images/stories/logosait_new.jpg

 

Харчовим наркоманам відрізають частину шлунка, аби врятувати

Зазвичай, якщо люди переходять межу у 120 кілограмів – їм уже не допомагає ніщо.

Харчові наркомани - це люди, які залежні від їжі на фізичному і психологічному рівні. Важать вони, як правило, більше 120 кілограмів. Їм не допомагають ані дієти, ні фізичні навантаження, а вага загрожує життю.

У світі цим людям допомагає хірургічний метод - відтинають часнину шлунку. Для України поки що такі операції - рідкість, але ТСН поспілкувалася з лікарями, які рятують життя товстунам і з пацієнтами, які після операції вчаться по-новому ходити і дихати, йдеться у сюжеті ТСН.

Олег не може впоратися ні з власним апетитом, ні з вагою. Для нього вже ледве знаходять одяг. Він у свої 37 років важить 175 кілограмів і гладшає далі.

Зазвичай, якщо черевані переходять межу у 120 кілограмів – їм уже не допомагає ніщо.

"Я кодирувався, приймав таблетки, намагався голодувати", - розповідає Олег.

Для Ігоря його вага загрожує власному здоров'ю. Майже два центнери заважають ходити і дихати. Пан Ігор думав півроку і зважився на операцію. Інститут хірургії - чи не єдине місце в країні, де надгладким українцям рятують життя.

Завідувач відділу хірургії кишечника Інститутту хірургії ім. Шалімова Іван Тодуров розповідає: "Ми, в основному, займаємося пацієнтами, які прийшли до нас не за виправленням зовнішнього вигляду - вони прийшли за порятунком життя".

Іван Тодуров добре знає, як кілограми наступають на горло. Важко повірити, але цей стрункий хірург був удвічі більшим. Пан Іван вперше в Україні випробував на собі дію операції, яку практикують закордоном.

"Я оцінював ризики більше, ніж всі інші, тому що я хірург і розумію, які можуть бути ускладнення", - розповідає лікар.

Ця операція технічно неймовірно складна, після неї можуть розвинутися ускладнення. На операційному столі зменшують шлунок, кишківник і частину харчового тракту.

"Найголовніше - прибрати гормональну зону, яка відповідає за апетит", - розповідає Тодуров.

Пані Олена тепер відчуває, як це - контролювати свій апетит. Півтора року тому їй зробили операцію. Після неї дозволяють їсти усе, а головне - її улюблені тістечка. Але замість цілого торта, вона з'їдає шматочок , каже - більше просто не хочеться. "Я приїхала додому і трохи не по 20 кілограм втрачала кожен місяць", - тішиться Олена.

Для нас ці операції досі залишаються рідкісними. Дорогі хірургічні матеріали, одиниці хірургів, які можуть виконувати такі втручання. Хоча вже понад 400 тисяч українців мають критичну стадію ожиріння або є харчовими наркоманами. І це захворювання стає справжньою пошестю вже і в Україні.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер