images/stories/logosait_new.jpg

 

Одяг модних брендів труїть людей хімією

Організація Greenpeace перевірила понад сто зразків одягу різних фірм.

Не тільки дешевий одяг широкого вжитку, але і одяг дорогих брендів найчастіше містить сліди отруйної хімії.

Це з'ясувала міжнародна екологічна організація Greenpeace.

У рамках кампанії "Detox - позбудемося отрути" вона протестувала 141 зразок одягу різних фірм, закуплені у 29 країнах. І майже у всіх, включаючи одяг від таких виробників, як Armani, Tommy Hilfiger, Benneton, lеvі's, GAP і Zara, знайшлися токсичні хімічні речовини.

Втім, причин для паніки немає: у жодному з перевірених зразків допустимі межі токсичних речовин не перевищені, але сліди були виявлені практично у всіх.

Прямих доказів їх шкідливого впливу на здоров'я людини немає. Однак різні речовини, що перетворюються на отруту, наприклад етоксилати нонілфенола, здатні вплинути на гормональний баланс в організмі. Фталати можуть негативно вплинути на репродуктивні здібності людини. Азотні барвники взагалі вважаються канцерогенними.

Під час прання велика частина токсичних речовин з одягу вимивається. Але вони разом зі стічними водами потрапляють в річки і можуть накопичуватися, наприклад, у рибі.

Багато відомих фірм виробляють модний одяг у Китаї, Пакистані та інших країнах Південно-Східної Азії, де екологічні норми не такі суворі.

Деякі виробники оперативно відреагували на критику Greenpeace. Так, Adidas, Nike і Puma вже добровільно зобов'язалися при виробництві своїх товарів повністю відмовитися від речовин, небезпечних для здоров'я.

Захистити себе від отруйних виробів можна вже зараз. Так, "маячком" токсичних речовин є різкий запах, рекомендація випрати виріб перед тим, як одягати, або вказівка на те, що блузка або сорочка не мнеться.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер