images/stories/logosait_new.jpg

 

Безробітна влаштувала страйк у відділенні банку і отримала відстрочку по кредиту

У двадцяти трьох країнах Європи цієї середи відбулися масові демонстрації. Мільйони людей вийшли на вулиці із протестами проти суворих заходів економії, запроваджених урядами для боротьби із кризою.

Опівночі розпочинали страйк аеропорти, пожежні частини, сміттярі. "День дії", оголошений профспілками для бюджетної частини Португалії обертається днем бездіяльності, і закінчується вечірнім штурмом парламенту, йдеться у сюжеті ТСН.

Анабела Вісенте, помічниця на кухні, плаче: "У мене немає грошей навіть на їжу. Я маю жебракувати. Це вбиває мене. Я навіть намагалася наковтатися пігулок, щоб померти". Сльози на очах - це від безнадії. В Анабели - двоє синів, а в держави немає грошей їй допомогти- уряд економить на всьому.

У Франції, яка живе своїм коштом, протестують із солідарності із Анабелою. Бернар Тібо, голова профспілки, розповів: "Хай у Греції, Португалії чи Іспанії рівень соціальної напруги і вищий. Та ми всі маємо справу зі спільними європейськими тенденціями: це жорстка економія та невпевненість у робочих місцях".

У профспілках упевнені, що затягуючи пасок - уряди не дають економіці розвиватися, і тільки породжують безробіття. Справді, вперше за три роки ВВП країн Єврозони цього року зменшується, уже в другому кварталі поспіль.

В руках у Мойри Коффі поки що замість транспаранту - диплом магістру із комунікацій, вона щойно випустилася із Сорбони. "Я б не хотіла казати, що тепер починається справжнє життя. Але щось на зразок цього", - каже випускниця. Попереду - дорослі проблеми: знайти квартиру і втриматися на роботі. Мойра працює в агентстві зі зв'язків з громадськістю. Після практики її взяли туди, підписавши короткострокову угоду. І впевненості у своїй посаді дівчина не має навіть із престижним дипломом на руках.

Рівень безробіття у Європі сягнув рекорду, переваливши за одинадцять відсотків. А серед молоді - без заробітку - кожен п'ятий.

В Іспанії безробітний кожний четвертий. Там після Дня Дій спробували влаштувати Ніч Погромів: билися із поліцією, палили сміттєві баки, трощили відділення банків. Від початку кризи свої оселі втратили вже триста п'ятдесят тисяч іспанців.

Белен Борего персональну перемогу над банком здобула напередодні. За борги її мали виселити з квартири - з 2008 року, втративши роботу, вона не виплачує кредит. Свою демонстрацію вона влаштувала просто у відділенні банку і їй дозволили взяти паузу у виплатах ще на два роки.

"Ми ж не хотіли, щоб так усе сталося. Цьому сприяло багато факторів - і розлучення, і погані економічні умови. А я продовжу боротися", - каже жінка.

За три дні банки оголосили, що призупиняють виселення найбільш незахищених боржників. А після загально-європейських демонстрацій допомагати їм вирішив уряд.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер