясували, як його рідні сприймають таке захоплення.

За роботу - 1500 грн

- Про роботу сантехніка Ви навряд мріяли в дитячі роки. Чому все-таки обрали для себе таку професію? Чому не стали лікарем чи кочегаром, приміром? -Сантехніком я працюю вже шостий рік. До того був слюсарем. Але чомусь мені та праця не дуже подобалася...Через певні сімейні обставини був змушений поїхати на заробітки в Іспанію. Влаштувався працювати на будівництво. Там я побачив, як працюють сантехніки, і мені закортіло і самому опанувати це ремесло. Півроку я працював помічником майстра, а потім - три з половиною роки - уже міг самостійно виконувати роботу будь-якої складності.

Повернувшись у Тернопіль, я пішов в один із місцевих жеків. Там якраз був потрібен сантехнік.

  • Але в Тернополі, напевне, сантехніки отримують не так багато, як в Іспанії?

  • Звичайно. Якщо в нас майстер за місяць отримує півтори тисячі гривень, то за кордоном - у чотири, а то й п'ять разів більше.

  • Побутує думка, що сантехніки - дуже заможні люди. Адже вони непогано заробляють за виклики у позаробочий час.

  • Звичайно, прогодувати родину на півтори тисячі гривень у наш час - практично нереально. Тому доводиться шукати, як то кажуть, “шабашки”. Особисто я працюю як приватна особа у вихідні дні, або після роботи. Хоча не можу сказати, що заробляю на цьому колосальні суми. У мене немає “такси”. Завжди звертаю увагу на фінансові можливості людини. Буває, приходжу до людей похилого віку, які ледве зводять кінці з кінцями на одну пенсію, у мене совість не дозволяє “обдирати” їх, як липку. Хоча, чесно кажучи, знаю багато прикладів роботи приватних тернопільських сантехніків, які навіть за зняття крану та його заміну, просять і двісті, і триста доларів. Тому, щоб зекономити, люди часто намагаються “вирішувати” проблеми самі, не викликаючи майстрів.

  • Цікаво, за що Ви любите свою роботу?

  • У першу чергу, за те, що своїми зусиллями допомагаю людям у певних життєвих ситуаціях. Здавалося б, дрібниця - тече кран чи прорвало трубу, чи не функціонує каналізація. Але насправді, особливо для міських жителів, такі невеликі проблеми стають справжніми катастрофами. Недарма є навіть жарт, про те, що ціле місто за кілька днів задихнеться у власних відходах, якщо відібрати в людей воду і каналізацію.

В унітази кидають усе

  • Можливо, Вам не завжди приємно працювати у певних умовах?

  • Мене то не хвилює. Я цілком нормально сприймаю все, що знаходиться довкола, - і бруд, і нечистоти. Головне для мене - вправно виконати свою роботу та задовольнити бажання клієнта.

  • Розкажіть, будь ласка, що найчастіше стає причиною виникнення різних аварій?

  • Найбільше викликів трапляється через затоплення квартир каналізаційними відходами. А стається це внаслідок недбалості самих мешканців будинку. На жаль, тернополяни кидають в унітази все, що завгодно - і ганчірки, і кістки, і сирі овочі та фрукти. Ці відходи нормально не змиваються, застрягають десь у трубі, і в результаті утворюється пробка.

  • Оперативно відшукати причину аварії, напевне, складно, бо потрібно знайти місце утворення застою?

  • Як правило, ми враховуємо: кого топить, кого - ні. Відповідно той, кого не топлять, і є джерелом аварійної ситуації. Потім уже проводимо обстеження та шукаємо причини її виникнення.

  • Наскільки я розумію, якщо людина викликає сантехніка із жеку, вона не повинна оплачувати його роботу?

  • Так, якщо ця особа щомісяця сплачує кошти жеку, вона не повинна ще й додатково щось доплачувати. Якщо конкретний будинок має своє ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - прим. Авт.), то у мешканців має бути укладений договір з підрядною організацією, яка може надавати відповідні послуги.

  • Жеки у вихідні дні та у вечірній час не працюють. Куди тоді можуть звертатися тернополяни за кваліфікованою допомогою?

  • Якщо сталася якась поломка, тернополяни можуть сміливо телефонувати на номер аварійної служби водоканалу.

  • Але диспетчери водоканалу часто відповідають: “Відновлювальні роботи до будинку - наша прерогатива, у будинку - жеків ”...

  • По-суті, так. Але це не стосується аварій, що трапилися у той час, коли вже не працюють жеки.

Дружині робота не подобалася

  • Як рідні реагували чи реагують на Вашу роботу. Є немало фактів, коли дружини подають на розлучення із-за того, що вважають роботу чоловіка не престижною.

  • Дружина спочатку також не була в захваті. Пригадую перші дні, коли я повертався з роботи додому. Вона закривала ніс від неприємного запаху, яким віяло від мого робочого одягу. А ще мусила прати ті речі. Були навіть суперечки з того приводу. Але з часом вона змирилася, і тепер нормально ставиться до мого нелегкого заняття. Коли в мене запитують, ким працюю, відверто кажу: сантехніком. У цьому немає нічого страшного. Насправді ця професія - дуже необхідна. Рано чи пізно наша допомога знадобиться кожному.

  • Чи звертаєте увагу на негативні відгуки клієнтів?

  • Люди бувають різні. Часом, тільки заходиш у квартиру, а з порогу на тебе посипався шквал негативу: жеки такі-сякі, нічого не роблять, освітлення немає, прибирати не вміють і так далі. Я стою і вислуховую всі зауваження, а подумки вже ремонтую неполадку. У таких випадках з'являється непереборне бажання - скоріше все зробити і піти геть, і нехай потім люди самі вирішують, наскільки ми добре виконуємо свою роботу.

На сантехніці економити не варто

 

  • Як правильно потрібно доглядати за сантехнікою, аби вона довше прослужила?

  • Перш за все, варто купувати якісні сантехнічні вироби. Краще раз переплатити, чим міняти крани кожні півроку. Окрім того, потрібно ще й ретельно чистити сітчасті фільтри на кранах. Їх просто викрутити та позбавити від різного бруду. Якщо є малий напір води, найчастіше причина криється саме в забрудненні тих фільтрів.

  • Знаючи стан труб, по яким тече вода до наших квартир, чи рекомендуєте використовувати цю воду для пиття чи приготування їжі?

  • Насправді вода з-під крану набагато корисніша, ніж фільтрована. Адже вона містить багато необхідних мікроелементів. Натомість, я не рекомендую вживати воду деяких торгових марок. Адже знаю, що її очищають хімічним методом, застосовуючи різні таблетки. Що стосується джерельної води, це також сумнівне питання. Вода з криниць може бути не зовсім безпечною. Туди часто потрапляють різні сторонні предмети та бруд.

  • Деколи від сантехніків можна почути фразу: “У мене немає відповідного обладнання”. На Ваш погляд, чого бракує майстрам для повноцінної роботи?

  • Інструментів, і справді, часто бракує. На відміну від зарубіжних, тернопільські майстри не їздять на виклик на власних авто, де возять за собою увесь арсенал підручних засобів. У сумці в нас - переважно найбільш необхідне обладнання. Перший раз ми йдемо, як на розвідку. При потребі телефонуємо в жек, щоб хтось із колег доніс необхідні пристрої.

 

ДОСЬЄ

Володимир ДРАП'ЯТИЙ

Народився 28 листопада 1958 року в селі Піщане Зборівського району.

Освіта: середня (спеціальність хімік харчової промисловості), закінчив вечірні курси сантехніка.

Робота: працює в ПП “Люкс”.

Улюблена музика: українська народна.

Улюблені фільми: дивиться різні кінострічки, окрім фільмів-жахів.

Захоплення: любить читати книги на історичну тематику, цікавиться спортом.

Заповітна мрія: дарувати людям радість.

Джерело: 20 хвилин

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер