images/stories/logosait_new.jpg

 

Квартирні крадіжки: як захистити себе…


Як запобігти злочинним вторгненням у помешкання громадян та зазіханням на приватну власність? Дане питання було розглянуто на прес-конференції за участі заступника Управління карного розшуку обласного УМВС Анатолія Гуски, начальника Управління Державної служби охорони при УМВС Олега Іващенка та старшого експерта підрозділу Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Сергія Джугли.


Кожна крадіжка із помешкання – це втрачені цінності, гроші, техніка, моральні переживання для власників. Після того, як злодії побували у оселі,  потерпіла сім’я докоряє собі за легковажність та безпечність: як могло статися так, що зловмисники потрапили у домівку і миттєво зникли з награбованим. Розбиті замки на дверях, зламані вікна – німе свідчення про найбільш вразливі місця обкраденої домівки. Слід пам’ятати, що злодії легко відкривають пластикові вікна та ненадійні замки.

 

З початку року на Тернопільщині зареєстровано 44 квартирних  крадіжки, 28 із них вдалося розкрити «гарячими слідами». Так, шляхом вільного доступу було скоєно 19 крадіжок,  пошкодження серцевини замка вхідних дверей – 12, підбором ключів – 7, розбиття вікна – 2. Переважна більшість крадіжок вчинялася у період з 10 до 18 години, а також вночі.

 

Про один із скоєних грабунків розповів заступник начальника УКР УМВС Анатолій Гуска: «Нещодавно досвідченого квартирного злодія взяли «на гарячому». 42-річний житель обласного центру спеціалізувався на квартирних крадіжках шляхом вільного проникнення до помешкання. Злодій ходив під‘їздами багатоповерхівок і шукав незачинені двері. Збагатитися таким чином йому вдавалося не раз. На протиправну справу виходив після обіду. Аби вчинити крадіжку, злодієві вистачало декількох хвилин. З чужих квартир виносив жіночі сумки, барсетки. Вміст краденого перевіряв одразу. Як правило, брав лише гроші. Суми награбованого були різні від 200 до 3000 гривень».

Як відомо, способів, як вберегти свою домівку від злодіїв існує чимало. Але із практики і досвідом перевірено, що найкращим захистом майна від злочинних посягань є охоронна сигналізація.

- Охорона житла – не данина моді, як дехто вважає, а необхідність. Адже злодії легко проникають у квартири, будинки, офіси, не обладнані засобами захисту. Але існують інші факти: за останні роки домушники безрезультатно пробували забратися до тернопільських помешкань, обладнаних сигналізацією, – розповів начальник Управління  ДСО в Тернопільській області, підполковник міліції Олег Іващенко. - Міліціонери оперативно відреагували на всі сигнали тривоги і це допомогло вберегти майно людей від злочинних посягань.

 

Під час прес-конференції працівники ДСО демонстрували присутнім журналістам сучасне обладнання, яке встановлюють у помешканнях, а також розповіли про акцію, яка відбудеться в травні. Мета акції «Квартира під охорону» - проведення профілактичних заходів  і перш за все – обладнання квартир охоронною сигналізацією за соціальними цінами. У травні поточного року фахівці ДСО здійснять монтаж охоронної сигналізації за 50% їх вартості, а програмування та підключення на пульт охорони лише за 1 гривню.

 

Тож, акцентуємо Вашу увагу на спрощений механізм і терміни підключення об’єкта під охорону. Досить подзвонити за телефоном 0800 502 220 до контактно-інформаційного центру ДСО або ж безпосередньо до Управління 52-55-94, 52-79-89, 067-208-69-02, 067-208-50-68 і уже протягом години до Вас приїдуть представники ДСО та допоможуть у виборі системи сигналізації у Вашій оселі. Після чого Ви можете бути впевнені, що на варті вашої безпеки будуть стояти справжні професіонали!

 

Ілона Гайдадіна

УДСО при УМВСУ

в Тернопільській області

 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер