images/stories/logosait_new.jpg

 

Тернополяни п’ють молоко з фарбою і їдять сир з машинним маслом

Усі знають наскільки шкідливі для здоров’я чіпси, сухарики, шоколадні батончики, чи навіть фрукти та овочі, купуючи які, завжди думаєш про нітрати. Але чи часто спадає на думку те, що масло, молоко, сметана чи йогурт несуть набагато більшу загрозу для здоров’я.

Люди надмірно довіряють рекламі, де обіцяють, що від йогуртів ти схуднеш а імунітет зміцниться, молоко забезпечить організм достатньою кількістю кальцію та поживних речовин. Прийшовши до магазину, майже ніхто не читає складу продуктів, а лише звідти можна дізнатись чи справді молочний продукт такий корисний.

— Найчастіше у людей виникають алергічні реакції на хімічні компоненти в йогуртах і згущеному молоці. Але алергія – це ще не найстрашніше, можуть бути розлади кишкового тракту, інтоксикація організму та багато серйозних проблем, — розповідає лікар-гастроентеролог Богдан Депутат.

Перш ніж придбати будь-який молокопродукт, покупцям треба ретельно читати склад і дивитись на термін зберігання. Саме останній дозволить приблизно визначити наскільки якісним є той чи інший продукт: чим довший термін зберігання, тим більше ненатуральних домішків він містить. В ідеалі молоко, сметана домашній сир мають повинні термін придатності 5-7 днів.

— Найбільш поширені хімічні домішки, їх використовують у молочних продуктах і у важкій промисловості. Так, найбільш поширеною у згущеному молоці є пальмова олія. Насправді це небезпечний канцероген, який додає густоти. Він настільки ненатуральний, що не розчинається навіть у бензині. Окрім того, топиться при температурі не менше 47-50 градусів Цельсія. Тому вживати продукт, де в складі є пальмова олія вкрай небезпечно, — наголошує директор інституту споживчих експертиз у Києві Юрій Чорнобривець.

Окрім пальмової олії, дуже багато виробників, аби надати молоку білого кольору, додають туди діоксин титану. Він маркується на пачці, як Е-171. Цей барвник додають в будівельні емалі і фарби, то чи треба казати про їх вплив на людський організм?! Отож, якщо на пачці з молоком ви побачите такий надпис, поставте її назад на полицю.

На сьогодні не лише в Тернополі, але й в інших містах особливою популярністю користуються молочні продукти привезені із Білорусії. З одного боку, зазначає пан Юрій, вони не містять рослинних жирів, а з іншого, насичені антибіотиками, що мають продовжувати термін придатності продуктів.

Якщо задуматись, то молочні вироби, що за стандартом мають зберігатись лише 5 днів, доставляють з Білорусії (міста-постачальники Рогачов, Брест і Гомель) досить довго. Адже, окрім простого транспортування вони мають проходити митний контроль, контролі якості та багато інших інстанцій. Також, міста, з яких завозять продукти є найбільш екологічно-забруднені, а це ще один мінус на користь якості.

Загалом, щоб вживати молочні продукти і черпати з них лише корисне, треба пам’ятати 2 прості правила: уважно читати склад продукту і довіряти дослідженням незалежних експертних установ.

Олена Лисиця, Тернопільська Липа

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер