images/stories/logosait_new.jpg

 

На Тернопільщині зникло майже два десятки видів тварин

2 13998115722622 травня ООН визнала Міжнародним днем біологічного різноманіття. Саме в цей день за вісім років до того була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття на спеціальній Конференції у Найробі (Кенія).

Біологічне різноманіття - це основа життя. На жаль,  інтенсивне використання його компонентів призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів. У результаті зникають та знаходяться під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генофонду тощо. Щорічне святкування Міжнародного дня біологічного різноманіття є чудовою можливістю ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.

- Біорізноманіття включає в себе всі види тварин, рослин і мікроорганізмів, екосистем й екологічних процесів, що в них відбуваються. Зараз ми стикаємося з його катастрофічним швидким скороченням, яке таїть у собі загрозу для всього живого на планеті. За оцінками вчених, у найближчі 75 років з лиця Землі може зникнути половина існуючих нині видів рослин і тварин. Стурбованість викликає те, що швидкість зникнення окремих видів під впливом людини може в десятки тисяч разів перевищувати швидкість їх, так званого, природного зникнення. На думку спеціалістів, кожних 10-20 хвилин на планеті зникає один вид, - розповідає головний спеціаліст відділу заповідної справи департаменту екології та природних ресурсів Ірина Леньків.

Зі скороченням кількості біологічних видів зменшуються наші майбутні можливості щодо розвитку. Разом із вимираючими видами ми, можливо, втрачаємо ліки від СНІДу чи раку, стійкі до вірусів сільськогосподарські культури. Тому, щоб зупинити процес вимирання видів, суспільство має докорінно змінити своє ставлення до природних ресурсів нашої планети.

- З метою попередження зникнення окремих видів рослин, у Тернопільській області створено 599 об’єктів природно-заповідного фонду на площі 133,9 тис. га. На сьогодні флора Тернопільської області нараховує понад 1100 видів рослин, фауна – понад 15400 видів тварин. Негативні людські чинники впливу на довкілля призвели до зникнення великої кількості біологічних видів та до загрози існуванню для багатьох з існуючих. У межах області 19 видів фауни, внесених до Червоної книги України, зникло. Вказані види зустрічаються в інших регіонах України. Серед них: білуга чорноморська, пелікан кучерявий, орел степовий, сип білоголовий, дрохва, перев'язка звичайна та ряд інших, - пояснює Ірина Леньків.

В області охороняється  259 видів тварин (1,6% від загальної кількості видів області) та 230 видів рослин (20,5% від загальної кількості видів області).

Департамент екології та природних ресурсів Тернопільської обласної державної адміністрації закликає всіх шанобливо ставитись до навколишнього природного середовища, берегти все те, що природа нам дарує.

Номер один

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер