images/stories/logosait_new.jpg

 

Як нараховується ПДФО з доходів мобілізованих працівників?


З 8 червня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» від 20.05.2014 р. № 1275-VII (далі – Закон № 1275). Згідно із змінами, за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Отже, працівники, які були мобілізовані та у зв'язку з цим звільнені з роботи, мають бути відновлені на роботі.

У зв’язку з набранням чинності Закону № 1275, податкова консультація щодо відображення у податковому розрахунку 1 ДФ середньої зарплати, порахованої роботодавцем фізичній особі за час перебування на військовій службі за ознакою „101” вважається нечинною. На сьогоднішній день, таку компенсацію слід відображати у формі № 1ДФ з ознакою «128» – соціальні виплати з відповідних бюджетів.

Якщо мобілізований працівник не був звільнений з підприємства і до набрання чинності Законом № 1275 його середня заробітна плата оподатковувалась ПДФО, то підприємству слід провести перерахунок таких компенсацій та подати уточнюючий розрахунок за формою № 1ДФ за І квартал 2014 року. У ньому необхідно окремими рядками показати суму нарахованої заробітної плати за відпрацьований час з ознакою доходу «101», та суму компенсації в межах середньої заробітної плати за період мобілізації з ознакою доходу «128».

 

Інформаційно-комунікаційний відділ Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ Міндоходів у Тернопільській області

 

 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер